Lískulka, ty + počítač

Lískulka, ty + počítač je komplexním titulem pro první seznámení dětí s počítači
Lískulka, ty + počítač
Praha, 21. června 2000. Fedor Gál, nakladatelství GplusG, Software602, a.s. a AVANT-GARDE spol. s r.o. uvádějí na trh nový multimediální titul “Lískulka, ty + počítač”. Titul navazuje na knížky Ireny Gálové o Lískulce – holčičce z lískového oříšku, podle kterých vznikl seriál televizních večerníčků, dvě audia CD / MC a interaktivní diář Vlasty Baránkové nazvaný Tajný deník. CD-ROM využívá materiál z těchto médií a rozšiřuje jej o zábavné interaktivní zpracování a o zcela nové aplikace určené pro první krůčky dětí v práci s počítačem zejména o první český dětský textový editor a Tajný deník s kalendářem v počítačové podobě. Na vydání titulu se jako partner projektu podílel výrobce dětské kosmetiky Nela Batole.

Titul se skládá ze 6-ti samostatných částí a je vhodný pro první seznámení dětí se světem počítačů. Kromě spousty zábavy umožní CD-ROM dětem první “dospěláckou” práci na počítači – na prvním českém dětském textovém editoru (který na Vás i mluví) a zábavném počítačovém deníku, který nejen poslouží jako dětský počítačový diář, ale navíc je plný hříček a písniček, zkrátka dobré zábavy.

CD-ROM obsahuje:

Tajný deník s kalendářem v počítačové podobě

Dětský elektronický diář, který může zároveň používat několik dětí. Tajné jméno a heslo jim zajistí utajení tajných zápisků a zpráv. Kalendář je členěn do 24 čtrnáctidenních stran a obsahuje svátky, zábavné hříčky a písničky, díky kterým si děti užijí spousty zábavy i poučení. Součástí je zápisník Modrý den, který slouží k uvědomování si základních návyků a zvyklostí. Další částí je rubrika pro důležité údaje a telefony. Tajný deník je zábavnou a užitečnou počítačovou aplikací pro seznámení dítěte se zákonitostmi pravidelného vedení denního režimu a zapisování si důležitých informací.

Psaní - první dětský český textový editor

První dětský český textový editor, který navíc umí mluvit. Jednoduché ovládání se zvukovou nápovědou umožní i těm nejmenším začít pracovat s textovým editorem na počítači. Obsahuje šablony dětských dopisů, pozdravů a diplomů. Na osmdesát obrázků umožní text oživit.

Kinoautomat z televizních večerníčků

Obsahuje 40 videoukázek z televizních večerníčků. Umožňuje tvorbu vlastního příběhu a jeho následné promítání. Staňte se režisérem svého večerníčku!

Obrázkové příběhy pro malé spisovatele

18 krásných obrázků Vlasty Baránkové jako inspirace pro malé spisovatele.

Hry a hudební hříčky

Obsahují 10 základních her a jednu jako prémii navíc. Pexeso, poznej rozdíl, puzzle, hudební sekvencer a překvapení pro nejlepší hráče.

Písničky z Lískulčiny lískotéky

Obsahuje 18 písniček z Lískulčiny diskotéky, či vlastně LÍSKOTÉKY. Autor hudby Zdeněk Zdeněk, zpěv Blanka Zdichyncová.

a navíc ZDARMA tištěný Tajný deník, 64 stránkový sešit vázaný ve spirále. Ten je vhodným pomocníkem pro děti i rodiče - formou hry a zábavným způsobem vede děti k zodpovědnosti za plánování času a k vedení základních údajů a zvyklostí.

Titul vzniknul v dílně producenta multimediálních titulů, společnosti AVANT-GARDE a na jeho výrobě se podílela celá řada tvůrců: námět Fedor Gál a Leoš Špachta, výtvarník titulu Vlasta Baránková, programování a design aplikace Dan Masár, programování editoru Martin Dvořák, texty Irena Gálová, hudba Zdeněk Zdeněk, mluvené slovo a zpěv Blanka Zdichyncová, režisérka TV večerníčků Nataša Boháčková, producent Leoš Špachta a režie titulu Martin Benc. Na testování titulu se podíleli pedagogové a děti ze Základní školy v Korunovační ulici v Praze.

K zaměření tohoto multimediálního díla uvedl producent titulu, Leoš Špachta: “Titul je komplexním programem pro první seznámení dítěte se světem počítačů. Nejmenší uživatelé v něm najdou spousty zábavy, poslechnou si písničky a zahrají si zajímavé hry. Školáci zase ocení první dětské aplikace textového editoru a diáře, které se určitě stanou oblíbenými pracovními nástroji pro práci dětí na PC. No řekněte sami, už jste slyšeli textový editor mluvit? Proto věříme, že rodiče v titulu najdou vhodný dárek za vysvědčení nebo pro vstup dítěte do školy.”

Textový procesor 602Text pro potřeby projektu poskytla společnost Software602 jeden z největších českých výrobců software. Použité video ukázky jsou z televizního seriálu Lískulka vyrobeného v koprodukci Fedor Gál a Krátký film Praha a.s., Studio Bratři v triku. Tento projekt podpořila společnost Unilever, prostřednictvím jedné ze svých značek, Nela Batole, nejznámějšího výrobce dětské kosmetiky.

Zástupce partnera Nela Batole, brand manažer, Petr Vanča uvádí důvody, které měly vliv na rozhodnutí podpořit tento projekt: “Naše společnost jako výrobce dětské kosmetiky Nela Batole má velmi blízko k dětem, proto jsme se rozhodli podpořit tento velmi zajímavý projekt. Většina našich výrobků Nela Batole je určena dětem ve věku do 6-ti let. Formou partnerství s CD-ROM Lískulka máme možnost pečovat nejen o zdravou pleť dětí, ale také podpořit jejich rozvoj intelektu a tvořivost v období ranného dětství. Jsem přesvědčen, že tento projekt je pro nás tou správnou příležitostí.”

Váš názor Další článek: Intel oznámil mobilní procesory i mnoho dalšího

Témata článku: Programování, Dítě, Editor, CD-ROM, Unilever, Zábava, Důležitý údaj, Malá hříčka, Blanka, Avant, Deník, První hra, Zajímavý dárek, Příběh, Diáře, Český výrobce, Producent, Puzzle, Písnička


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 51

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor