Linuxová řešení od Novellu jsou v českých podnicích nejoblíbenější

17. května 2006
Java bude open-source
Praha, Česká republika – 16. května 2006 – Společnost Novell-Praha oznamuje, že linuxová řešení Novellu byla čtenáři internetového serveru LinuxBizWorld zvolena jako nejoblíbenější pro využití v podnikové sféře. SUSE Linux Enterprise Server byl zvolen nejlepší linuxovou distribucí k použití na serveru, Novell Linux Desktop s velkou převahou 68 % hlasů zvítězil v kategorii Nejoblíbenější distribuce na klientských stanicích.
Linuxová řešení od Novellu jsou v českých podnicích nejoblíbenější

V anketě serveru abclinuxu.cz se obecná linuxová distribuce SUSE Linux umístila na druhém místě, zaznamenala přitom nejvyšší meziroční nárůst čtenářských hlasů ze všech distribucí v anketě. SUSE Linux je základem platformy SUSE Linux Enterprise a klíčovým prvkem linuxové strategie společnosti Novell.

 

„Jsme nesmírně potěšeni, že čeští uživatelé a administrátoři Linuxu preferují naše linuxové distribuce,“ řekl Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. „Ocenění za nejoblíbenější distribuci v podnikové sféře ukazuje, že naše cesta nabízet firmám otevřená řešení, na která se mohou spolehnout a která výrazně redukují jejich náklady na pořízení softwaru je správná.“

 

Podrobné výsledky anket najdete na internetových adresách:

http://www.lbw.cz/clanek/vysledky-ankety-o-nejoblibenejsi-enterprise-distribuci a

http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/vysledky-ankety-o-nejoblibenejsi-distribuci-2006.

 

SUSE Linux v aktuální verzi 10.1 je nyní dostupný v prodejní síti společnosti Novell. V průběhu léta pak bude vydána celá sada SUSE Linux Enterprise 10, která bude obsahovat SUSE Linux Enterprise Server 10 a SUSE Linux Desktop 10.

 

Další informace o řešeních společnosti Novell pro Linux najdete na webové stránce http://www.novell.com/linux.

 

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Více než 50 tisícům zákazníků ve 43 zemích pomáhá Novell spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí pomocí nejlepšího softwaru postaveného na otevřených standardech. Novell má více než dvacetileté zkušenosti, přes 5 000 zaměstnanců, 5 000 partnerů a center podpory po celém světě, jež pomáhají zákazníkům získat kontrolu nad jejich operačním prostředím IT a zároveň snižovat náklady. Další informace o společnosti Novell najdete na webu http://www.novell.com. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

Novell je registrovaná ochranná známka společnosti Novell, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. *Linux je registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse. Všechny ostatní ochranné známky třetích stran jsou majetkem příslušných vlastníků.

Témata článku: Linux, Ankety

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje