Linksys přijal čtyři nové vedoucí pracovníky

Linksys přijal čtyři nové vedoucí pracovníky

IRVINE, Kalifornie – 25. května 2007 – Linksys, divize společnosti Cisco Systems, Inc., a vedoucí dodavatel hardwaru pro hlasovou, bezdrátovou a síťovou komunikaci určeného spotřebitelům, domácím kancelářím a malým podnikům, ohlásil nástup čtyř nových vedoucích pracovníků, kteří budou stát v čele úsilí o další růst a expanzi společnosti:

  • Geraint Anderson – viceprezident a generální manažer pro oblast poskytovatelů služeb 
  • Craig Gledhill – viceprezident pro asijsko-pacifickou oblast (APAC) 
  • Vince Hassel – finanční ředitel CFO (Chief Financial Officer)
  • Steve Silva – viceprezident odpovědný za oblast integrace propojené domácnosti

“Linksys překročil jednu miliardu dolarů v tržbách na trhu síťových zařízení pro domácnosti a malé podniky. Přicházejí proto vedoucí pracovníci, kteří společnost povedou do další fáze jejího růstu,“ uvedl Charles Giancarlo, viceprezident a šéf vývoje Cisco a prezident Linksys. „Schopnosti nového vedení Linksysu spolu s našimi technologickými znalostmi umožní společnosti dále rozšířit její vedoucí pozici a tržní příležitosti v našem stále více propojeném světě.“

Michael J. Pocock, viceprezident a generální manažer Linksysu, řekl: „Vítáme čtyři vynikající vedoucí pracovníky, kteří spolu s námi pozdvihnou naši vizi sítí pro domácnost a malé podniky na další úroveň. Jejich znalosti v příslušných oborech umožní Linksysu plánovat, vyvíjet a dodávat na trh produkty, které zákazníkům poskytnou novátorské a vysoce kvalitní řešení a služby.“

Od 1. čtvrtletí fiskálního roku 2008 bude Anderson pracovat ve švýcarské Ženevě, kde bude podléhat viceprezidentovi a generálnímu manažerovi Michaelu J. Pocockovi a bude zodpovědný za všechny aspekty činnosti Linksysu spojené s operátory fixních, kabelových a mobilních linek po celém světě. Bude dohlížet na celosvětový prodej a vývoj produktů pro poskytovatele služeb s cílem realizovat produktovou strategii Linksysu pro spotřebitele a malou kancelář přes prodejní kanály těchto poskytovatelů tak, aby se Linksys stal jejich partnerem v oblasti řešení pro propojenou domácnost a propojenou kancelář.

Geraint Anderson má dvacetiletou praxi v budování obchodních vazeb s poskytovateli služeb. Posledních osm let pracoval ve společnosti Cisco. Předtím působil ve firmě Pirelli Photonics v Miláně.

Craig Gledhill, viceprezident pro asijsko-pacifickou oblast. Ve své nové pozici se Gledhill bude věnovat strategii, řízení a expanzi Linksysu v asijsko-pacifické oblasti. Jeho prvořadým cílem bude maximalizovat růstové příležitosti na trzích produktů pro spotřebitele a malé podniky a budovat pro Linksys pozici prémiové značky v oblasti.

Gledhill nastoupil do Linksysu s více než šestnáctiletými zkušenostmi v IT odvětví. Posledních devět let přitom strávil v mnoha vedoucích pozicích ve společnosti Cisco v Austrálii, Singapuru a Bruneji. Před rokem 1988 Glenhill pracoval v různých technologických firmách, jako Solutions, Lanier a Harris Lanier. Gledhill má kancelář v Singapuru a podléhá Rodu Kellerovi, viceprezidentovi Linksysu pro globální prodej.

Hassel povede finanční oddělení Linksysu. Bude odpovědný za globální finanční plánování, analýzu a reporting tržeb, mezinárodní daňové strategie a implementace, obstarávání zdrojů a interní audit.

Hassel přináší také více než šestnáctileté zkušenosti s finančním účetnictvím. Před nástupem do Linksys zastával různé vedoucí pozice ve společnosti Flextronics. Ještě předtím působil ve firmách Multilayer Technology, Inc., pobočce Flextronics International, Sony Electronics a Noble Broadcast Group. Bude mít kancelář v ústředí Linksysu v kalifornském Irvine, kde bude podléhat Robertu Taccinimu, viceprezidentu Cisco odpovědnému za finance.

Steve Silva bude dohlížet na rozvoj vize propojené domácnosti, tržní a integrační strategii všech produktů a služeb od společností Cisco, Linksys a Scientific Atlanta ve vazbě na nadcházející uvedení firemních řešení pro propojenou domácnost. Ve spolupráci s podnikovými jednotkami, technologickými divizemi a výkonným managementem Cisco, Linksys a Scientific Atlanta bude dohlížet na integraci, soulad a realizaci jednotné a soudržné strategie propojené domácnosti v rámci celé společnosti.

Za 23 let své práce v odvětví kabelových služeb Silva prosazoval mnoho dnes běžně dostupných technologií a služeb včetně širokopásmových služeb, Video On-Demand a interaktivních programových nabídek. Asistoval při uvádění nových zařízení, jako byly digitální set-top boxy, DVR a kabelové modemy, interaktivní aplikace a nová síťová řešení včetně All Digital Simulcast, Switched Video a IPTV.

Před nástupem do Linksysu pracoval Silva ve společnostech Comcast Corporation, Charter Communications a U. S. Computer. Zároveň seděl v několika správních radách a účastnil se práce v mnoha asociacích odvětví kabelových služeb, jako CableLabs, Society of Cable Telecommunications Engineers (SCTE) a Cable and Telecommunications Association for Marketing (CTAM).

Také Silva bude mít kancelář v ústředí Linksysu v kalifornském Irvine, kde bude podléhat viceprezidentovi a generálnímu manažerovi Michaelu J. Pocockovi.

Váš názor | Toshiba přecenila HD DVD, snižuje odhady prodejů

Témata článku: Video, Charles, Malý podnik, IPTV, Keller, Propojení, Švýcarský trh, Pirelli, Michael, Comcast, Silva, Nový pracovník, Cable, Vinci, Atlanta, Expanze, Domácnost, Technologická společnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší