Lifebook SH531: malý, lehký a výkonný notebook od Fujitsu

Lifebook SH531: malý, lehký a výkonný notebook od Fujitsu

Společnost Fujitsu přichází na trh s novým přenosným počítačem, který v sobě kombinuje vysokou funkčnost za rozumnou cenu. Nový notebook Fujitsu LIFEBOOK SH531 s úhlopříčkou 13,3 palců váží pouhých 1,9 kg, zároveň si však zachovává výkonnost, řadu užitečných funkcí a nízkou energetickou náročnost. Tyto parametry ocení zejména studenti – z toho důvodu je nový LIFEBOOK SH531 vhodným dárkem a možností, jak zpříjemnit studentům návrat do školy po letních prázdninách.

Klepněte pro větší obrázek

Tenký notebook Fujitsu LIFEBOOK SH531 v sobě kombinuje pro studenty nepostradatelné vlastnosti, jako jsou: antireflexní display pro plnohodnotné využívání počítače ve venkovním prostředí, funkce Computrace®-enabled BIOS umožňující v případě ztráty nebo odcizení vysledovat notebook na dálku, možnost uzamčení softwaru i pevného disku a v neposlední řadě klávesnici, která je odolná proti polití.

Dalšími vlastnostmi, které umožňují být neustále v kontaktu s ostatními, jsou vestavěné technologie Bluetooth, WLAN, eSATA port a ExpressCard slot pro externí UMTS. Bezdrátová technologie Intel® Wireless Display Technology dokonce uživatelům umožňuje připojit se bezdrátově na display.

Při vývoji notebooku LIFEBOOK SH531 byl kladen důraz na zajištění co nejmenšího dopadu na životní prostředí během celého životního cyklu počítače. Společnost Fujitsu si zakládá na nízké energetické náročnosti svých výrobků a neustále minimalizuje používání toxických látek při výrobě. Dalšími sympatickými vlastnostmi malého notebooku je výdrž baterie více než 6 hodin a vysoký výkon zajištěný procesory druhé generace Intel® Core™ i3 a i5.

„V minulosti byl výběr cenově dostupného notebooku vždy kompromisem mezi funkčností a cenou. Nový notebook Fujitsu tuto zažitou praxi mění“, říká Jan Šplíchal, produktový manažer Fujitsu Technology Solutions. „LIFEBOOK SH531 je vhodnou volbou pro studenty, drobné podnikatele, ale i domácnosti, kteří hledají plně vybavený počítač za atraktivní cenu.“

Nový LIFEBOOK SH531 je v současné době již v prodeji u vybraných partnerů společnosti Fujitsu za cenu od 13 900,- Kč bez DPH.

Další článek: Zprávy Živě: 100 000× rychlejší počítačová grafika

Témata článku: Notebooky, Nepostradatelná funkce, Vysoká náročnost, Letní prázdniny, Rozumná úhlopříčka, Rozumná cena, Nízká cena, Vysoká cena, WLAN, Vysoká výkonnost, Vhodná technologie, DisplayPort, Displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší