LIFEBOOK E8110: nejlehčí plně vybavený notebook ve své kategorii

Praha, 26. ledna 2006 – Společnost Fujitsu Siemens Computers představila 5. ledna na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas nový LIFEBOOK E8110 vybavený technologií Intel® Napa. S hmotností pouhých 2,4 kg a 15” displejem je nadstandardně vybavený LIFEBOOK E8110 nejlehčím notebookem ve své třídě. Zároveň poskytuje pokročilé funkce zabezpečení, jako je například samostatná čtečka čipových karet SmartCard nebo volitelný snímač otisku prstu. Notebook bude dostupný od března 2006 za doporučenou koncovou cenu začínající na 44 440 Kč bez DPH.
LIFEBOOK E8110: nejlehčí plně vybavený notebook ve své kategorii

LIFEBOOK E8110 je určen pro náročné kancelářské aplikace. Uživatelé těchto aplikací požadují výjimečný výkon, který zaručuje hladký a efektivní chod jejich aplikací a zároveň jim poskytne optimální úroveň zabezpečení citlivých dat.

Vyšší výkon
Vyššího výkonu dosahuje Fujitsu Siemens Computers díky technologii Napa společnosti Intel, jež se může pochlubit využitím procesoru Intel Core™ Duo. Jedná se o první procesor se dvěma jádry, určený pro využití v noteboocích. Testy společnosti Fujitsu Siemens Computers ukazují, že výkon modelu LIFEBOOK E8110 překonává předchozí modely o 10 až 20 %.

Špičkové zabezpečení
Spolu s vyšším výkonem byly u modelu LIFEBOOK E8110 výrazně vylepšeny také funkce zabezpečení. Samostatná čtečka čipových karet SmartCard nevyžaduje další adaptér a volitelná čtečka otisků prstů zamezí neoprávněnému přístupu k datům. Dalším doplňkem může být volitelný modul TPM (Trusted Platform Module), jenž funguje jako hardwarová úschovna hesel a šifrovacích klíčů.

Pokročilé řízení spotřeby
Jedním z nejzásadnějších požadavků na mobilní zařízení je doba provozu na baterie. Proto společnost Fujitsu Siemens Computers ve svých zařízeních nové generace využívá nejmodernější baterie s kapacitou 5 200 mAh. Délka provozu na baterie je v případě nového modelu LIFEBOOK E8110 až 12 hodin (v závislosti na modelu a spuštěných aplikacích).

Společnost Fujitsu Siemens Computers navíc vyvinula unikátní funkci „EcoButton“. Toto integrované softwarové řešení zlepšuje řízení spotřeby a lze jej snadno využít kdykoli během používání notebooku. Pouhým stisknutím tlačítka aktivujete režim optimální spotřeby pro maximální výdrž baterie. Funkcí EcoButton budou disponovat všechny příští generace řady LIFEBOOK.

Vylepšený design
Společnost Fujitsu Siemens Computers neopomněla u modelu LIFEBOOK E8110 ani na vzhled a zvolila nový ergonomičtější design. Světlá opěrná plocha pro dlaň je nyní vybavena druhou sadou tlačítek nad touchpadem. Díky tomu lze tlačítka myši pohodlně ovládat i při používání touchsticku.


Hlavní technické údaje
- nejnovější mobilní technologie Intel® Centrino® Duo
o procesor Intel Core™ Duo - první mobilní procesor s duálním jádrem
o čipset Intel 945GM s integrovaným grafickým akcelerátorem
o modul W-LAN: Intel PRO/Wireless 3945 a/b/g
- operační paměť: DDR2-667 SDRAM, max. 4 GB
- samostatná čtečka čipových karet SmartCard, volitelně snímač otisku prstů a modul TPM
- obrazovka: 15“ s rozlišením XGA nebo SXGA+
- hmotnost: 2, 4 kg (bez optické mechaniky)
- disponuje nejen všemi běžnými typy portů, včetně paralelního a sériového, ale i novými rozhraními jako jsou sloty pro karty ExpressCard nebo SD a podobně
- funkce EcoButton
- druhá sada tlačítek umístěná nad touchpad
- replikátor portů
- možnost vzdálené správy


O společnosti Fujitsu Siemens Computers
Fujitsu Siemens Computers je vedoucím evropským dodavatelem IT produktů, se strategickým zaměřením na oblast mobilních a dynamických datových (Dynamic Data Center) produktů, služeb a řešení. Široké produktové portfolio společnosti sahá od kapesních počítačů přes notebooky, kancelářské počítače a pracovní stanice až po dodávky podnikové infrastruktury, serverů a systémů úschovy dat. Fujitsu Siemens Computers působí na všech důležitých trzích v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Svůj úspěch zakládáme na síle, inovativnosti a globální působnosti mateřských společností Fujitsu Limited a Siemens AG. Naším posláním je naplnit požadavky a překonávat očekávání našich zákazníků – velkých společností, malých a středních podniků i domácích uživatelů. Společnost je členem iniciativy OSN Global Compact.

Témata článku: Notebooky, CES 2010, Fujitsu Siemens, Napa, Siemens, Kancelářské aplikace, Mobilní čipset, Integrovaná čtečka, Náročné používání, SmartCard

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí