Lidé letos přes internet nakoupili o třetinu více dárků než vloni

Lidé letos přes internet nakoupili o třetinu více dárků než vloni

Přední český internetový nákupní portál Kasa.cz zaznamenal v předvánočním období o 36 procent více objednávek, než v loňském roce. A podobně jako loňské vánoční nákupy na internetu se i ty letošní nesly v duchu meziročního poklesu průměrné hodnoty objednávky, a to téměř o čtvrtinu z 5 100 Kč na 3 900 Kč.

Výška průměrné objednávky poklesla i na Slovensku, a to o cca 6 procent, v přepočtu na 4 800 Kč. „Rozdíl je dán tím, že Slováci letos na Vánoce mnohem více než Češi nakupovali nové televizory. Dva nejpopulárnější dárky na Slovensku byly LED TV Samsung, naproti tomu v ČR šly více na odbyt menší domácí spotřebiče s desetinásobně nižší průměrnou cenou,“ řekla Jitka Součková, marketingová ředitelka Kasa.cz.

Předvánoční nákupy letos začaly podobně jako vloni v polovině listopadu, kdy internetový obchod Kasa.cz zaznamenal třetí listopadový týden nárůst objednávek o 40 procent. Nejsilnějším nákupním dnem bylo letos pondělí 13. prosince, vloni to přitom bylo pondělí 14. prosince. „Nákupní špička přišla letos opravdu až těsně před Vánoci, 20. až 22. prosince jsme meziročně evidovali nárůst počtu objednávek o 109 %. Tento fakt přisuzujeme úspěšné předvánoční reklamní kampani a nově otevřené prodejně v Praze na Černém Mostě, kde řada nakupujících na poslední chvíli využívala možnost osobního vyzvednutí,“ přiblížila Jitka Součková.

Obecně byly nákupními hity letošních vánoc především robotické vysavače a stroje na přípravu espressa, naopak propadákem se letos staly MP3 přehrávače, které se téměř neprodávaly. Především díky tomu, že značná část lidí namísto nich používá přehrávače v mobilních telefonech.

Mezi nejkurióznější vánoční dárky z Kasa.cz letos patřila vozítka Segway, kterých internetový obchod Kasa.cz prodal řádově jednotky. Cena jednoho vozítka Segway se přitom pohybuje mezi 190 a 215 tisíci korun.

Nejpopulárnější vánoční dárky na Kasa.cz letos byly:

Tyčový mixér Bosch MSM 67PE za 1 546 Kč

http://www.kasa.cz/male-domaci-spotrebice/koupit/517284/bosch/bosch-msm-67pe-cerny-sedy/

Žehlička na vlasy Rowenta CF7710D0 za 1 596 Kč

http://www.kasa.cz/male-domaci-spotrebice/koupit/969923/rowenta/rowenta-cf7710d0-respect-straightener-bila/

CD mikrosystém LG XA14 za 1 289 Kč

http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/1009310/lg/lg-xa14-stribrna-imitace-dreva/

Povánoční výprodeje a slevy zahájí Kasa.cz hned v pondělí 27.12. a budou dosahovat až 60 procent.

Co na výchozí stránku ve webovém prohlížeči?

Témata článku: Espresso, Segway, Značný rozdíl, Domácí spotřebič, Televizory Samsung, Mobilní telefony LG, LED TV, Bosch, Televizory LG 2016, Led televizory

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší