Liberty Alliance prokazuje svoji úspěšnost

Liberty Alliance prokazuje svoji úspěšnost – přibývá členů a roste podpora průmyslových odvětví

Konsorcium firem z mnoha odvětví pokračuje ve spolupráci vyvinout otevřená, společná  síťová řešení,   s jednoduchou možností přihlášení se k nim a zároveň přináší novou úroveň členství

 

PALO ALTO, Kalifornie, 19. prosince 2001, PRAHA, 8. ledna 2002

Představitelé projektu Liberty Alliance, který je zasvěcen vývoji a nasazování otevřených standardů síťové identity oznámili, že dalších sedm firem, představujících špičky ve svých odvětvích, bylo přijato za zakládající členy a za členy představenstva projektu.

 

Těchto sedm společností zahrnuje: American Express, AOL Time Warner, France Telecom, General Motors, Hewlett-Packard Company, MasterCard International a velkou komerční banku (viz. seznam firem, které projevily zájem o spoluúčast).

 

Dalšími zakládajícími členy a členy představenstva jsou: Bell Canada, Global Crossing, Nokia, NTT DoCoMo, Openwave Systems, RealNetworks, RSA Security, Sony Corporation, Sun Microsystems, United Airlines a Vodafone.

 

Aliance nyní otevírá možnost členství na úrovni sponzora. Tento typ členství dovoluje firmám zúčastnit se veškerých aktivit aliance a je určen těm firmám, které chtějí hrát aktivní roli. Příští setkání členů se bude konat v lednu. Další informace o členství jsou k dispozici na www.projectliberty.org.

 

”S tucty důvěryhodných, výnamných světových společností z mnoha odvětví, které se aktivně se podílejí na projektu a s více než 3000 žádostí o informace o členství, Liberty Alliance pokračuje v získávání masové důvěry a reprezentuje stovky milionů zákazníků.” řekl Eric Dean, předseda představenstva Liberty Alliance a CIO firmy United Airlines. ”Aliance postupuje rychle vpřed, vytváří životaschopné, otevřené, všudypřítomné standardy síťové identity, autentifikaci a autorizaci v rámci mnoha podnikových systémů a produktů dotýkajících se internetu. Mobilními telefony počínaje, webovými prohlížeči a automobily konče.”

 

Mimo zakládající členy projevily i další firmy zájem o spoluúčast na projektu: ActivCard, American Airlines, nadace Apache Software Foundation, Bank of America, Cingular Wireless, Cisco Systems, CollabNet, Dun and Bradstreet, eBay, Entrust, Fidelity Investments, Gemplus, i2, Intuit, Liberate Technologies, O`Reilly and Associates, Sabre, Schlumberger, Sprint, Travelocity a Verisign.

 

O projektu Liberty Alliance

Projekt Liberty Alliance (www.projectliberty.org) je sdružením zformovaným za učelem vytváření otevřených, společných standardů identity pro “digitální” ekonomiku. Tyto standardy se týkají všech zařízení, připojených k internetu. Členství je otevřeno všem komerčním i nekomerčním organizacím.

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – ”The Network Is The Computer (TM)” (“Síť je počítač”), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než  170 zemích světa. Společnost lze najít také na http://sun.com.

 

PR kontakt:

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: 02-33 00 93 11

e-mail: radomir.macek@czech.sun.com

www.sun.cz

 

Váš názor Další článek: Odklad slyšení v kauze Microsoftu se nekoná

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,