LG uvádí kratší verze konvenčních optických mechanik

25. KVĚTNA 2005 - Společnost LG Electronics představila inovované verze svých klasických optických CD RW a CD RW/DVD (combo) mechanik, které uvede na český trh v červnu 2005. Nové modely jsou kratší než ty předešlé, a jsou tak ideální nejen pro výrobce barebone a miniBox PC systémů, ale i pro všechny uživatele, kteří ocení úsporu místa. Jedná se o tzv. combo vypalovačku GCC-4521, která bude nahrazena modelem GCC-4522 a o klasickou CDRW vypalovačku GCE-8526, která bude nahrazena modelem GCE-8527. Další novinkou je pak sjednocený design s mechanikami SuperMulti DVD RW. Současné vypalovačky již dosahují svých maximálních možností, a tak se firma LG snaží poskytnout uživatelům větší komfort a úsporu místa. Nové modely by měly mít i pozitivní vliv na chlazení celé sestavy, neboť umožní lepší cirkulaci vzduchu uvnitř PC skříně. Inovované verze klasických optických mechanik vám ušetří ve vaší sestavě 2 cm místa, oproti původním 19 cm jsou dlouhé 17 cm.
LG uvádí kratší verze konvenčních optických mechanik

Česká nezávislá pobočka nadnárodního koncernu LG Electronics byla založena v říjnu 2003, jako oficiální zastoupení LG Electronics pro Česko a Slovensko. LG Electronics vyrábí širokou škálu výrobků, na českém a slovenském trhu nabízí zboží z těchto pěti produktových skupin: klimatizační jednotky, domácí spotřebiče (vysavače, mikrovlnné trouby, chladničky, pračky), spotřební elektronika (televizory včetně plazmových a LCD, mikrosystémy, minisystémy, DVD rekordéry, videa, domácí kina), IT produkty (LCD a CRT monitory, optické mechaniky) a mobilní telefony. V brzké době se připravuje rozšíření portfolia např. o notebooky, media, osobní přehrávače MP3 a DVD.

Již během své krátké  existence se LG výrazně zapsalo do povědomí zákazníků v Čechách i na Slovensku, nejen svými velkými reklamními kampaněmi a nepřehlédnutelným PR, ale také vzrůstající oblibou produktů u zákazníků, což je vidět i na získání hned několika prvenství v prodeji již během prvního roku působení na trhu jsme jedničkou: v prodeji monitorů, plazmových televizí, LCD televizí, projekčních televizí a DVD přehrávačů dle počtu prodaných kusů a zároveň dosaženého obratu.

LG Electronics je součástí koncernu LG, který působí v oblasti elektroniky, telekomunikací, chemického průmyslu, energetiky, financí a služeb ve světě již od roku 1947. LG Electronics bylo založeno roku 1958 v Koreji. V současné době se LG Electronics skládá ze 3 samostatných společností v Koreji (Digital Display & Media Company, Digital Appliance Company, Telecommunication Equipment & Handset Company)  a 75 poboček LG Electronics na všech kontinentech. Má celkem 13 výzkumných a vývojových středisek včetně vlastního designérského centra. Zaměstnává 64 000 lidí po celém světě. Díky soustavným investicím do výzkumu a vývoje - ty dosahují v současné době 1 miliardu dolarů ročně - získala světové vedení v digitální technologii.

Pro všechny produkty LG je charakteristická technologická vyspělost, vynikající kvalita a design, za který společnost pravidelně získává prestižní ocenění (například Design Award, Reddot Award, IF Design Award, Best Buy Award in Europe, Grand Prize, Ergonomic Design Award, Award of Innovation, Technology Award of AMCE of the USA a mnoho dalších). Za rok 2003 je LG Electronics největším světovým výrobcem: klimatizačních jednotek, mikrovlnných trub, vysavačů, LCD panelů, optických mechanik, CRT obrazovek a DVD přehrávačů. Dále za rok 2003 je LG světovou dvojkou ve výrobě plazmových obrazovek a monitorů.

Diskuze (1) Další článek: FBI provedla zátah na torrent tracker, který nabízel Pomstu Sithů před uvedením do kin

Témata článku: Sestavy, Slovenská televize, Company, Televize s DVD, Televizory LG 2016, Mobilní telefony LG, Televize LG, Brzká doba, Domácí kina, Brzké rozšíření, Electronics, Prize, Nezávislá televize, Grand, Domácí spotřebič, Korea


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky