LG představuje první skutečný cloud pro streamování multimédií

LG představuje první skutečný cloud pro streamování multimédií

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácí zábavě, představuje unikátní cloudovou službu pro bezproblémové propojení televizorů, mobilních zařízení a počítačů.

Od 1. května letošního roku je v provozu služba LG Cloud, která umožňuje bezproblémové připojení a streamování digitálního obsahu napříč zařízeními. I když je cloud dnes velmi oblíbené a módní slovo, LG Cloud je první službou, která umožňuje uživatelům spravovat a konzumovat digitální obsah na všech třech „obrazovkách“ – tedy na smartphonech se systémem Android, na počítačích a na Smart TV (nejen na nových CINEMA 3D modelech), bez speciálního set-top boxu.

„Většina firem dnes vidí cloud jen jako úložiště YouTube nebo Flickr, tedy jen pro jeden typ obsahu. LG vyrábí zařízení, která používají miliony lidí. Naši uživatelé chtějí jednoduché řešení. Nechtějí chodit na jedno místo pro hudbu, na další pro video, jinam pro fotky či kancelářské soubory. V našem řešení mají vše pohromadě a přehledné“, říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Klepněte pro větší obrázek

Začít používat LG Cloud je jednoduché. Nejprve je třeba z Google Play stáhnout do smartphonu aplikaci LG SmartWorld. Verze pro SmartTV se nazývá stejně, najdete ji ve svém obchodě s aplikacemi na televizoru. Na PC stačí otevřít www.lgecloud.com a odtud stáhnout PC klienta. LG Cloud automaticky synchronizuje obsah smartphonu, počítače, televizoru a cloudového disku. Fotografie a videa, která pořídíte svým smartphonem, mohou být streamovány do počítače nebo televizoru téměř v reálném čase. Video sestříhané na počítači stačí nahrát na LG Cloud a za pár sekund jej uvidíte na displeji smartphonu nebo na obrazovce televizoru. Zpoždění služby je minimální, i díky tomu, že obsah je skutečně streamován, tzn. přehrávání začíná okamžitě – ne až po stažení celého souboru.

Výhodou služby LG Cloud je Real-time Streaming Transcoding technology. Potřebná konverze dat neprobíhá v zařízení, ale v reálném čase na serveru. Není tak třeba řešit problémy s kodeky, uživatel se nemusí o nic starat. To neumí žádná jiná cloudová služba.

LG Cloud funguje perfektně i s 3D obsahem. 3D video pořízené LG 3D smartphonem může být na cloudový disk nahráno přes Wi-Fi, nebo pomocí 3G mobilního internetu. Na svém televizoru LG CINEMA 3D Smart TV si pak 3D záběry komfortně prohlédnete.

Pro lepší podporu cloudových služeb vytvořila společnost LG novou divizi s názvem Smart Business Center. Ta se bude orientovat na zajišťování obsahu a dostupnost kvalitních služeb. LG Cloud bude nabízen jak bezplatně, tak jako placená služba. Volný prostor na cloudovém disku a ceny dodatečných produktů se budou lišit trh od trhu.

Témata článku: Android TV, Cinema, Smart TV, TV Box, 3d televizory, Televizory, Televizory 32, Televizory LG 2016, Televizory smart, Obsah, Dodatečné zařízení

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí