LG představuje první skutečný cloud pro streamování multimédií

LG představuje první skutečný cloud pro streamování multimédií

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácí zábavě, představuje unikátní cloudovou službu pro bezproblémové propojení televizorů, mobilních zařízení a počítačů.

Od 1. května letošního roku je v provozu služba LG Cloud, která umožňuje bezproblémové připojení a streamování digitálního obsahu napříč zařízeními. I když je cloud dnes velmi oblíbené a módní slovo, LG Cloud je první službou, která umožňuje uživatelům spravovat a konzumovat digitální obsah na všech třech „obrazovkách“ – tedy na smartphonech se systémem Android, na počítačích a na Smart TV (nejen na nových CINEMA 3D modelech), bez speciálního set-top boxu.

„Většina firem dnes vidí cloud jen jako úložiště YouTube nebo Flickr, tedy jen pro jeden typ obsahu. LG vyrábí zařízení, která používají miliony lidí. Naši uživatelé chtějí jednoduché řešení. Nechtějí chodit na jedno místo pro hudbu, na další pro video, jinam pro fotky či kancelářské soubory. V našem řešení mají vše pohromadě a přehledné“, říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Klepněte pro větší obrázek

Začít používat LG Cloud je jednoduché. Nejprve je třeba z Google Play stáhnout do smartphonu aplikaci LG SmartWorld. Verze pro SmartTV se nazývá stejně, najdete ji ve svém obchodě s aplikacemi na televizoru. Na PC stačí otevřít www.lgecloud.com a odtud stáhnout PC klienta. LG Cloud automaticky synchronizuje obsah smartphonu, počítače, televizoru a cloudového disku. Fotografie a videa, která pořídíte svým smartphonem, mohou být streamovány do počítače nebo televizoru téměř v reálném čase. Video sestříhané na počítači stačí nahrát na LG Cloud a za pár sekund jej uvidíte na displeji smartphonu nebo na obrazovce televizoru. Zpoždění služby je minimální, i díky tomu, že obsah je skutečně streamován, tzn. přehrávání začíná okamžitě – ne až po stažení celého souboru.

Výhodou služby LG Cloud je Real-time Streaming Transcoding technology. Potřebná konverze dat neprobíhá v zařízení, ale v reálném čase na serveru. Není tak třeba řešit problémy s kodeky, uživatel se nemusí o nic starat. To neumí žádná jiná cloudová služba.

LG Cloud funguje perfektně i s 3D obsahem. 3D video pořízené LG 3D smartphonem může být na cloudový disk nahráno přes Wi-Fi, nebo pomocí 3G mobilního internetu. Na svém televizoru LG CINEMA 3D Smart TV si pak 3D záběry komfortně prohlédnete.

Pro lepší podporu cloudových služeb vytvořila společnost LG novou divizi s názvem Smart Business Center. Ta se bude orientovat na zajišťování obsahu a dostupnost kvalitních služeb. LG Cloud bude nabízen jak bezplatně, tak jako placená služba. Volný prostor na cloudovém disku a ceny dodatečných produktů se budou lišit trh od trhu.

Další článek: Evropská komise: Google musí opravit čtyři chyby, jinak bude platit

Témata článku: Android TV, Televizory smart, Cinema, Smart TV, 3d televizory, Televizory, TV Box, Televizory LG 2016, Televizory 32, Obsah, Dodatečné zařízení, Počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize