LG představuje novou řadu monitorů IPS4

LG představuje novou řadu monitorů IPS4

Společnost LG Electronics (LG) představila novou řadu monitorů řady IPS4. Oproti monitorům, které používají TN (Twisted Nematic) panely, nabízí IPS monitory LG lepší barevnou reprodukci, výjimečnou kvalitu obrazu a přesné podání barev i z širokých pozorovacích úhlů.

Díky působivě širokým pozorovacím úhlům (178°) umožňují nové IPS monitory uživatelům vychutnávat jedinečnou kvalitu obrazu bez barevného posunu, ať už před monitorem sedí, stojí, nebo leží. Obzvláště plynulé překreslování barev eliminuje rozmazání obraz i při nejrychlejších scénách. Akční záběry, sport i video hry jsou vždy ostré a ani dlouhodobé sledování obrazu nenamáhá oči. Výsledkem je bohatší a pohodlnější zážitek ze sledování.

„IPS monitory byly dosud doménou profesionálních grafiků, kteří byli ochotni si připlatit za kvalitu. S příchodem této řady monitorů si však může IPS monitor pořídit úplně každý“, říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Klepněte pro větší obrázek

Doménou IPS monitorů je především silná konzistence barev a minimalizace barevné odchylky. Monitory IPS4 jsou schopny reprodukovat původní barvy – rozdíl mezi tím, co vidí fotograf při focení, a co prohlížíte na monitoru je minimalizován. IPS4 monitory jsou tak vhodné pro každého, kdo se zajímá o fotografii nebo editaci videa.

Monitory řady IPS4 jsou vybaveny množstvím užitečných funkcí. Například funkce Dual Smart Solution umožňuje jedním kliknutím nastavit běh dvou monitorů a dokonce vytváří dvojitý hlavní panel a automaticky rozděluje obrazovku pro web. Funkce Dual Screen optimalizuje velikost okna podle počtu otevřených webových stránek, což optimalizuje práci s internetem.

Nové monitory jsou vybaveny lepším cable managementem, který odstraňuje chaotické klubko drátů. IPS4 série je energeticky úspornější proti konvenčním LED monitorům, aniž by se to projevilo na kvalitě obrazu.

Monitory LG série IPS4 přijdou na asijský trh v průběhu května, následovat budou trhy v Evropě a Severní Americe, kam se monitory dostanou o několik týdnů později. Čeští spotřebitelé se mohou na nové IPS4 těšit v červenci 2012 za cenu 3 899 Kč vč. DPH pro 23“ monitor IPS234 a za 3 500 Kč vč. DPH pro 22“ monitor IPS224.

Témata článku: Kvalita obrazu, Široký úhel, Malé rozmazání, Editace videa, Výjimečný zážitek, Pozorovací úhel, Dual, Silná doména, Monitor, Cable, Vhodný monitor, Twisted Nematic, Profesionální fotograf

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji