LG opět pomáhá dětem

Praha, 4. prosince 2006 --- Společnost LG Electronics CZ již potřetí v řadě podpořila projekt Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klasových „Startovné do života“, který pomáhá dětem z dětských domovů. Pomyslný šek ve výši 1,5 milinou korun byl předán paní Livii Klausové v rámci LG Adventního benefičního koncertu, který se konal 2. prosince 2006 v prostorách Španělského sálu na Pražském hradě.
LG opět pomáhá dětem

„Mezi námi žije spousta dětí, které nemají to štěstí žít s vlastní rodinou a proto se jim snažíme pomoci, alespoň prostřednictvím nadace, jejich životní úroveň změnit. Naše finanční příspěvky pomáhají např. při projektech osamostatňování dětí z dětských domovů. A právě takové projekty vnímáme jako správnou cestu pro výchovu populace se zdravým sebevědomím,“ říká Sang Tai Hong, generální ředitel LG Electronics CZ.

Projekt Startovné do života je zatím nejrozsáhlejším projektem Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových co do počtu dětí, jimž pomůže. V současné době je do projektu přihlášeno tisíc dětí. V rámci projektu Startovné do života bude každému dítěti, které se jej zúčastní, založen u banky speciální účet, na nějž bude nadační fond s pomocí dárců přispívat každoroční fixní částkou. Uspořené peníze bude dítě moci využít buď při odchodu z dětského domova, nebo i v průběhu pobytu v dětském domově po dosažení 18 let k předem domluvenému účelu. Tím účelem může být například školné při studiu, první splátka nájmu, autoškola a podobně.

Cílem je, aby mohly děti pozitivně ovlivňovat výši konečné naspořené finanční částky nebo její použití. Proto pokud si dítě zlepší prospěch, zúčastní se vědomostní, umělecké, sportovní či jiné soutěže, bude se dobře chovat, dostane každý rok 1. září takzvaný motivační bonus. Tato motivační část bude vycházet z návrhů těch, kteří jsou dětem nejblíže, jejich opatrovníků a ředitelů dětských domovů. Pokud se dítě projektu účastní od svých 14 až do 18 let, může si naspořit celkem až 16 000 Kč.

O LG Electronics CZ, s. r. o.

Česká nezávislá pobočka nadnárodního koncernu LG Electronics byla založena v říjnu 2003, jako oficiální zastoupení LG Electronics pro Českou a Slovenskou republiku. S růstem společnosti byla v září 2005 otevřena kancelář v Bratislavě.

LG Electronics je přední světový lídr a inovátor v technologiích, inovacích a designu. Svou pozici si pravidelně upevňuje získáváním mezinárodních prestižních ocenění. Kvalitu výrobků a jejich velkou oblíbenost mezi spotřebiteli potvrzuje celosvětové prvenství v prodeji hned několika produktových skupin výrobků.

LG Electronics vyrábí širokou škálu výrobků, na českém a slovenském trhu nabízí zboží z těchto skupin:

  • klimatizační jednotky (Art Cool pro využití v domácnostech, Multi Split pro využití ve velkých budovách, VRV systémy pro využití v ohromných mnohopodlažních centrech)
  • domácí spotřebiče (americké chladničky, francouzské chladničky, klasické chladničky, mrazničky, myčky, mikrovlnné trouby, pračky, sušičky, vysavače)
  • spotřební elektronika (plazmové a LCD televizory, projektory, systémy domácího kina, DVD přehrávače a rekordéry, mikrosystémy, minisystémy, autorádia a navigace.)
  • IT produkty (MFM a LCD monitory; optické a Blu-ray mechaniky)
  • mobilní telefony

Již během své krátké existence se LG Electronics CZ výrazně zapsalo do povědomí zákazníků v Česku i na Slovensku. Zajímavé produkty oblíbené u zákazníků, nepřehlédnutelné kampaně, stejně tak netradiční projekty jako LG Tour 2004 či sponzorské a charitativní akce jako jsou Dětský den LG a LG Adventní benefiční koncert patří k obrazu společnosti LG na lokálním trhu. Pro více informací navštivte: cz.lge.com a www.lgmobile.cz

V případě zájmu o bližší informace, prosím, kontaktujte:

Věra Formanová
gsm: +420 737 648 132
e-mail: formanova@lge.com
PR & Web Coordinator

Alice Czepcová
gsm: +420 724 012 616
email: alice.czepcova@amic.cz
Account Manager, AMI CommunicationsO LG Electronics, Inc.

LG Electronics, Inc. (Korejská burza cenných papírů: 06657.KS) je předním světovým lídrem v oblasti elektronických, informačních a komunikačních produktů, které uspokojují i ty nejnáročnější potřeby zákazníků. S konsolidovanými tržbami ve výši 43,4 miliard amerických dolarů. Společnost LG Electronics se skládá ze 4 samostatných obchodních společností: Mobilní komunikace, Digitální aplikace, Digitální displeje a Digitální média. LG Electronics zaměstnává více než 85.000 zaměstnanců pracujících v 77 obchodních zastoupeních po celém světě, 27 výzkumných a vývojových centrech a 5 designérských centrech.

Kvalitu výrobků a jejich velkou oblíbenost mezi spotřebiteli potvrzuje celosvětové prvenství v prodeji v roce 2005: CDMA telefonů, DVD přehrávačů, systémů domácího kina. Globální prvenství v prodeji klimatizačních jednotek si LG udržuje již 6 let za sebou a u optických mechanik dokonce 8 let! Světovou dvojkou je v prodeji plazmových panelů a plazmových televizí.

Svou pozici lídra si pravidelně upevňuje získanými prestižními mezinárodními oceněními za technologii, design či inovace. V letošním roce LG Electronics získala již celou řadu ocenění několika svých produktů: 20x Reddot Design Award 2006, 11x CES Innovation Award 2006, 11x iF Design Award 2006.

Více informací o LG Electronics naleznete na www.lge.com.

(MC) Společnost Mobile Communication LG Electronics

Společnost Mobilní komunikace LG Electronics je předním světovým výrobcem telefonů WCDMA (UMTS), CDMA a GSM, a nejrychleji rostoucím výrobcem mobilních telefonů na světě. Společnost nabízí kompletní sortiment řešení pro drátový i bezdrátový přenos a postupným zvyšováním podílu na mezinárodnímu trhu 3G mobilních telefonů rychle upevňuje svůj celosvětový význam.

(DA) Společnost Digital Appliance LG Electronics

Společnost Digitální aplikace LG Electronics je technologickým lídrem a průkopníkem v přibližování posledních novinek z oblasti domácích spotřebičů nejširší veřejnosti. LG DA poskytuje spotřebitelům kompletní balíček domácích digitální produktů, který zahrnuje klimatizační jednotky a domácí spotřebiče. Díky inovacím produktů a kombinacím s „home network“ systémy si výrobky LG vysloužili uznání po celém světě.

(DD) Společnost Digital Display LG Electronics

Společnost Digitální Displeje LG Electronics dodává základní technologie pro špičkové digitální produkty a je světovým lídrem, pokud jde o digitální zobrazovací produkty, včetně plazmových televizorů, LCD televizorů a monitorů a televizorů s vysokou kvalitou obrazu (HDTV).

(DM) Společnost Digital Media LG Electronics

Společnost Digitální Média LG Electronics vyrábí digitálně integrované produkty jako jsou audio video systémy, optické mechaniky, počítače a autorádia, se zaměřením na obchod další generace.

Váš názor Další článek: První myš s infračerverným senzorem od Razeru pro praváky

Témata článku: Televize Art, Televize LG, Dítě, Electronics, Autorádia, Slovenská televize, Nezávislá televize, Domácí projektor, Alice, DM, Domácí spotřebič, Split, Tour, Televizory v akci, Domácí kino, Nájem, Domácí kina, T-mobile mobilní telefony akce, Televizory LG 2016, Mobilní telefony LG


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor