LG ELECTRONICS ZÍSKALA 11 CEN ZA INOVACI V LAS VEGAS NA CES 2006

Praha, 4. ledna 2005 - Společnost LG Electronics získala na největší světové výstavě spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas 11 prestižních cen „Za inovaci v designu a technickém provedení“. Produkty LG Electronics uspěly v konkurenci více než 1000 zařízení od 160 firem z celého světa, které se letos ucházely o prestižní ocenění. Vítěze před samotným zahájením výstavy vybírala nezávislá komise světových průmyslových designérů, inženýrů a novinářů, volených americkou Asociací spotřební elektroniky.
LG ELECTRONICS ZÍSKALA 11 CEN ZA INOVACI V LAS VEGAS NA CES 2006

Tento rok se nejvyššího uznání z produktů LG Electronics dostalo originální nové 50palcové bezdrátové plazmové HDTV obrazovce (50PB2DW), která obdržela cenu "Nejlepší inovace" v kategorii digitálního zobrazení. Společnost rovněž dostala 10 cen "Inovace za design a technické provedení 2006". Vítězné exponáty budou představeny ve dnech 5. - 8. ledna 2006 na 2006 CES v Las Vegas. Některé z nich se objevily již 3. ledna na slavnosti "CES se představuje".

 

Ceny za inovaci, které jsou sponzorovány CEA a podporovány Společností amerických průmyslových designérů (Industrial Designers Society of America), tradičně ukazují nejmodernější výrobky spotřební elektroniky. Komise předních světových průmyslových designérů, techniků a novinářů uděluje vyznamenání po vyhodnocení produktů na základě stanovených kritérií, k nimž patří spotřebitelská hodnota, estetická stránka, novátorský design, kvalita a přínos pro kvalitu života. Tento rok se soutěže zúčastnilo více než 160 firem s rekordním počtem (více než 1 000) exponátů – což je oproti roku 2005 zhruba 25% nárůst. Za poslední tři roky společnost LG získala 44 cen CES v celé řadě kategorií, např. digitální zobrazení, mobilní komunikace, domácí kino, audio komponenty, video komponenty a domácí spotřebiče.

 

Toto vynikající uznání v oboru jde ruku v ruce s neustálým prosazováním společnosti LG Electronics, jako předního světového výrobce spotřební elektroniky, domácích spotřebičů, produktů informačních technologií a mobilních telefonů, na velmi náročném trhu Spojených států amerických.

 

K produktům, které obdržely ocenění v roce 2006, patří:

§         50palcový bezdrátový plazmový HDTV – cena „Nejlepší inovace“

§         42palcový LCD HDTV s vestavěným digitálním videorekordérem s vysokým rozlišením

§         47palcový LCD TV s plnohodnotným vysokým rozlišením s vestavěným digitálním videorekordérem s vysokým rozlišením

§         15palcový bezdrátový LCD TV

§         domácí kino v kombinaci s DVD rekordérem a videorekordérem 1200 W

§         domácí kino s DVD přehrávačem a plochými reproduktory 700 W

§         projektor za zeď

§         přenosný digitální přehrávač

§         pračka Tromm SteamSense™

§         chladnička s televizorem

§         prádelna s dálkovým monitorováním; (pračka, elektrická sušička, plynová sušička a zařízení pro dálkové monitorování)

Témata článku: CES 2010, Domácí spotřebič, Televizory LG 2016, Domácí kino, Domácí kina

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje