Lexis dodavatelem produktů značky Microcom pro Řecko

27. května 2000
PC-servery IBM na útěku
Lexis S.A. se stává výhradním dodavatelem produktů značky Microcom pro řecký trh.
Lexis dodavatelem produktů značky Microcom pro Řecko
Na základě dobrých obchodních výsledků za první kvartál letošního roku a dobrých zkušeností ve vzájemné spolupráci podepsali dne 12. 5. 2000 v Athénách Pavel Hloušek (Microcom CE, a. s., Fincom International, a. s.) a Ted Filopoulos (Lexis S.A.) distribuční smlouvu a smlouvu o exkluzivním zastupování produktů značky Microcom na řeckém trhu.

Značka Microcom se tak vrací na řecký trh, na kterém měla před dvěma lety velmi dobré postavení. Může tedy navázat na pozitivní povědomí u zákazníků. Řecko, přestože je členem Evropské unie, je z hlediska internetu v podobné situaci jako Česká republika: má 10 milionů obyvatel, 350 000 uživatelů internetu a očekává se, že tento počet vzroste do konce roku 2002 na 2 miliony uživatelů. Z hlediska technologie připojení mají stále dominantní roli analogové modemy, ale segment ISDN začíná dynamicky růst.

O společnosti Lexis S.A.

Společnost Lexis S.A. se sídlem v Athénách byla založena v roce 1986. Zaměřuje se na zařízení datové komunikace (modemy, ISDN, ADSL, basebandové modemy, wireless), UPS a služby v oblasti datových sítí tzn. pevná připojení, páteřní komunikační sítě, technologie VPN, Frame Relay, IP, wireless (microwave, laser, infrared). Firma je přímým partnerem Lucent Technologies, PairGain Technologies (USA), Best Power Technology (USA), NetScreen (USA), White Pine (USA) a dalších.

Lexis S.A. dosáhl v minulém roce obratu 3 miliony USD.

O společnosti Fincom International, a. s.

Společnost se zaměřuje na produkty datové komunikace zprostředkující vzdálený přístup k informacím a umožňující zásadní zvýšení efektivnosti řízení a dalších oborů lidské činnosti. Služby společnosti využívají přední výrobci v oboru informačních technologií, například Compaq, Microcom C.E., RAMP Networks Inc. nebo Acotec GmbH.

Mezi koncové zákazníky firmy v České republice patří Komerční banka, Česká Pojišťovna, Parlament ČR, Česká policie, České dráhy, Burza cenných papírů Praha, Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo financí, Česká pošta a dalších desítky tisíc uživatelů komunikační technologie .

Firma je mateřskou společností pro Fincom Slovakia se sídlem v Bratislavě a Fincom Poland se sídlem ve Varšavě.

Váš názor Další článek: PC-servery IBM na útěku

Témata článku: Komerční banka, Mateřská firma, Dominantní služba, Analog, Zásadní role, Komerční činnost, Vzájemná dráha, Power Bank, Relay


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11