Lexis dodavatelem produktů značky Microcom pro Řecko

27. května 2000
PC-servery IBM na útěku
Lexis S.A. se stává výhradním dodavatelem produktů značky Microcom pro řecký trh.
Lexis dodavatelem produktů značky Microcom pro Řecko
Na základě dobrých obchodních výsledků za první kvartál letošního roku a dobrých zkušeností ve vzájemné spolupráci podepsali dne 12. 5. 2000 v Athénách Pavel Hloušek (Microcom CE, a. s., Fincom International, a. s.) a Ted Filopoulos (Lexis S.A.) distribuční smlouvu a smlouvu o exkluzivním zastupování produktů značky Microcom na řeckém trhu.

Značka Microcom se tak vrací na řecký trh, na kterém měla před dvěma lety velmi dobré postavení. Může tedy navázat na pozitivní povědomí u zákazníků. Řecko, přestože je členem Evropské unie, je z hlediska internetu v podobné situaci jako Česká republika: má 10 milionů obyvatel, 350 000 uživatelů internetu a očekává se, že tento počet vzroste do konce roku 2002 na 2 miliony uživatelů. Z hlediska technologie připojení mají stále dominantní roli analogové modemy, ale segment ISDN začíná dynamicky růst.

O společnosti Lexis S.A.

Společnost Lexis S.A. se sídlem v Athénách byla založena v roce 1986. Zaměřuje se na zařízení datové komunikace (modemy, ISDN, ADSL, basebandové modemy, wireless), UPS a služby v oblasti datových sítí tzn. pevná připojení, páteřní komunikační sítě, technologie VPN, Frame Relay, IP, wireless (microwave, laser, infrared). Firma je přímým partnerem Lucent Technologies, PairGain Technologies (USA), Best Power Technology (USA), NetScreen (USA), White Pine (USA) a dalších.

Lexis S.A. dosáhl v minulém roce obratu 3 miliony USD.

O společnosti Fincom International, a. s.

Společnost se zaměřuje na produkty datové komunikace zprostředkující vzdálený přístup k informacím a umožňující zásadní zvýšení efektivnosti řízení a dalších oborů lidské činnosti. Služby společnosti využívají přední výrobci v oboru informačních technologií, například Compaq, Microcom C.E., RAMP Networks Inc. nebo Acotec GmbH.

Mezi koncové zákazníky firmy v České republice patří Komerční banka, Česká Pojišťovna, Parlament ČR, Česká policie, České dráhy, Burza cenných papírů Praha, Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo financí, Česká pošta a dalších desítky tisíc uživatelů komunikační technologie .

Firma je mateřskou společností pro Fincom Slovakia se sídlem v Bratislavě a Fincom Poland se sídlem ve Varšavě.

Váš názor Další článek: PC-servery IBM na útěku

Témata článku: Power Bank, Vzájemná dráha, Relay, Zásadní role, Komerční činnost, Dominantní služba, Komerční banka, Mateřská firma, Analog


Určitě si přečtěte

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch