Levný domácí router NETGEAR JWNR2000 nabízí maximální rychlost, špičkové zabezpečení i pokročilé ekologické funkce

13. září 2010
AMD Ontario: útok na osamocený Atom
Levný domácí router NETGEAR JWNR2000 nabízí maximální rychlost, špičkové zabezpečení i pokročilé ekologické funkce

NETGEAR JWNR2000 představuje cenově nejvýhodnější kombinaci Wi-Fi routeru standardu Wireless-N (300 Mb/s) s podnikovou úrovní zabezpečení, skvělým poměrem pokrytí/rychlost/stabilita a výrazně sníženou spotřebou energie

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, uvádí nový router standardu Wireless-N s modelovým označením JWNR2000. Tento přístroj nabízí komplexní sbírku funkcí pro náročné domácí uživatele v čele s nejvýkonnější bezdrátovou částí standardu 802.11n, zabezpečením podnikového standardu, podporou IPv6 Pass-Through či pokročilými ekologickými funkcemi.

Wireless-N, dosud nejrychlejší standard Wi-Fi sítí, nabízí přesně ty vlastnosti, které vyžadují nejnáročnější domácí sítě - maximální výkon, široké pokrytí a nepřekonatelnou rychlost. Router JWNR2000 tyto vlastnosti navíc podporuje i soustavou integrovaných předladěných antén z metamateriálů, které minimalizují interference. V rámci jediné sítě lze tedy bez problémů v jediném okamžiku provozovat několik aplikací náročných na šířku pásma – od VoIP telefonie přes hraní online her až po streamování videa v té nejvyšší kvalitě. Díky možnosti nastavení priorit přenosu dat pro jednotlivé aplikace lze měnit přednastavené priority a zajistit bezproblémových chod preferovaných aplikací.

Řada uživatelů ještě stále používá ve svých domácnostech starší počítače, které nepodporují nejnovější standard bezdrátových přenosů Wireless-N. I tito uživatelé mohou využít nový router JWNR2000 bez omezení rychlosti – stačí si dokoupit volitelný Wireless-N USB adaptér WN111, zasunout jej do volného USB slotu počítače a využijte přednosti standardu Wireless-N na maximum.

Ekologicky šetrný se zabezpečením nejvyšší třídy

Pokud uživatelé kladou stejně jako společnost NETGEAR důraz na ekologii, směrovač JWNR2000 je bezesporu uspokojí. Splňuje totiž náročné ekologické zásady pro optimalizované využívání energie a je tak maximálně šetrný k životnímu prostředí i spotřebě elektrické energie. Minimální spotřeby routeru je dosaženo díky automatickému řízení distribuce elektrické energie v závislosti na délce připojených kabelů, či vzdálenosti Wi-Fi klienta. Samozřejmostí je i vypínání nevyužitých portů vestavěného čtyřportového 10/100Mb/s přepínače a výrazné omezení výkonu Wi-Fi v době, kdy nejsou aktivní žádná připojení. Tato úsporná opatření zajišťují až 35% úsporu energie, aniž by kvůli nim docházelo k časové prodlevě při obnovení požadavků na připojení. Důraz na ekologii podtrhuje i samotné balení produktu vyrobené z minimálně 80% recyklovaných materiálů.

Směrovač JWNR2000 nabízí opravdu silné bezpečnostní zázemí chránící cenná data svých majitelů. Patří k němu dvojitý firewall (NAT a SPI), ochrana proti útokům Denial-of-Service (DoS), detekce proniknutí do systému a jeho prevence (IDS), Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), Wired Equivalent Privacy (WEP), kontrola síťových prvků a Wi-Fi Protected Setup (WPS) pro připojení jiných Wi-Fi zařízení prostřednictvím tlačítka Push´n´Connect.

Zapojení a instalaci zvládne i úplný začátečník

Všechna zařízení společnosti NETGEAR, a tedy i router JWNR2000, lze instalovat ručně i automaticky. Ruční instalace vyhovuje pokročilým uživatelům, automatická zase zajistí bezproblémové zprovoznění přístrojů i uživatelům, kteří jsou v oblasti počítačových sítí naprostými začátečníky. K routeru JWNR2000 přidává společnost NETGEAR instalační CD s nejnovější generací unikátní aplikace Smart Wizzard 3.0, která i naprosto nezkušené uživatele přehledně provede všemi kroky instalace. Komunikace v českém jazyce (a řadě dalších jazyků včetně slovenštiny) je samozřejmostí.

Technicky méně zdatní uživatelé se nemusejí bát ani připojování jiných Wi-Fi zařízení. Funkce Push´n´Connect učiní ze zapojení zařízení do sítě snadný a rychlý úkon pro každého člena domácnosti. Díky chráněnému přístupu WPS odpadá uživatelům při připojení jiných zařízení do domácí Wi-Fi sítě nutnost pamatovat si přístupová hesla – vše vyřeší stisk jediného tlačítka.

IT zařízení většinou velmi rychle stárnou. Router JWNR2000 ale ne – je vybaven funkcí automatické kontroly a aktualizace nejnovějšího softwaru, takže se jeho majitelé mohou těšit na udržování maximálního výkonu po velmi dlouhou dobu.

„Router JWNR2000 má všechny předpoklady k tomu, aby oslovil širokou skupinu uživatelů,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Začínající uživatelé ocení spolehlivé automatizační funkce, pokročilí řadu funkcí běžných v podnikové třídě routerů, a obě tyto skupiny pak jistě uvítají úsporný provoz a cenu stlačenou na minimum. Model JWNR2000 je dalším naším inteligentním produktem, které zákazníky nezatěžuje vysokou cenou ani zbytečnou složitostí – používat jej mohou téměř ihned po vybalení z krabice.“

Přehled stěžejních vlastností routeru JWNR2000:

 • Wi-Fi standard 802.11n (až 300Mb/s) zpětně kompatibilní se staršími standardy.
 • WPS tlačítko pro snadné a bezpečné připojení jiných Wi-Fi zařízení – pro připojení jiných zařízení Wi-Fi stačí jediné jeho stisknutí, není nutné zadávat a pamatovat si složitá hesla.
 • Wi-Fi Protected Access™ – zabezpečení Wi-Fi datových přenosů díky šifrování WPA2-PSK, WPA-PSK a WEP.
 • Podpora vícenásobných SSID s oddělenými bezpečnostními a přístupovými pravidly.
 • Podpora Wireless Distribution System (WDS) – funkce repeateru.
 • Spolehlivá ochrana díky dvojitému firewallu:
  • Network Address Translation (NAT) dokáže ukrýt počítače a soubory před jinými uživateli mimo domácí síť.
  • Stateful Packet Inspection (SPI) firewall blokuje žádosti a zabraňuje nežádoucímu odesílání osobních údajů.
 • Prevence proti útokům Denial-of-Service (DoS).
 • Spolehlivá detekce a ochrana proti vnějším průnikům – Intrusion Detection System (IDS).
 • Podpora Wireless Multimedia (WMM) prostřednictvím pokročilého Quality of Service (QoS).
 • Exposed Host (DMZ) pro bezpečné hraní online her.
 • Port forwarding a port trigering (dle IP, služby).
 • Podpora IPv6 Pass-Through.
 • Guest network – síť pro návštěvníky s možností rychlého přepnutí mezi čtyřmi uživatelsky přizpůsobitelnými profily.
 • Rodičovská kontrola s možností blokování nevhodných webových stánek, klíčových slov nebo IP adres, rovněž dle časového plánu.
 • Blokování služeb dle typu služby, portu, IP adresy nebo rozsahu IP adres.
 • Počítadlo přenesených dat.
 • Minimální spotřeba včetně automatického řízení spotřeby elektrické energie v závislosti na délce kabelu a vzdálenosti Wi-Fi klienta.
 • Samostatné tlačítko pro zapnutí/vypnutí celého přístroje.
 • Soustava integrovaných předladěných antén z metamateriálů.
 • Automatická kontrola a aktualizace nejnovějšího softwaru zajistí udržování maximálního výkonu.
 • Možnost zálohování nastavení routeru.
 • Emailové upozornění na významné systémové události.
 • Kompaktní a elegantní design vhodný do každého interiéru.
 • Možnost umístění na výšku i naležato.
 • Velmi snadná instalace pomocí instalačního CD s aplikací Smart Wizard – vícejazyčný instalační průvodce obsahuje rovněž češtinu a slovenštinu.
 • Podpora MAC OS a Windows 7.

Bezdrátový router NETGEAR JWNR2000 je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 1 200 Kč vč. DPH.

Více informací o routeru NETGEAR JWNR2000, včetně jeho fotografií a technických specifikací, je k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/smerovace-a-adsl-modemy/jwnr2000.html.

Další článek: AMD Ontario: útok na osamocený Atom

Témata článku: Push, Wireless, Jediná síť, Pokročilá funkce, Maximální vzdálenost, Náročný uživatel, Jediná možnost, Translation, Podniková funkce, Elektrická síť, Wi-Fi Router, Domácí síť, Síťové kabely, Wi-fi síť, Pokročilý uživatel, Jediný kabel, Maximální rychlost, Standard, Elektrická energie, Pass, Jediná aplikace, Automatická aktualizace


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu