Letošní veletrhy INVEX–DIGITEX nabídnou více spotřební elektroniky a odborných projektů

23. srpna 2006
Developer meeting 2006
Podzimní Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky INVEX -DIGITEX již mají jasné obrysy. Návštěvníci obou současně konaných veletrhů se tak na podzim seznámí nejen s nabídkou výrobků a služeb tradičních vystavovatelů, ale vidět bude téměř stovka nových či „staronových“ vystavovatelů, jako například Hewlett-Packard, Novell, Samsung, JVC, Daewoo, Hyundai nebo Česká pošta. Svou premiéru na veletrzích bude mít pod novým názvem i Telefónica O2. Z již známých odborných projektů se i letos můžeme těšit na Elektronickou podporu rozvoje regionů – Dny krajů, města a obcí, Franchise Meetig Point, VoIP & Broadband Expo, Czech ICT Projects Review, a nově například Reseller Meeting Point. Pro širokou veřejnost je připravena Mobility Hall, Digitex Fotoarena powered by IDIF, Zvětšený svět DIGI, Job Fair a letos poprvé atraktivní GPS Arena a Technologie & Design.
Letošní veletrhy INVEX–DIGITEX nabídnou více spotřební elektroniky a odborných projektů

Vedoucí manažer veletrhů INVEX – DIGITEX Petr Ondrášek hodnotí průběžný stav příprav obou veletrhů následovně:  Jsem rád, že se potvrdily naše předpoklady o velkém potenciálu segmentu spotřební elektroniky a projektové specializace. Naše kroky při přípravě letošních veletrhů z těchto předpokladů vycházely a jsem rád, že firmy zareagovaly pozitivně. Vzhledem k tomu, že nabídka je letos skutečně pestrá a veletrhy jsou pětidenní, očekáváme oproti loňsku výrazný růst návštěvnosti zhruba na úroveň 120 tisíc návštěvníků. Koncentrace nabídky pro koncové uživatele do Digitexu dobře slouží také profilaci profesionální náplně Invexu se zaměřením na malé a střední podnikání.“

 

Nabídka pro domácnosti  posiluje, největší návraty Hewlett-Packard a Novell

Téměř dvojnásobně se oproti loňsku zvětší plocha, na níž budou návštěvníci Mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX obdivovat nejnovější výrobky spotřební elektroniky. Představí se téměř všichni významní hráči na trhu. K těm, kteří se v rámci Digitexu představili vloni, přibyli letos například Samsung, JVC, Electrolux, Hyundai či Daewoo. Kromě očekávaných novinek z oblasti digitálních fotoaparátů, které budou šlágrem předvánočního trhu, se letos ve větší míře setkáme s řadou dalších výrobků spotřební elektroniky – od velkoplošných obrazovek přes domácí kina až po „inteligentní“ domácí spotřebiče. Návštěvníci si vyzkouší například patnáctipalcový dotykový displej lednice s integrovanou obrazovkou. Největší expozice Digitex o ploše více než 400 metrů čtverečních bude patřit jednomu z „navrátilců“ do Brna, významné softwarové společnosti Novell. Mezi největší vystavovatele na Digitexu z hlediska plochy budou znovu společnosti Canon, Olympus, Sony, Epson, Telefónica O2, Fujifilm či Fotolab, ale nepřehlédnutelnou plochu zaujme rovněž expozice společnosti Hewlett-Packard, která se zde návštěvníkům představí po tříleté přestávce. Jednou z nejsledovanějších událostí veletrhu bezpochyby bude právě očekávané spuštění nové produktové kampaně HP. "Veletrhy INVEX - DIGITEX považujeme za užitečné místo, kde můžeme představit naše záměry a produkty pro segment domácností. Je pravdou, že silná a atraktivní témata budeme mít tradičně i v oblasti fotografie a tisku, ale především představíme řadu nových notebooků – skutečných osobních počítačů, cíleně zaměřených především na domácí uživatele.", říká Petr Trešl, PSG Marketing Manager společnosti Hewlett-Packard.

 

  

Miliónové stereo a ráj pro fotografy

Velmi atraktivní podívanou přinese tematický projekt Technologie & Design, představující nejnovější trendy „bydlení s digitálními technologiemi“, jehož první část již proběhla na jarním veletrhu bydlení MOBITEX.  Své výrobky zde představí mimo jiné společnosti Canon, Electrolux, Hewlet-Packard, Intel, JVC, Microsoft, Philips, Sony a lákadlem pro fanoušky audio-video budou také unikátní high-endové sestavy v hodnotě několika desítek miliónů. I letošní rok se dočkáme úspěšného pokračování projektu Digitex Fotoarena powered by IDIF, letos zaměřená především na kvalitu fotografií a porovnávání digitálních zrcadlovek, chybět nebude ani možnost tisku pořízených fotografií. Program bude doplněn celodenním blokem přednášek. Do pavilonu A2 bude možné zavítat na výstavu velkoplošných fotografií Zvětšený svět DIGI foto, navíc se na volné ploše před pavilonem uskuteční další atraktivní podívaná na špičkové fotografie v „Galerii ve vlaku“, která zavítá přímo do areálu brněnského Výstaviště.

 

Pro příznivce digitální zábavy opět dva pavilony

Příznivci digitální zábavy budou mít k dispozici hned dva herní pavilony. V prvním z nich, pavilonu C, proběhne již tradiční AMD Mistrovství ČR v počítačových hrách a to pod hlavičkou pořádajících Progamers. Kromě velké show a nových her zde příznivci herní zábavy budou moci též vzájemně porovnat hned tři herní konzole: nové PlayStation, Nintendo a premiérově i Xbox 360 od Microsoftu. Poslední jmenovaný bude k vidění i ve druhém herním pavilonu D, za očekávané výrazné přítomnosti Intelu, Comforu a Samsungu spolu s presentací aktivit týkajících se světové herní olympiády World Cyber Games 2006.

 

INVEX určený profesionálům a businesuu v nejmodernějších pavilonech

Tradičního pavilonu V bude tak jako v minulých letech věnován zejména softwaru, komplexním řešením a informační bezpečnosti  - expozice firem SAP, LCS, Cígler Software, DC Concept, Software 602, Aktis, Gordic, Silicon graphics, Grisoft, Zoner software, Eset software, Česká pošta, OKsystem, Cybersoft, BM Servis, ale také němečtí Mesonic či BMD Systemhaus. Odlišnou  formu prezentace od minulých let zvolila IBM, která bude na volné ploše před pavilonem.  Novinkou pavilonu V jsou přednáškové projekty Linux Hall a Invex Security 2006. Kromě pavilonu V se nově budeme moci za vystavovateli vypravit i do pavilonu F. Zamíří sem zejména zájemci o oblast telekomunikací a projekční techniky. Nepřehlédnutelné budou výstavní expozice firem TTC Marconi, STROM telecom, Intelek, Ipex, Rittal, Rohde & Schwarz, Joyce, AV Media, Nowatron, Complex a řady dalších. Své stánky zde dále představí i Ministerstvo informatiky ČR a Ministerstvo vnitra ČR. Premiérou pak bude účast více než dvaceti čínských firem, které představí své novinky z oblasti telekomunikačního hardwaru.

Po loňském úspěchu „telefonování přes internet“  se letos bude těšit velkému zájmu návštěvníků VoIP & Broadband Expo, pětidenní přehlídka nejlepších řešení pro širokopásmový internet. Expozice zhruba deseti firem a přednášky jejích zástupců pro širokou posluchačskou obec doplní BroadSofa – série odpoledních odborných setkání.

C-technologie budou k vidění tradičně v pavilonu A1, představí se například SolidVision či AV Engineering. V pavilonu A2 již kromě zmíněného Zvětšeného světa DIGI foto nalezneme tisková řešení, například od firem Toshiba nebo Spin – Xerox. Přednáškový program v pavilonu bude zaměřen zejména na tematiku spotřebního materiálu.

Druhým ročníkem se Invexu uskuteční Franchise Meeting Point – největší přehlídka podnikatelských příležitostí s prezentacemi řady úspěšných i nových franchisových systémů. Generálním partnerem projektu je Komerční banka. Vystavovatelem je také vládní agentura CzechInvest.

 

Business Hall – výstavní expozice i specializované projekty

Neodmyslitelnou součástí Invexu je i třídenní (pondělí – středa) Business Hall v pavilonu G1, kde se představí PVT, SAP, ČD Telematika, Data Storage, Kvados, Symantec a řada dalších včetně cca 30 firem z Taiwanu. V pavilonu G1 se pod názvem Elektronická podpora rozvoje regionů – Dny krajů, měst a obcí opět uskuteční třídenní přehlídka projektů určených pro municipality. Cílem je nabídnout úspěšná řešení, která mohou být inspirací pro malé obce, ale i krajské úřady. Novinkou v pavilonu G1 pak bude Reseller Meeting Point, zaměřený na prodejce informačních technologií a spotřební elektroniky. Ti se zde budou moci v nerušené atmosféře setkat s více než 30 výrobci informačních technologií a spotřební elektroniky a jejich distributory. Již neodmyslitelnou akcí je pak v pavilonu G1 VIP Indoor Golf Cup.

 

Konference nezbytným doplňkem

Kromě výstavních expozic a řady projektů se můžeme v Brně těšit i na celou řadu konferencí, jako například Fórum elektronické komunikace 2006, Milníky digitální televize, ICT fórum pro školy či Czech ICT Project Review (CIPR), druhý ročník konference za účasti osobností českého průmyslu, podnikání a veřejné sféry. „Právě konference CIPR je tím, co nám v minulosti chybělo. Praktické prezentace úspěšných řešení na nejvyšší úrovni jsou něčím, co může výrazně pomoci nejen samotnému oboru ICT, ale zejména těm, jimž má sloužit, tedy  samotným uživatelům z nejrůznějších oblastí“, uvedl Petr Ondrášek.

 

Expozice médií

Opravdovým bonbónkem by se pak pro návštěvníky obou veletrhů mohla stát Media Hall, do budoucna stálá expozice médií na brněnském výstavišti. Jejím základem se stala nejkomplexnější výstava o vývoji, proměných a vlivu masových médií v České republice „Zlaté časy médií“. Na ucelené ploše se zde představí česká média od televizí přes noviny až po internetová vydavatelství. Významným partnerem nově vznikajícího mediálního prostoru v Brně se má stát i Český rozhlas, který má s veletrhy v Brně pozitivní zkušenosti. Například v roce 2005 prezentoval na veletrhu INVEX – DIGITEX digitální vysílání rádia Česko, přičemž expozici tvořilo vysílací pracoviště obsazené redakční směnou. Silvie Mléčková, vedoucí odboru marketingové strategie BVV k tomu říká: „Na veletrhu INVEX-DIGITEX plánujeme vybudovat unikátní mediální prostor, kde se návštěvníci setkají nejen s prezentací médií, ale na vlastní oči uvidí, co obnáší novinářská práce.“ a dodává: „Kromě zajímavé podívané návštěvníkům tento prostor navíc poskytne i novinářům další zázemí pro jejich práci“.

Váš názor Další článek: Developer meeting 2006

Témata článku: Cígler software, Domácí spotřebič, Volná plocha, Marconi, Hall, Čtvereční metr, Concept, Indoor, Digi, Spin, Televize O2, Herní řada, Televize Samsung v akci, Daewoo, Televize Philips, Největší obrazovka, Spotřební elektronika, Golf, Meeting, Electrolux, High Point


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF