Letošní ročník kongresů Discover the World of ALTRON přinesl to nejnovější z oboru datových center

Letošní ročník kongresů Discover the World of ALTRON přinesl to nejnovější z oboru datových center

Praha, 19. června 2007. Série kongresů Discover the World of ALTRON vyvrcholila v polovině června v Bratislavě. Letos se specialisté na datová centra sešli nejprve v polovině května v Praze a o měsíc později v Bratislavě. Stejně jako v uplynulých letech zaštítil akci hlavní organizátor – společnost ALTRON. „Naše kongresy se řadí k největším událostem ve svém oboru, na což jsme hrdí. Každoročně přinášíme řadu novinek a trendů v oblasti datových center,“ říká Milivoj Uzelac ze společnosti ALTRON. „Komplexní ochranu dat dnes řeší nebo brzy začne řešit každá společnost.

Cílem vývojářů je zajištění maximální nepřetržité dostupnosti dat a každý rok se v této oblasti objeví mnoho technologických novinek – a o tom chceme na našich kongresech hovořit,“ dodává Uzelac.
Přednáškové bloky byly letos rozděleny na tři základní celky. V prvním z nich přednášející seznámili účastníky kongresu se základními pojmy, s typy datových center z hlediska jejich spolehlivosti i zaměření, tj. jejich „pracovní doby“ - o systémech, které se po skončení pracovního dne vypínají, o těch, které mají „volno“ několikrát do měsíce, a především o kritických aplikacích s označením 24x7x365, tedy s nonstop fungováním.

Specialista z ALTRONU Petr Ding představil nový unikátní altronovský koncept OptiStructureTM – souborné řešení pro datová centra na klíč. Vedle podrobného popisu dílčích částí systému se Ding zaměřil na jeho flexibilitu, která umožňuje dodatečné rozšiřování systému podle přání a aktuálních potřeb zákazníka. Další přednášky se zabývaly problematikou personální a protipožární bezpečnosti systémů a fyzickou infrastrukturou datových center.

„Na kongresu jsem potřetí. Velmi mě zajímá, co je nového. Zaujaly mě především integrované hasicí systémy přímo v serverových skříních,“ uvedl Pavel Kamenec ze společnosti LogicaCMG, která patří k předním zákazníkům ALTRONU.

Dalším tematickým celkem bylo chlazení IT technologií. Většinu řečníků tvořili zástupci světových značek vyrábějících chladící systémy, jako například Emerson, APC – MGE či Rittal. Přednáška nezávislého konzultanta v oblasti IT P. Nováka potěšila především zájemce o vybudování datového centra z řad neodborníků: Novák upozornil na nejdůležitější parametry, které by rozhodně neměly zůstat při plánování datacentra stranou.

Posledním tématem kongresu bylo energetické zabezpečení datacenter. O nových trendech v systémech napájení hovořil v Praze prezident švýcarské společnosti Newave Vllaznim Xhiha.
Další ročník kongresu Discover the World of ALTRON se už připravuje na příští rok, kdy se opět můžeme těšit na to nejlepší a nejnovější z oblasti vývoje a provozu komplexních řešení kritických aplikací.

Váš názor Další článek: Microsoft nabízí ke stažení Ubuntu Desktop

Témata článku: Základní popis, Novák, Dodatečná data, Emerson, Altron, Bratislava, Discovery


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky