Lenovo získalo na výstavě CES 2010 ocenění „Best of CES“

Lenovo získalo na výstavě CES 2010 ocenění „Best of CES“

Společnost Lenovo získala ocenění „Best of CES“ v kategorii Počítače a hardware za svůj hybridní notebook IdeaPad U1 - první průmyslově vyráběný hybridní počítač s inovativním odnímatelným displejem. Vítězové soutěže „Best of CES“, hodnocené odbornou porotou složenou z redaktorů CNET (www.cnet.com), převzali svá ocenění v sobotu 9. ledna 2010 na CES 2010 v Las Vegas.

Vítězové vybraní nestrannými odborníky z CNETu byli ohodnoceni jako výrobci těch nejžhavějších produktů ve svých kategoriích, a to díky jejich bezkonkurenční inovativnosti, kreativitě a schopnosti upoutat pozornost spotřebitelů a pomoci jim prozkoumat digitální svět. Při výběru produktů hodnotili redaktoři CNETu stovky přihlášek a pečlivě prohledali celou výstavní plochu CES 2010.

Celkem devět kategorií zahrnuje oblasti jako digitální foto a video, automobilovou techniku a GPS, mobilní telefony a smartphony, počítače a hardware, hry, zelené technologie, domácí kino, MP3 a přenosné video přehrávače a televizory. Kromě toho byla rozdána ocenění „Best in Show“ a „People’s Voice“, které prostřednictvím on-line hlasování udělili návštěvníci webu.

Jedinečný design hybridního notebooku IdeaPad U1 je koncipován s cílem poskytnout spotřebitelům dva počítače v jednom přístroji - každý s vlastním procesorem a operačním systémem - které spolupracují i pracují samostatně, a to buď jako notebook nebo dotykový multitouch tablet. Módní šarlatově červený IdeaPad U1 je rozměrově menší než papír vytrhnutý z poznámkového bloku, přičemž se může pochlubit i působivým tenkým a lehkým provedením, neboť váží jen 1,7 kg. Díky jeho jedinečnému designu mohou uživatelé displej snadno vyjmout a okamžitě přejít z režimu klasického notebooku do režimu multitouch tabletu. Pokud je IdeaPad U1 provozován ve své tradiční podobě notebooku, může se pochlubit 11,6palcovým HD displej s LED podsvícením a operačním systémem Windows 7. Když je odstraněn 750 gramů vážící multitouch displej, stává se nezávislým tabletem s výkonným procesorem ARM, běžícím na operačním systému Linux Skylight od společnosti Lenovo.

„Hybridní notebook IdeaPad U1 představuje to nejlepší z designu a inovací společnosti Lenovo, směřujících k vytvoření nového typu přístroje a nového způsobu práce s počítačem,“ řekl Liu Jun, senior viceprezident divize Idea Product Group společnosti Lenovo. „Toto ocenění potvrzuje náš závazek neustále přinášet zajímavé počítačové produkty našim zákazníkům po celém světě."

„Každý rok redaktoři CNETu stráví na výstavní ploše stovky hodin při hledání těch nejžhavějších technologií, které budou v příštím roce i v budoucnosti určovat průmyslové trendy,“ řekl Scott Ard, šéfredaktor CNETu. „Hybridní notebook Lenovo IdeaPad U1 byl vybrán z tisíce vystavovaných výrobků a představuje inovaci, která si zaslouží jedno z našich „Best of CES“ ocenění."

Videa s vítězi a jejich výrobky lze nalézt na adrese http://www.cnet.com/ces.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Čína: Náš internet je otevřený

Témata článku: Hybridní notebook, Foto soutěž 2016, Led televizory, Best, Tradiční režim, Lenovo Ideapad, People, Zelená plocha, Scott, June

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší