Lenovo uvádí novou řadu stolních počítačů pro malé firmy

Společnost Lenovo oznámila svou novou řadu stolních počítačů navržených s ohledem na technologické potřeby malých firem – ThinkCentre E. Stolní počítače ThinkCentre E50, u nichž je kladen důraz zejména na jednoduché ovládání, cenovou dostupnost a spolehlivost, nabízejí novou alternativu uživatelům, kteří potřebují standardní technologii pro základní pracovní úlohy. Počítače ThinkCentre E50 v novém černostříbrném provedení přinášejí osvědčené technologie, oceňovanou podporu IBM a prostředky ochrany dat, jež zaručují vynikající spravovatelnost po celou dobu životnosti zařízení.
Lenovo uvádí novou řadu stolních počítačů pro malé firmy

Malé firmy (od jednoho do 99 zaměstnanců) se podle výzkumu IDC soustředí primárně na svůj rozvoj. Stolní počítače ThinkCentre E s osvědčenými a spolehlivými technologiemi podpoří jejich růst zvyšováním produktivity a minimalizací závislosti na službách a podpoře externích dodavatelů.

 

„Řadu stolních počítačů ThinkCentre E jsme vyvinuli, abychom profesionálům v malých firmách zjednodušili život. Jde nám o to, snížit každodenní potíže malých firem se správou informačních technologií prostřednictvím snadno použitelných počítačů se základní funkčností,“ řekl Bob Galush, viceprezident produktového marketingu společnosti Lenovo. „Spolehlivé technologie jako Rescue and Recovery navíc dávají malým firmám záruku, že jsou jejich data v bezpečí.“

 

 

 

Automatické obnovení po zhroucení

Zhroucení systému nebo napadení systému virem může v malé firmě způsobit nenahraditelnou ztrátu pracovního času, důležitých dat a peněz, navíc následná oprava zabere poměrně hodně času. Pomocí nástroje Rescue and Recovery, který je v počítačích ThinkCentre E50 předinstalován, mohou uživatelé své počítače diagnostikovat, získat nápovědu a obnovit funkčnost počítače po zhroucení, aniž by k tomu potřebovali pomoc IT specialisty – a to i v případě, že se vůbec nespustí operační systém. Nástroj Rescue and Recovery mohou uživatelé nakonfigurovat, aby automaticky zálohoval jejich data na server nebo externí úložné médium, což poslouží jako další vrstva ochrany.

 

V případě, že uživatelé potřebují další pomoc, mohou využít služby podpory na webové adrese www.lenovo.com/pc/support s inovativními samoobslužnými diagnostickými nástroji.

 

Skvělé parametry ThinkCentre E50

Nové počítače ThinkCentre E50 v konfiguraci tower jsou vybaveny čipovou sadou Intel® 915GV s grafikou GMA 900, počítače v konfiguraci small desktop jsou osazeny čipovou sadou SIS® 661FX. Mohou být vybaveny procesory Pentium® 4 nebo Celeron D® a všechny nabízejí šest portů USB 2.0, z nichž dva se z důvodu pohodlí nacházejí vpředu. Provozní jednoduchost počítačů ThinkCentre E50 výrazně doplňuje beznástrojové provedení krytu, které umožňuje uživateli snadno vyměnit vadné součástky nebo rozšířit paměť bez pomoci pracovníka podpory.

 

Ceny a dostupnost

Počítače ThinkCentre E50 budou k dispozici v nabídce u obchodních partnerů společnosti Lenovo od listopadu. Jejich ceny začínají na 8.990 Kč bez DPH..

Další informace najdete na webu http://www.lenovo.com/cz.

 

 

O společnosti Lenovo

Společnost Lenovo (HKSE: 992; ADR: LNVGY) je třetí největší výrobce osobních počítačů na světě. Vznikla akvizicí divize osobních počítačů společnosti IBM společností Lenovo Group, její hlavní vývojová centra se nacházejí v Japonsku (Yamato), Číně (Peking, Šanghaj, Shenzen) a Severní Karolíně v USA (Raleigh). Společnost Lenovo vyvíjí, vyrábí a prodává spolehlivé, bezpečné a snadno použitelné technologie a produkty. Další informace naleznete na adrese www.lenovo.com.

Váš názor Další článek: Britský občan dostal za phishing čtyři roky vězení

Témata článku: Recovery, Rescue, Yamato

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší