Lenovo ThinkPad P40 Yoga: Kreativita bez limitů, výkon bez kompromisů

Lenovo ThinkPad P40 Yoga: Kreativita bez limitů, výkon bez kompromisů

Lenovo představuje ThinkPad P40 Yoga, vysoce výkonnou mobilní pracovní stanici, která profesionálům pomůže naplno projevit jejich kreativitu. Lenovo ThinkPad P40 Yoga umožňuje vytvářet digitální skici a zároveň přináší vysoký výkon a spolehlivost mobilní pracovní stanice.

Ať už se jedná o grafiku k nejnovějšímu hollywoodskému trháku nebo projektování nového stylového auta, každý kreativec potřebuje mít možnost načrtnout své nápady a zároveň je i přivést k životu. Toho autoři obvykle dosahují pomocí dvou zařízení – tabletu, na němž lze vytvářet skici s naprostou přesností a citlivostí, a mobilní pracovní stanice s dostatečným výkonem pro renderování modelů v pokročilých programech.

Do práce v plné zbroji

Jako úplně první vícerežimová mobilní pracovní stanice nabízí ThinkPad P40 Yoga všestranné využití ve čtyřech módech – Notebook, Stojánek, Stan a Tablet. Profesionálové tak získají naprostou volnost při práci. Maximální přesnost při skicování poskytuje vysoce citlivé pero společně s dotykovým displejem s technologií Wacom Active ES. Tato kombinace dokáže rozlišit více než 2000 úrovní tlaku na IPS displeji s vysokým rozlišením (2560x1440). Lenovo navíc ve spolupráci se společností Wacom vytvořilo unikátní softwarový ovladač, který ještě více imituje dojem pera a papíru při práci na notebooku. Součástí zařízení je volitelně také dobíjecí pero ThinkPad Pen Pro s výměnnými hroty pro co nejpohodlnější práci.

Klepněte pro větší obrázek

Vedle schopnosti vytvářet skici nabízí novinka nekompromisní výkon mobilní pracovní stanice. S grafickou kartou NVIDIA Quadro M500M GPU s 2 GB VRAM je ThinkPad P40 Yoga certifikována po spuštění celé řady profesionálních aplikací. Zařízení navíc disponuje procesorem Intel Core i7 CPU 6. generace, až 16GB RAM a úložištěm 512 GB SSD pro rychlé zpracování.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga je jako první mobilní pracovní stanice vybavena inovativní klávesnicí „Lift ‘n’ Lock“. Jakmile se zařízení přepne do režimu Tablet, rám klávesnice se automaticky nadzvedne a klávesy se uzamknou, aby nedocházelo k jejich nechtěnému stisknutí a uživatelé mohli pohodlně a efektivně pokračovat v práci. Lenovo ThinkPad P40 Yoga se může samozřejmě pochlubit legendární spolehlivostí produktů ThinkPad a dlouhou výdrží baterie. Konstrukce notebooku prošla náročnými testy Mil-SPEC, takže odolá i náročným pracovním podmínkám a navíc je díky použití pokročilých materiálů velmi lehký.

Lenovo ThinkPad P50s a Lenovo ThinkStation P310

K dalším žhavým novinkám od společnosti Lenovo patří modely ThinkPad P50s a ThinkStation P310. V tenčí a lehčí mobilní pracovní stanici ThinkPad P50, která doplňuje produktovou rodinu řady ThinkPad P, se ukrývají dostupné prémiové funkce a mimořádný výkon. K inovativním vlastnostem tohoto notebooku patří především 3K IPS displej pro křišťálově čistý obraz a technologie Lenovo PowerBridge, díky které vydrží baterie až 17 hodin na jedno nabití. Uživatelé tak mohou pracovat tak dlouho, jak je potřeba.

Nejnovější model profesionálního stolního počítače ThinkStation P310 navazuje na oblíbenou pracovní stanici Lenovo ThinkStation P300 a svým uživatelům nabídne dostupné pokročilé technologie pro jejich efektivní práci. Desktop je vybaven procesorem Intel Xeon E3-1200v5 a nejnovější technologií NVIDIA GPU. Profesionálům dále poskytne dvakrát větší kapacitu paměti oproti předchozím generacím základních pracovních stanic a až 64 GB DDR4 RAM.

Ještě více možností

ThinkPad P40 Yoga podporuje dokovací řešení Lenovo OneLink+. Veškeré dokovací funkce, včetně zdroje napájení využívají jediný kabel pro připojení, což je ideální řešení pro uživatele, kteří často pracují s více zařízeními najednou.

Lenovo ThinkPad P50s  je volitelně k dispozici s dokem ThinkPad Ultra Dock, jenž dodává více energie k provozu mobilních pracovních stanic a dalších zařízení připojených pomocí všestranných konektorů.

Lenovo ke svým produktům nabízí servisní podporu a řadu dalších služeb. Firmy a profesionálové si mohou zvolit řešení, které bude nejvíce vyhovovat jejich potřebám. Vybrat si mohou například prodlužení záruky, ochranu proti náhodnému poškození, prioritní technickou podporu či kompletní sadu automatizovaných služeb, které jim budu efektivně pomáhat v rozvoji jejich podnikání.

Cena a dostupnost

ThinkPad P50s bude na našem trhu dostupný od poloviny února za cenu od 46 490 Kč s DPH.Mobilní pracovní stanice ThinkPad P40 Yoga bude dostupná od poloviny února za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH.

Desktop ThinkStation P310 bude na českém trhu v prodeji od poloviny února za cenu od 25 490 Kč včetně DPH.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku www.facebook.com/lenovocz. Informace o Lenovo teamu pak naleznete na www.lenovoteam.cz. Nabídku serverů společnosti Lenovo přinášejí stránky www.thinkserver.cz.

Další článek: IBM Watson bude za 2,6 miliardy dolarů zkoumat data dalších 215 milionů pacientů

Témata článku: Yoga Tablet, Thinkpad, Pokročilá práce, Lenovo Yoga, Lenovo Yoga Tablet 2, Lenovo Yoga 3 Pro, Mobilní Facebook, Náročný profesionál, Nechtěná data, Stanice, Dostupná baterie, Lenovo Thinkpad, Paměti ram do notebooku, Wacom, Lenovo Yoga 2 Pro, Nvidia Quadro, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 45

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor