Lenovo slaví 5. výročí

Lenovo slaví 5. výročí

Společnost Lenovo oslaví 1. května 2010 páté výročí od ukončení akvizice divize osobních počítačů IBM.

Od té doby se trh s osobními počítači výrazně rozšířil a samotný trh s notebooky se ztrojnásobil. Podle IDC, mezinárodní analytické a poradenské společnosti, přitom prodej osobních počítačů na rozvíjejících se trzích poroste dvakrát rychleji než na trzích vyspělých. Za poslední dvě čtvrtletí přitom dosáhl podíl společnosti Lenovo na domácím čínském trhu historicky nejvyšší hodnoty a podle IDC dosáhla společnost nejrychlejšího růstu mezi pěti největšími globálními firmami na trhu s PC. V České republice lokální pobočka společnosti Lenovo zaznamenala v minulém roce také výrazný růst.

Tyto výsledky jsou dány řadou kroků, které Lenovo učinilo, když před pěti lety koupilo divizi osobních počítačů IBM. Ze značky, kterou předtím stěží kdo znal, je společnost Lenovo dnes čtvrtým největším výrobcem osobních počítačů na světě, který udává trendy v oblasti inovací v PC segmentu a díky spolehlivosti a propracovanosti svých výrobků má dobré renomé. Notebooky ThinkPad jsou toho důkazem.

Navzdory globální ekonomické krizi a komodifikaci počítačového průmyslu Lenovo pokračovalo v inovacích zavedením nového spotřebitelského portfolia a restrukturalizaci své organizace, a to vše pro posílení konkurenceschopnosti. Dnes je proLenovo výzvou oblast mobilního internetu a digitální domácí zábavy.

Rok 2010 ve znamení prvenství a inovací

Hybridní IdeaPad U1 – dva počítače v jednom

Jedinečná kombinace notebooku a dotykového multitouch tabletu, která představuje to nejlepší z designu a inovací Lenova, získala na letošní výstavě Consumer Electronics Show přezdívku „nejúžasnější gadget“. Navíc získala ocenění „Best of CES“, kterou uděluje odborná porota redaktorů CNET.

ThinkPad Edge – notebook, který má říz

Nová řada notebooků poskytující kvalitu a funkčnost ThinkPadů je určená pro podnikatele a malé podniky. Vyniká svým výkonem, atraktivním vzhledem a cenovou dostupností. Vedle mezinárodních ocenění se může pochlubit i oceněním od redakce časopisu Computer za vynikající ergonomii.

IdeaPad – stylové produkty nabité technologiemi

Portfolio produktů společnosti Lenovo úspěšně rozšiřuje nová řada notebooků a netbooků IdeaPad, která byla u nás poprvé představena v minulém roce. Je určena pro domácí uživatele, kterým nabízí špičkové technologie ruku v ruce s moderním a stylovým designem. Zahrnuje malé a lehké notebooky řady S, které jsou ideální na cesty, ultra lehké notebooky řady U zase disponují nejnovějšími technologiemi, řada Y spojuje výkon, styl a multimédia a řada G nabízí výborný poměr ceny a výkonu.

Mobilní internet

Na současný požadavek uživatelů být neustále online zareagovala společnost Lenovo uvedením dvou zařízení pro mobilní internet. Pro čínský trh připravila chytrý telefon, který přináší fantastický styl, malé rozměry a jedinečné ovládací rozhraní, a smartbook, který dokazuje, že Lenovo věnuje inovacím nebývalou pozornost.

Lenovo a F1

Lenovo a její produkty nalezneme i na automobilových okruzích. V letošním roce pak u stáje Vodafone McLaren Mercedes, kde počítače Lenovo pomáhají dosahovat vítězství tohoto týmu. Jedná se například o monitor ThinkVision L2440x, notebooky ThinkPad W500, T400, X301 a X200 nebo stanice ThinkStation S20.

Spokojení zákazníci

Společnost Lenovo se zařadila jako jediný dodavatel počítačů na první místo ve zprávě společnosti TBR „Corporate IT Buying Behaviour and Customer Satisfaction Studies“ (Studie o nákupním chování a spokojenosti firemních IT zákazníků). Lenovo dosáhlo po 14 hlášených období od prvního kvartálu roku 2005 významných úspěchů ve spokojenosti zákazníků se spolehlivostí hardware.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Další článek: PowerColor Eyefinity12: dvanáct výstupů na jedné grafické kartě

Témata článku: Čínské mobilní telefony, Lenovo Ideapad, Mercedes, Malá spolehlivost, Mobilní trh, Nová přezdívka, Notebooky malé, Výborný notebook, McLaren, Čínský trh

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší