Lenovo rozšiřuje své portfolio o multimediální notebooky ThinkPad řady Z

20. září 2005
Prohlížeč Opera konečně zdarma
Společnost Lenovo dnes představuje novou řadu notebooků - ThinkPad řady Z, první širokoúhlé multimediální notebooky ThinkPad. Produkty ThinkPad řady Z jsou určeny především pro mobilní pracovníky, kteří spoléhají na jeden notebook, který je schopný splnit všechny jejich požadavky.
Lenovo rozšiřuje své portfolio o multimediální notebooky ThinkPad řady Z

RESEARCH TRIANGLE PARK, Severní Karolína, 20. září 2005 – Společnost Lenovo dnes představuje novou řadu notebooků - ThinkPad řady Z, první širokoúhlé multimediální notebooky ThinkPad. Produkty ThinkPad řady Z jsou určeny především pro mobilní pracovníky, kteří spoléhají na jeden notebook, který je schopný splnit všechny jejich požadavky.

Nová řada Z je, kromě klasického černého designu notebooků ThinkPad, nově ve speciální řadě k dispozici i s  krytem z broušeného titanu . Titan přidává jedné z nejznámějších světových značek notebooků nový elegantní vzhled, bytelnost a odolnost proti poškrábání.

15,4palcový displej notebooku ThinkPad Z60m poskytuje o 30 procent větší prostor pro zobrazení dat než běžné 15palcové displeje XGA a má také lepší zorný úhel, výhodný například při použití v letadle. Při tloušťce 2,8 centimetru a váze jen 1,9 kg je 14palcový ThinkPad Z60t nejtenčí a nejlehčí širokoúhlý notebook ve své třídě . Model Z60t poskytuje o 25 procent větší prostor pro zobrazení dat než standardní 14palcový XGA displej, což odpovídá například čtyřem sloupcům tabulky navíc. Více místa na obrazovce ocení zejména profesionálové, kteří často pracují s několika aplikacemi najednou.

Nové multimediální funkce, například funkční klávesy pro ovládání funkcí aplikací nebo portů pro snadné kopírování digitálních fotografií a videa, dělají notebooky ThinkPad řady Z ideálními pro použití při práci i zábavě, například pro promítání prezentací, multimédií nebo filmů na DVD.

Vnitřní konstrukce  zvyšuje odolnost notebooku

S ohledem na mobilní pracovníky jsou počítače řady Z nově vybaveny ochrannou vnitřní konstrukcí, která v případě pádu tlumí nárazy na vnitřní komponenty notebooku. Tato konstrukce zvyšuje ochranu až o 30 procent.  Vnitřní součástky, včetně jednotky pevného disku, jsou upevněny v jednodílné magnéziové kleci, která poskytuje lepší ochranné vlastnosti než tradiční pláště. V kombinaci s řešením Active Protection System, které je součástí ThinkVantage technologií, poskytuje tato ochranná konstrukce mimořádně silnou ochranu před poškozením pevného disku.

Stylový notebook

Širokoúhlý displej TFT se nachází, ve speciální řadě, v krytu z broušeného titanu, který vyniká svojí bytelností a odolností proti poškrábání. Legendární klávesnice notebooků ThinkPad plné velikosti  je rozšířena o nové funkční klávesy pro ovládání operačního systému Windows, multimédií a aplikací. Po obou stranách klávesnice jsou umístěny velké stereo reproduktory. Multimediální výbavu doplňují porty prakticky pro jakoukoli periferii včetně tří portů USB 2.0 a konektorů pro S-video, VGA a IEEE-1394.  Model Z60m je navíc vybaven čtečkou paměťových karet 3 v 1.

ThinkVantage technologie zjednodušují uživatelům práci

Nové ThinkVantage technologie společnosti Lenovo poskytují výkonnější funkce na centrálním ovládacím panelu, jehož prostřednictvím může uživatel rychle a snadno nastavit zabezpečení počítače. Notebooky ThinkPad řady Z se dodávají s nejnovější verzí bezpečnostního řešení Client Security, díky kterému si uživatel může sám obnovit ztracené přihlašovací heslo. Notebooky ThinkPad řady Z jsou také vybaveny snadnou a výkonnou technologií šifrování disku, aktualizovanou aplikací pro správu hesel a řešením System Security Audit, které kontroluje patřičné zabezpečení systému.

Cena a dostupnost

Nové širokoúhlé notebooky ThinkPad řady Z budou dostupné v rámci nabídky TopSeller v průběhu listopadu za ceny od 30.000 Kč (bez DPH).

Témata článku: Video, Notebooky, Thinkpad, Notebook, Titan, Klávesnice lenovo, Funkční klávesa, Ochranná funkce, Nejznámější systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky