Lenovo rozšiřuje své portfolio o multimediální notebooky ThinkPad řady Z

20. září 2005
Prohlížeč Opera konečně zdarma
Společnost Lenovo dnes představuje novou řadu notebooků - ThinkPad řady Z, první širokoúhlé multimediální notebooky ThinkPad. Produkty ThinkPad řady Z jsou určeny především pro mobilní pracovníky, kteří spoléhají na jeden notebook, který je schopný splnit všechny jejich požadavky.
Lenovo rozšiřuje své portfolio o multimediální notebooky ThinkPad řady Z

RESEARCH TRIANGLE PARK, Severní Karolína, 20. září 2005 – Společnost Lenovo dnes představuje novou řadu notebooků - ThinkPad řady Z, první širokoúhlé multimediální notebooky ThinkPad. Produkty ThinkPad řady Z jsou určeny především pro mobilní pracovníky, kteří spoléhají na jeden notebook, který je schopný splnit všechny jejich požadavky.

Nová řada Z je, kromě klasického černého designu notebooků ThinkPad, nově ve speciální řadě k dispozici i s  krytem z broušeného titanu . Titan přidává jedné z nejznámějších světových značek notebooků nový elegantní vzhled, bytelnost a odolnost proti poškrábání.

15,4palcový displej notebooku ThinkPad Z60m poskytuje o 30 procent větší prostor pro zobrazení dat než běžné 15palcové displeje XGA a má také lepší zorný úhel, výhodný například při použití v letadle. Při tloušťce 2,8 centimetru a váze jen 1,9 kg je 14palcový ThinkPad Z60t nejtenčí a nejlehčí širokoúhlý notebook ve své třídě . Model Z60t poskytuje o 25 procent větší prostor pro zobrazení dat než standardní 14palcový XGA displej, což odpovídá například čtyřem sloupcům tabulky navíc. Více místa na obrazovce ocení zejména profesionálové, kteří často pracují s několika aplikacemi najednou.

Nové multimediální funkce, například funkční klávesy pro ovládání funkcí aplikací nebo portů pro snadné kopírování digitálních fotografií a videa, dělají notebooky ThinkPad řady Z ideálními pro použití při práci i zábavě, například pro promítání prezentací, multimédií nebo filmů na DVD.

Vnitřní konstrukce  zvyšuje odolnost notebooku

S ohledem na mobilní pracovníky jsou počítače řady Z nově vybaveny ochrannou vnitřní konstrukcí, která v případě pádu tlumí nárazy na vnitřní komponenty notebooku. Tato konstrukce zvyšuje ochranu až o 30 procent.  Vnitřní součástky, včetně jednotky pevného disku, jsou upevněny v jednodílné magnéziové kleci, která poskytuje lepší ochranné vlastnosti než tradiční pláště. V kombinaci s řešením Active Protection System, které je součástí ThinkVantage technologií, poskytuje tato ochranná konstrukce mimořádně silnou ochranu před poškozením pevného disku.

Stylový notebook

Širokoúhlý displej TFT se nachází, ve speciální řadě, v krytu z broušeného titanu, který vyniká svojí bytelností a odolností proti poškrábání. Legendární klávesnice notebooků ThinkPad plné velikosti  je rozšířena o nové funkční klávesy pro ovládání operačního systému Windows, multimédií a aplikací. Po obou stranách klávesnice jsou umístěny velké stereo reproduktory. Multimediální výbavu doplňují porty prakticky pro jakoukoli periferii včetně tří portů USB 2.0 a konektorů pro S-video, VGA a IEEE-1394.  Model Z60m je navíc vybaven čtečkou paměťových karet 3 v 1.

ThinkVantage technologie zjednodušují uživatelům práci

Nové ThinkVantage technologie společnosti Lenovo poskytují výkonnější funkce na centrálním ovládacím panelu, jehož prostřednictvím může uživatel rychle a snadno nastavit zabezpečení počítače. Notebooky ThinkPad řady Z se dodávají s nejnovější verzí bezpečnostního řešení Client Security, díky kterému si uživatel může sám obnovit ztracené přihlašovací heslo. Notebooky ThinkPad řady Z jsou také vybaveny snadnou a výkonnou technologií šifrování disku, aktualizovanou aplikací pro správu hesel a řešením System Security Audit, které kontroluje patřičné zabezpečení systému.

Cena a dostupnost

Nové širokoúhlé notebooky ThinkPad řady Z budou dostupné v rámci nabídky TopSeller v průběhu listopadu za ceny od 30.000 Kč (bez DPH).

Témata článku: Video, Notebooky, Vnitřní prostor, Nejtenčí USB, Klávesnice Lenovo, Nová řada, Ideální kombinace, Thinkpad, Legendární počítač, Černá práce, Speciální model, Triangl, Ochranná funkce, Funkční klávesa, Nový pracovník, Nejznámější systém, Přihlašovací obrazovka, Notebook, Ochranná vlastnost, Titan

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje