Lenovo přináší novinky v portfoliu konvertibilních zařízení

Společnost Lenovo oznámila na veletrhu CES 2014 nové přírůstky do svého produktového portfolia vícerežimových zařízení. K novinkám patří MIIX 2, odnímatelný třírežimový notebook, a YOGA 2, konvertibilní notebook se čtyřmi režimy.

MIIX 2 v 10palcovém a 11palcovém provedení upoutá pozornost díky své odnímatelné konstrukci, která umožňuje využít režimy notebook, stojan a tablet. Pokročilejšími specifikacemi a uživatelsky přívětivou cenou YOGA 2 ještě vylepšuje renomé notebooku YOGA, které získal díky své konstrukci umožňující překlopení displeje až o 360°.

Lenovo MIIX 2

Jedno provedení nemusí vyhovovat všem, a proto stříbrný MIIX 2 rozšiřuje svým jedinečným designem možnosti, jak si vychutnat přínosy vícerežimových zařízení. MIIX 2 dává uživatelům svobodu vzít si s sebou pouze dotykový tablet, když jsou na cestách, a pak se připojit zpět k základně, když potřebují pracovat. Režim notebooku nabízí skvělou kombinaci displeje a klávesnice plné velikosti. Poté mohou uživatelé jednoduše otočit tablet o 180° a vložit jej do základny klávesnice, aby aktivovali třetí režim MIIX 2, režim stojanu pro pohodlné sledování filmů nebo prohlížení fotografií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Menší 10palcový MIIX 2 je velmi dobře přenositelný díky tloušťce pouhých 9,2 mm a hmotnosti pouhých 580 gramů. Běží na procesoru Intel Atom Quad Core a Windows 8.1. Uživatelům nabízí ideální kombinaci přenositelnosti a funkcí pro zábavu díky svému FHD 1920×1200 10dotykovému displeji a Wi-Fi, JBL surround reproduktorům pro působivé audio a až 128 GB eMMC úložišti spolu s micro SD slotem pro doplnění až 32 GB hudby, filmů, fotografií a dalších dat. Uživatelé mohou zachytit své vzpomínky ve vysokém rozlišení 720p pomocí 2MP přední kamery a 5MP zadní kamery. Díky celodenní výdrži baterie mohou uživatelé navíc pracovat nebo hrát hry mnohem déle na jedno nabití.

Klepněte pro větší obrázek

Zatímco 10palcový MIIX 2 je optimalizován pro extrémní mobilitu, 11palcový model se zaměřuje na poskytování vyšší úrovně výkonu s až 4. generací procesorů Intel Core i5, úložištěm až 256 GB SSD a FHD 1920×1200 širokoúhlým IPS displejem. 11palcový MIIX je také vybaven mnoha stejnými klíčovými vlastnostmi jako jeho menší sourozenec, počínaje systémem Windows 8.1 s podporou 10bodového dotykového ovládání, Wi-Fi a volitelně 3G1, JBL reproduktory, předními a zadními kamerami s vysokým rozlišením a dlouhou výdrží baterie pro celodenní práci na počítači.

Oba modely MIIX 2, které jsou k dispozici ve stříbrné barvě, umožňují díky svému mini HDMI portu pro zobrazení obsahu na velkých obrazovkách, čtečce SD karet a micro USB portu spolu s USB 2.0 portem na klávesnici snadné připojení, ukládání a přesouvání multimediálního obsahu.

Lenovo YOGA 2

YOGA, konvertibilní notebook se čtyřmi různými režimy použití, vylepšuje své vlastnosti v modelu YOGA 2, který nabízí uživatelům trendový design s novou funkčností chytrého softwaru za více než přijatelnou cenu. YOGA 2 se rovněž stane chytřejší díky aplikacím přidaným do YOGA Picks, unikátní Lenovo funkci, která doporučuje konkrétní aplikace založené na režimech YOGA 2. Uživatelé mají i nadále k dispozici režimy notebook, stojan, stan a tablet, ale nyní v mnohem kompaktnějším balení s rozšířenými specifikacemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

11palcový model se může pochlubit tloušťkou pouhých 17 mm a hmotností jen 1,32 kg. Poháněn je novými čtyřjádrovými procesory Intel Pentium pro rychlou odezvu. Uživatelé mohou využít pevný disk o kapacitě 500 GB pro ukládání velkého množství mediálních souborů včetně fotografií, videí a her.

Větší, 13palcový model je tenký 17,3 mm, váží 1,59 kg a poháněn je až 4. generací procesorů Intel Core i5. Zároveň je vybaven podsvícenou klávesnicí a Full HD (1920x1080) displejem. Poskytuje také až 500 GB HDD nebo SSHD pro uložení důležitých dat.

Společně s YOGA 2 nabízí Lenovo portfolio integrovaných služeb a řešení včetně rozšíření a upgradů záruky, prémiové technické podpory a ochrany proti náhodnému poškození.

Ceny a dostupnost

Lenovo MIIX 2 i Lenovo YOGA 2 budou v ČR dostupné v březnu 2014. Cena zatím nebyla stanovena. 

Další článek: Toshiba uvedla vlastní třináctipalcový Chromebook [CES]

Témata článku: Lenovo Yoga Tablet 2, Režim, Micro SD, Yoga Tablet, Tenký film, Lenovo Yoga 2 Pro, Lenovo Yoga, Lenovo Yoga 3 Pro, Dlouhá záruka, SSHD, Vysoký obsah, Intel Core I5, Chytrý reproduktor, Rozšířená záruka, Klávesnice Lenovo, Micro HDMI, Klávesnice k tabletu, Klávesnice na tablet, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu