Lenovo představuje výkonné jednoprocesorové servery ThinkServer s rozšířenou správou a novými možnostmi virtualizace

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Lenovo představuje výkonné jednoprocesorové servery ThinkServer s rozšířenou správou a novými možnostmi virtualizace

Společnost Lenovo oznámila dva přírůstky do svého portfolia jednoprocesorových serverů ThinkServer, server TS200 v provedení tower a server RS210 v provedení rack. Nové servery ThinkServer nabízí podnikatelům a malým firmám (SMB) přidanou hodnotu a výkon nejnovějších procesorů Intel Xeon řady 3400 spolu s vylepšeným vzdáleným přístupem 24 x 7, a to vše za účelem dosažení ještě vyšší spolehlivosti a flexibility. Servery TS200 a RS210 jsou vybaveny novými funkcemi pro virtualizaci a úsporu elektrické energie a vyznačují se nízkými provozními náklady.

Maximální výkon a flexibilita

TS200 a RS210 mají díky využití nejnovějších procesorů Intel Xeon řady 3400 více než dvojnásobný výkon v porovnání s předchozími modely. S vysoce výkonnou DDR3 pamětí a až 32 GB RDIMM paměti nabízejí nové servery ThinkServer čtyřikrát více paměti než předchozí jednoprocesorové servery Lenovo. Tyto modulární servery jsou ideálními stavebními kameny pro zákazníky z řad SMB, kterým umožňují snadno řídit jejich pracovní vytížení a regulovat provozní potřeby bez nutnosti velkých investic do dalšího hardwaru.

„Naše nové servery ThinkServer poskytují malým firmám díky své spolehlivosti, jednoduché obsluze a použití nejnovějších technologií čtyřjádrových procesorů Intel Xeon značný náskok potřebný k dosažení větší produktivity a efektivity,“ říká Jan Solař, Business Development Manager společnosti Lenovo.

Spolehlivá dálková správa 24 x 7

TS200 a RS210 jsou první jednoprocesorové servery Lenovo, které se standardně dodávají se systémem dálkové správy prostřednictvím lehce ovladatelného webového rozhraní Integrated Management Module (IMM). Díky IMM mohou uživatelé přistupovat ke svým serverům ThinkServer a vzdáleně je spravovat odkudkoliv a kdykoliv. I v případě, že je server vypnutý, jsou uživatelé schopni jej restartovat, nastavit a vzdáleně nainstalovat software, a to vše za účelem udržení provozu, produktivity zaměstnanců a poskytování služeb klientům.

Služby společnosti Lenovo zjednodušují nasazení a údržbu

Společnost Lenovo pomáhá podnikatelům a malým podnikům rychle nastavit a spravovat své servery ThinkServer tím, že nabízí hardwarovou a softwarovou podporu. Nástroj Lenovo EasyStartup pro servery ThinkServer poskytuje další zabezpečení dat díky podpoře nové konfigurace RAID a rozšířenému seznamu podporovaných operačních systémů. ThinkServer EasyManage nabízí funkce pro snadnou správu a instalaci.

Kromě standardní záruky nabízí společnost Lenovo zákazníkům 90denní zkušební verzi služby ThinkPlus Priority Support, jenž nabízí zákazníkům podporu a další odborné znalosti, které potřebují v prvních kritických dnech po zakoupení serveru. Tento balík služeb zahrnuje záruční servis do následujícího pracovního dne, telefonickou podporu 24 x 7 pro hardware a software, stejně jako prioritní směrování hovorů na zkušené odborníky. Společnost Lenovo dále nabízí svým zákazníkům, kteří potřebují instalaci hardwaru na místě a on-line školení, služby ThinkPlus Productivity.

Virtualizace pro zjednodušení infrastruktury

Servery TS200 a RS210 připravené k vizualizaci umožňují zákazníkům zorganizovat jejich hardware, aby snížili složitost infrastruktury, aniž by ztratili své starší aplikace. Na rozdíl od předchozích serverů ThinkServer přicházejí TS200 a RS210 s podporou pro onboard konektor pro vestavěný hypervisor. Lenovo podporuje širokou škálu virtualizačních řešení a poskytuje zákazníkům snadný přechod na virtuální prostředí a k cloud-based aplikacím. Tato řešení zahrnují vestavěný VMWare Hypervisor, VMware vSphereTM 4 a Microsoft Server 2008 s Hyper-V. Kromě toho podporují servery Lenovo ThinkServer také řešení od společností Novell a Red Hat.

Závazek společnosti Lenovo pro Green technologii

ThinkServer TS200 a RS210 jsou doposud energeticky nejúčinnější servery společnosti Lenovo, které integrují procesory, datová úložiště a paměti s nízkou spotřebou. Oba modely jsou navrženy tak, aby plnily kritéria Energy Star for Servers 1.0 pro snížení spotřeby energie a pomáhaly zajistit nízké provozní náklady. Kromě toho jsou napájecí zdroje nových serverů ThinkServer účinnější až o 89 %.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Témata článku: Servery, Pracovní den, Nízká spotřeba, Maximální vytížení, Předchozí den, Malá spolehlivost, Hardwarová údržba, H¨ardwarová údržba, Předchozí model, Nízká efektivita, Tower, Malé úložiště, Nejnovější model, Nízký výkon, Maximální zjednodušení, Značné snížení

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje