Lenovo představuje ultrapřenosný notebook ThinkPad X100e

Lenovo představuje ultrapřenosný notebook ThinkPad X100e

Společnost Lenovo představila ThinkPad X100e – první ultrapřenosný notebook profesionální třídy. Nový notebook definuje novou kategorii počítačů pro firemní uživatele, která spojuje profesionální výkon, široké možnosti použití a design s novými barevnými provedeními za přijatelnou cenu. ThinkPad X100e také představuje výsledek spolupráce společností Lenovo a AMD, který má nabídnout notebooky ThinkPad s procesory AMD a technologií AMD VisionPro.

„Díky tomu, že pozorně nasloucháme našim zákazníkům a sledujeme vývoj na trhu, jsme nalezli příležitost k vytvoření nového typu ultrapřenosných notebooků pro firemní uživatele," řekl Sam Dusi, viceprezident divize Product Marketing ThinkPad. „Zákazníci po nás žádali nízkou cenu a extrémní přenositelnost, aniž by se museli vzdát užitných vlastností nebo snadného ovládání potřebné pro podnikání. X100e je rozšířením ultrapřenosných ThinkPadů řady X a za cenu necelých 12 tisíc Kč nabízí vše potřebné.“

Podívejte se na video o novém notebooku ThinkPad X100e.

ThinkPad X100e vyniká díky profesionálním vlastnostem a výborné mobilitě v oblastech důležitých právě pro firemní uživatele.

  • Profesionání vlastnosti – ThinkPad X100e vybavený procesorem AMD Athlon Neo MV-40 má dostatečný výkon potřebný pro multitasking, provoz běžných kancelářských aplikací i pro podporu operačního systému, jako je Microsoft Windows 7 Professional. X100e přichází s technologiemi ThinkVantage společnosti Lenovo, hardwarovými a softwarovými nástroji, které pomáhají zákazníkům implementovat a spravovat jejich počítače.
  • Použití a design – Společnost Lenovo navrhla malý a kompaktní X100e tak, aby jeho využití bylo pohodlné. 11,6palcový displej s vysokým rozlišením poskytuje širokoúhlý obraz, plnohodnotná ISO klávesnice s multi-dotykovým touchpadem a trackpointem pak usnadňuje navigaci. Nový moderní design klávesnice nabízí zvětšené klávesy a byly odstraněny málo používané klávesy jako System Request. X100e je také vedle černého barevného provedení nově i v žhavé červené barvě.
  • Vynikající mobilita – X100e nabízí s hmotností 1,36 kg maximální mobilitu. Pro bezdrátové připojení na cestách je notebook dodáván s 802.11n WiFi i s Bluetooth a volitelně i s 3G.

Díky technologii VISION Pro od AMD přináší X100e vynikající hodnotu a výkon ve vizuálně produktivních aplikacích důležitých pro dnešní podnikání.

„X100e přináší příslib VISION Pro technologie od AMD,“ řekl Leslie Sobon, viceprezident produktového marketingu společnosti AMD. „Poskytuje vizuální zážitek nutný pro využití většiny dnešních groupware nástrojů, dlouhou výdrž baterie a nepřekonatelnou hodnotu, a to vše v elegantním a odolném ultratenkém notebooku. S vestavěnou podporou pro duální monitory pro umožnění větší produktivity je ThinkPad X100e tím, čím by měl být ultratenký notebook a nastavuje laťku pro další produkty, založené na technologii VISION Pro od AMD.“

Témata článku: Notebooky, Thinkpad, Lenovo Thinkpad, Vision, Klávesnice lenovo, Multitasking, Elegantní počítač, Výborný notebook, Potřebná aplikace, Bezdrátová klávesnice s touchpadem

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky