Lenovo představuje třetí generaci notebooků ThinkPad Edge pro SMB

7. května 2012
Hokej a hokejisté na Twitteru
Lenovo představuje třetí generaci notebooků ThinkPad Edge pro SMB

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio notebooků určených pro živnostníky a malé podnikatele o dva modely z populární řady ThinkPad Edge – 14palcový model ThinkPad Edge E430 a 15palcový model ThinkPad Edge E530. Díky funkcím šitým na míru mohou právě tito uživatelé zefektivnit svou práci a zvýšit tím produktivitu. Notebooky jsou totiž navrženy tak, aby bylo jejich ovládání co nejjednodušší a uživatelé mohli provádět nastavení, údržbu a zabezpečení vlastními silami.

Klepněte pro větší obrázek

Notebooky ThinkPad Edge E530/E430 budou dostupné s technologií NVIDIA Optimus, která umožňuje plynule přepínat mezi integrovanou grafikou Intel HD a dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce řady 630 s až 2 GB paměti. Pokud není třeba grafického nebo výpočetního výkonu dedikované grafiky NVIDIA, vypne se její napájení a ovladač transparentně přesměruje požadavky na integrovanou grafiku. Tato technologie výrazně prodlužuje výdrž notebooku, což ocení především ti uživatelé, kteří pracují na cestách.

Nová generace notebooků ThinkPad Edge nabízí až 1 TB úložného prostoru na pevném disku, který bude možné transparentně kombinovat s 16 GB rychlým úložištěm mini-SSD pomocí softwarového řešení Diskeeper ExpressCache a urychlit tak start programů nebo dosáhnout polovičních časů při zavádění operačního systému. Dále je vybavena porty USB 3.0, které nabízí přenos dat až 10 x rychleji než stávající USB 2.0. Práce bez čekání a vysoký výkon je dán nejen novými procesory, ale i rychlejšími paměťmi.

Nechybí samozřejmě ani známé systémové nástroje pro automatickou údržbu a diagnostiku ThinkVantage Toolbox, které se nově mění na Lenovo Solution Center for Small Business, který je vybavený novým intuitivním rozhraním skrývajícím známé funkce, a to včetně systému aktivní ochrany pevného disku Active Protection System. Díky němu budou v případě otřesů, vibrací nebo pádu data na disku v bezpečí.

Široké vybavení obou modelů využijí uživatelé nejen při pracovních aktivitách, ale i ve volném čase. Notebooky jsou vybaveny integrovanou webovou kamerou s HD rozlišením s rychlostí snímání 30 snímků/s, která zachytí a sleduje obličeje i za špatných světelných podmínek, Dolby Advanced Audio zase zajišťuje čistý zvuk. Různé módy pro volání usnadňují VoIP komunikaci, stejně tak jako rychlý přístup k mikrofonu, reproduktorům nebo ztlumení zvuku. Vybrané modely ThinkPad Edge E530 mají navíc displej s rozlišením 1600×900 bodů, takže nic nebrání ani promítání HD filmů téměř ve FullHD rozlišení.

Cena a dostupnost

Nové notebooky ThinkPad Edge, které budou k dispozici nejen v černé, ale i červené barvě, budou na našem trhu dostupné od května 2012 za cenu začínající na 9 170 Kč bez DPH.

Další článek: Hokej a hokejisté na Twitteru

Témata článku: Rychlé úložiště, Poloviční paměť, Toolbox, Vybavený model, Audio ovladač dolby, Špatné rozlišení, Thinkpad, Černá práce, Špatný výkon, Rychlý SSD, Špatná podmínka, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky