Lenovo představuje třetí generaci notebooků ThinkPad Edge pro SMB

7. května 2012
Hokej a hokejisté na Twitteru
Lenovo představuje třetí generaci notebooků ThinkPad Edge pro SMB

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio notebooků určených pro živnostníky a malé podnikatele o dva modely z populární řady ThinkPad Edge – 14palcový model ThinkPad Edge E430 a 15palcový model ThinkPad Edge E530. Díky funkcím šitým na míru mohou právě tito uživatelé zefektivnit svou práci a zvýšit tím produktivitu. Notebooky jsou totiž navrženy tak, aby bylo jejich ovládání co nejjednodušší a uživatelé mohli provádět nastavení, údržbu a zabezpečení vlastními silami.

Klepněte pro větší obrázek

Notebooky ThinkPad Edge E530/E430 budou dostupné s technologií NVIDIA Optimus, která umožňuje plynule přepínat mezi integrovanou grafikou Intel HD a dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce řady 630 s až 2 GB paměti. Pokud není třeba grafického nebo výpočetního výkonu dedikované grafiky NVIDIA, vypne se její napájení a ovladač transparentně přesměruje požadavky na integrovanou grafiku. Tato technologie výrazně prodlužuje výdrž notebooku, což ocení především ti uživatelé, kteří pracují na cestách.

Nová generace notebooků ThinkPad Edge nabízí až 1 TB úložného prostoru na pevném disku, který bude možné transparentně kombinovat s 16 GB rychlým úložištěm mini-SSD pomocí softwarového řešení Diskeeper ExpressCache a urychlit tak start programů nebo dosáhnout polovičních časů při zavádění operačního systému. Dále je vybavena porty USB 3.0, které nabízí přenos dat až 10 x rychleji než stávající USB 2.0. Práce bez čekání a vysoký výkon je dán nejen novými procesory, ale i rychlejšími paměťmi.

Nechybí samozřejmě ani známé systémové nástroje pro automatickou údržbu a diagnostiku ThinkVantage Toolbox, které se nově mění na Lenovo Solution Center for Small Business, který je vybavený novým intuitivním rozhraním skrývajícím známé funkce, a to včetně systému aktivní ochrany pevného disku Active Protection System. Díky němu budou v případě otřesů, vibrací nebo pádu data na disku v bezpečí.

Široké vybavení obou modelů využijí uživatelé nejen při pracovních aktivitách, ale i ve volném čase. Notebooky jsou vybaveny integrovanou webovou kamerou s HD rozlišením s rychlostí snímání 30 snímků/s, která zachytí a sleduje obličeje i za špatných světelných podmínek, Dolby Advanced Audio zase zajišťuje čistý zvuk. Různé módy pro volání usnadňují VoIP komunikaci, stejně tak jako rychlý přístup k mikrofonu, reproduktorům nebo ztlumení zvuku. Vybrané modely ThinkPad Edge E530 mají navíc displej s rozlišením 1600×900 bodů, takže nic nebrání ani promítání HD filmů téměř ve FullHD rozlišení.

Cena a dostupnost

Nové notebooky ThinkPad Edge, které budou k dispozici nejen v černé, ale i červené barvě, budou na našem trhu dostupné od května 2012 za cenu začínající na 9 170 Kč bez DPH.

Témata článku: Audio ovladač dolby, Thinkpad, Špatná podmínka, Černá práce, Poloviční paměť, Toolbox, Vybavený model, Rychlé úložiště, Špatné rozlišení, Špatný výkon, Rychlý SSD

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje