Lenovo představuje své DOery

Lenovo představuje své DOery

Společnost Lenovo představuje unikátní projekt Lenovo Team, kterým dává svému mottu „For Those Who Do“ reálnou tvář. Lenovo v rámci své filozofie vyzývá uživatele k aktivitě a podporuje je na cestě za jejich sny. Proto se rozhodlo propojit své aktivity se zajímavými osobnostmi, které se nebojí překonávat své hranice a uskutečnit i zdánlivě nereálné věci. Tito lidé, tzv. DOeři, kteří jsou pro druhé inspirací, se stávají součástí týmu Lenovo.

„Naším cílem je být zde pro ty, kteří se nebojí jít za svými sny. V rámci naší komunikace, ve které využíváme především nová média, se zaměřujeme na mladé lidi, pro něž je online svět zcela přirozenou součástí života,“ uvádí Lucie Orlovská, marketingová manažerka Lenovo Česká republika. „Mladí lidé jsou často plní ideálů, mají zajímavé nápady, ale bojí se je zrealizovat. Pomocí příběhů našich DOerů jim chceme ukázat, že pokud si člověk věří, tak dokáže proměnit své sny ve skutečnost,“ doplňuje.

„Se společností Lenovo jsem spolupracoval již při expedici Gasherbrum I a II, kde jsme pomocí notebooku ThinkPad zrealizovali přímý přenos z nadmořské výšky 6 400 metrů. Teď přede mnou stojí výzva v podobě vrcholu K2, a i když už mě k sobě tato hora čtyřikrát nepustila, tak věřím, že jednou se to povést musí,“ říká Radek Jaroš, DOer - horolezec, který plánuje dokončit svůj projekt Koruna Himaláje zdoláním K2, osmitisícovky, která mu jako jediná zbývá.

Příběhy jednotlivých DOerů jsou prezentovány na webových stránkách www.lenovoteam.cz. Vedle Radka Jaroše je součástí týmu i řada dalších osobností z oblasti sportu, designu, architektury a jiných profesí. Za zmínku určitě stojí i Heřman Volf, hendikepovaný sportovec, který se proslavil sérií jízd na handbiku, úspěšná česká módní blogerka Beáta Kaňoková nebo David Paškevič, student, který vyvinul vlastní prototyp 3D pera.

„Od malička jsem se věnoval modelování a později jsem se začal zajímat o elektroniku a technologii 3D tisku. Nedokonalost mé 3D tiskárny mě přivedla na myšlenku vytvořit 3D pero, kterým bych mohl výrobky 3D tiskárny opravovat. K vývoji mi stačil počítač a volně šiřitelný software, ve kterém jsem mohl pero navrhnout. V současné době započala výroba prvních kusů, které v březnu plánuji uvést na trh,“ říká David Paškevič, který svůj nápad dokázal dovést až do reálné podoby.

Společnost plánuje v rámci projektu spustit také soutěže, které fanouškům Lenovo umožní setkat se s některým ze členů Lenovo týmu, čímž jim zajistí nevšední zážitek. Ten se navíc bude i nadále rozšiřovat o další osobnosti, které se nebojí ukázat světu, že nemožné neexistuje. Lenovo bude vedle webových stránek www.lenovoteam.cz využívat ke komunikaci týkající se projektu také své vlastní online kanály, jako je Facebook, Twitter a YouTube, či blog fanoušků Lenovo technologií Lenovoblog.cz.

Další článek: Google chystá Android pro nositelnosti, SDK vyjde za dva týdny

Témata článku: Jediný prototyp, Výrobky z 3D tiskárny, Pero, Peru, Příběh

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší