Lenovo představilo ThinkPad Helix a první vícerežimový mini Ultrabook

Lenovo představilo ThinkPad Helix a první vícerežimový mini Ultrabook

Společnost Lenovo oznámila dva nové přírůstky do své rodiny konvertibilních zařízení. Prvním je prémiové zařízení pro firemní profesionály ThinkPad Helix, který představuje „Rip and Flip“ (odtrhni a otoč) design nové generace. Druhým je výkonnější a produktivnější IdeaPad Yoga 11S - první vícerežimový mini Ultrabook™ vybavený výkonnými procesory Intel a operačním systémem Windows 8.

„Naše rodina konvertibilních zařízení nabízí spotřebitelům, studentům, firemním profesionálům i všem ostatním možnost vybrat si zařízení dle svého gusta,“ řekl Peter Hortensius, prezident divize Product Group, a senior vicepresident společnosti Lenovo. „ThinkPad Helix nabízí firemním profesionálům dvě zařízení v jednom neuvěřitelném provedení. Je to vysoce výkonný, tenký a lehký Ultrabook v kombinaci s odnímatelným tabletem s Windows 8. Nový mini Ultrabook IdeaPad Yoga 11S má větší výkon, takže si dokáže poradit se všemi mobilními úkoly, kterými jej uživatelé zahrnou.“

ThinkPad Helix nabízí Ultrabook, tablet a mnohem více díky displeji „Rip and Flip“

ThinkPad Helix, prémiové konvertibilní zařízení značky ThinkPad, definuje novou generaci mobilních počítačů prostřednictvím svého průkopnického designu s otočným a odnímatelným displejem („Rip and Flip“), který uživatelům umožňuje všestranné mobilní použití čtyřmi různými způsoby.

ThinkPad Helix funguje jako vysoce výkonný Ultrabook. Pro zvýšení mobility lze 11,6palcový štíhlý tablet oddělit od základny, čímž se stane nejtenčím plně funkčním tabletem s procesorem Intel® Core™ 3. generace s vPro. Tablet váží pouhých 835 gramů a je nejlehčí ve své třídě1. Na rozdíl od jiných konvertibilních zařízení umožňuje ThinkPad Helix otočit displej o 180° a zacvaknout jej zpět do základny. Tento režim stojanu přemění Helix do miniaturního kina nebo zařízení pro obchodní prezentace. Odtud mohou uživatelé také displej sklopit a používat jej jako tablet při současném připojení základny pro přídavné porty a lepší konektivitu.

Kromě svého převratného designu přichází ThinkPad Helix s výjimečným výkonem a funkcemi, které pro tento typ zařízení nasazují laťku hodně vysoko. ThinkPad Helix vydrží pracovat až 10 hodin bez připojení k elektrické síti, tedy dost pro celý den práce a zábavy. Díky přesnému peru, které je součástí zařízení, klávesnici plné velikosti a novému, o 20 procent většímu clickpadu, je ovládání Ultrabooku velmi pohodlné. S 11,6palcovým IPS displejem s vysokým rozlišením 1080p, který nabízí v portfoliu značky ThinkPad nejvyšší jas, poskytuje Helix jasný a ostrý obraz v téměř jakémkoli prostředí.

Klepněte pro větší obrázek

Pro připojení prakticky odkudkoliv přichází ThinkPad Helix s volitelným vysokorychlostním bezdrátovým připojením LTE242 a technologií Near Field Communications (NFC), která umožňuje zařízením bezproblémově sdílet data a jednoduše provádět jejich spárování.

IdeaPad Yoga 11S – malý, ale výkonný Ultrabook

Uživatelé si nyní mohou vybrat další z průkopnických konvertibilních zařízení značky Lenovo s displejem překlopitelným o 360° řady IdeaPad Yoga. Nová Yoga 11S poháněná procesory 3. generace Intel® Core™ i5 a operačním systémem Windows 8 nabízí uživatelům možnost multitaskingu a použití aplikací ze sady Office. To vše ve štíhlém, pouhých 1,7 cm tenkém rámu. Stejně jako u předchůdce, mohou uživatelé pracovat s Yogou 11S jako s notebookem, nebo mohou displej překlopit úplně dozadu a proměnit ji v tablet. Yogu 11S lze i konvertovat do režimu stojanu nebo stanu pro prezentace či sledování filmů, jelikož je vybavena zvukem Dolby Home Theatre a výkonnou integrovanou grafikou Intel HD.

IdeaPad Yoga 11S je vybavena 11,6palcovým HD IPS displejem, který podporuje vícedotykové ovládání až 10 prsty a je dodávána s jedinečnou funkcí Motion Control, která byla dříve k dispozici pouze u modelu Yoga 13: tato funkce umožňuje uživatelům jednoduše snímat gesta rukou před webkamerou pro procházení fotografií, videí a dalších dokumentů. S chytrou funkcí Lenovo Transition mohou uživatelé automaticky otevírat aplikace, jako je PowerPoint, v režimu celé obrazovky při použití Yogy v jejích dalších třech režimech: stan, stojan nebo tablet.

IdeaPad Yoga 11S má také stejný atraktivní, na dotek příjemně pogumovaný barevný povrch jako IdeaPad Yoga 13. Nyní bude k dispozici v stříbrošedé a oranžové barvě.

Cena a dostupnost

ThinkPad Helix a IdeaPad Yoga 11S budou celosvětově dostupné na konci února, resp. v červnu.

Další článek: Lego Mindstorms EV3: roboty z Lega ovládnete iPadem [CES]

Témata článku: Lenovo Yoga, Stan, Lenovo Yoga Tablet 2, R.I.P., Tenký film, Mobilní displej, Yoga Tablet, Helix, Lenovo Ideapad, Ultrabook, Lenovo Thinkpad, Chytrá funkce, Thinkpad, Field, Flip, Nový design, Home Design, Malý notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF