Lenovo oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12

Lenovo oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12

Lenovo dnes oznámilo finanční výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil 31. prosince 2011, a ve kterém společnost dosáhla rekordních čtvrtletních tržeb, zisku před zdaněním a podílu na trhu. Jedná se již o 11 kvartál za sebou, kdy Lenovo rostlo rychleji než celý počítačový průmysl, a o devátý kvartál v řadě, kdy společnost rostla nejrychleji mezi top 4 dodavateli počítačů. Nejnovější výsledky ukazují vyvážený růst ve všech regionech, segmentech i produktových liniích. Ve třetím čtvrtletí Lenovo zaznamenalo nejvyšší podíl na trhu 14 procent a nejvyšší podíl na trhu v Číně 35,3 procenta, což je meziroční nárůst o 3,7 a 3,1 bodů.

V průběhu třetího fiskálního kvartálu společnosti Lenovo vzrostl zisk před zdaněním o 59 % na rekordních 192 miliónů USD.

Hrubý zisk společnosti ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 47 procent na 954 miliónů dolarů s hrubou marží 11,4 procent. Provozní zisk byl 193 miliónů USD, zisk připadající na akcionáře vzrostl meziročně o 54 % na 153 miliónů USD.

Díky strategii „Protect and Attack“ Lenovo dosáhlo v loňském kvartálu rekordních prodejů 8,4 miliardy USD, což představuje 44procentní meziroční nárůst. Zatímco počítačový průmysl zůstal na stejné úrovni, objem Lenovo dodávek vzrostl o 37 % a překonal tržní trendy v Číně, na rozvíjejících se a vyspělých trzích.

Minulý měsíc se Lenovo účastnilo veletrhu CES v Las Vegas, kde společnost představila inovativní produkty, jako IdeaPad Yoga, první notebook s vícerežimovým 360°designem, který umožňuje složení nebo úplné překlopení displeje, IdeaCentre A720, nejtenčí 27palcový All-in-One počítač na trhu, K91 chytrou televizi nebo vizi společnosti pro osobní Lenovo Cloud. Lenovo získalo na této show celkem 23 ocenění.

Témata článku: Finanční výsledky, Attack, Las Vegas, Lenovo Ideacentre, Lenovo Ideapad, Lenovo Yoga, Protect, Chytré televize, Třetí čtvrtletí, Nejnovější trend, Linie, Rekordní podíl, Nejvyšší zisk, Zisk, Stejná strategie

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí