Lenovo navrhlo nejrychlejší ultrapřenosný notebook a chytrý tablet pro podnikání

Lenovo navrhlo nejrychlejší ultrapřenosný notebook a chytrý tablet pro podnikání

Společnost Lenovo rozšiřuje svoji nabídku přenosných počítačů určených pro náročné uživatele o několik novinek. Na našem trhu budou nově k dispozici ultrapřenosný notebook ThinkPad X201, který představuje ideální kombinaci tenkého, lehkého a zároveň výkonného přenosného počítače, dále notebook ThinkPad X201s, nejtenčí a nejlehčí ThinkPad, a inteligentní tablet pro podnikové uživatele X201.

„Klademe i nadále důraz na inovace, abychom poskytli našim mobilním zákazníkům rychlejší, výkonnější a chytřejší notebooky ThinkPad,“ řekl Robert Janásek, marketingový manažer společnosti Lenovo Czech Republic and Slovakia. „Nově uvedené počítače nabízejí nejnovější počítačové technologie a další speciální funkce vyvinuté společností Lenovo pro usnadnění jejich používání i pro zvýšení jejich produktivity."

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Když záleží na výkonu i na váze

Při taktu více než tři gigahertzy a hmotnosti od 1,3 kg nabízí ThinkPad X201 ve velmi tenkém a lehkém provedení vysoký výkon. Společnost Lenovo optimalizovala nový ThinkPad X201 bez jakýchkoliv ústupků v oblasti mobility a výkonu na rozdíl od konkurence, která často volí kompromis mezi velikostí, hmotností, výkonem nebo chlazením. X201 překonává taktovací frekvence konkurentů ve své třídě o 25 procent a nabízí běžné procesory Intel Core, zatímco konkurence nabízí pouze méně výkonné nízkonapěťové procesory. Navzdory tomu X201 dosahuje velmi dlouhé doby provozu na baterie, a to až 11 hodin. Nový ThinkPad X201s, bojovník muší váhy řady X, pak váží od 1,1 kg a uživatel s ním může pracovat až 12 hodin.

Klepněte pro větší obrázek

Chytrý tablet pro podnikatele

Společnost Lenovo optimalizovala i tablet ThinkPad X201 určený speciálně pro podnikatelský sektor. Na rozdíl od tabletů určených pro koncové spotřebitele nabízí tablet X201:

Ovládání nejen na klávesnici

 • 12,1palcový kapacitní multidotykový displej s aplikací Lenovo SimpleTap, která používání tohoto displeje výrazně zjednodušuje
 • Dvojí funkčnost - perem či prsty ovládaný tablet a plnohodnotný notebook s klávesnicí

Funkčnost a produktivita

 • Operační systém Microsoft Windows 7 Pro optimalizovaný pro ovládání dotykem
 • Multitasking s podporou technologií Flash a Java
 • Nejnovější procesory Intel Core
 • Široký pozorovací úhel displeje až 185 stupňů
 • Nástroje pro zabezpečení včetně čtečky otisků prstů, technologie zabraňující krádeži, samošifrovací pevné disky a mnohem více

Multimédia a rozšiřitelnost

 • Mikrofon s potlačením šumu, stereofonní reproduktory, 2.0megapixelová kamera, 54mm ExpressCard slot pro čtečku čipových karet, TV tuner, FireWire a další zařízení
 • Připojení přes WiMAX, 3G, WiFi, Bluetooth a gigabitový Ethernet
 • Volitelně DVD mechaniku připojitelnou pomocí UltraBase nebo USB portu
 • Rozšiřitelnost až na 8 GB operační paměti, více USB portů, slot pro 54mm Express Card a další

Podívejte se na video, jak se vyvíjely ThinkPad tablety.

Ceny a dostupnost

Modely ThinkPad X201, X201s a tablet X201 budou dostupné na našem trhu od začátku května. Cena modelu ThinkPad X201 a X201s začíná na 32 990 Kč a tabletu X201 na 36 990 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Témata článku: Notebooky, Lenovo Thinkpad, Klávesnice Lenovo, Náročné používání, Váhy, Chytrý reproduktor, Váha, Thinkpad, Funkce počítačové klávesnice, Nejnovější model, Chytrá váha, Chytrá hodina, Nejtenčí USB, Tenký notebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje