Lenovo Miix kombinuje tablet i plnohodnotný notebook

Lenovo Miix kombinuje tablet i plnohodnotný notebook

Jednou z dalších novinek rozšiřující se řady multirežimových zařízení společnosti Lenovo je 10palcový Lenovo Miix. V portfoliu společnosti Lenovo se tento tablet s Windows 8 a počítačovým procesorem řadí k zařízením, která jsou vzhledem k svému vybavení a množství pracovních aplikací ideální volbou pro práci na cestách i příjemným společníkem ve volném čase. Díky snadno odnímatelnému pouzdru s integrovanou klávesnicí AccuType umožňuje Miix okamžité použití v režimu tabletu i v režimu notebooku, čímž se dokáže rychle přizpůsobit aktuálním potřebám svého uživatele.

Klepněte pro větší obrázek

„V současné době již uživatelé požadují zařízení, která dokážou plnit funkci tabletu i notebooku bez kompromisů. Lenovo Miix s atraktivním designem oba tyto režimy bez problému zastane. Navíc je dalším důkazem toho, že Lenovo neustále pracuje na vývoji tenkých a elegantních dotykových zařízení,“ uvádí Jaroslav Rakušan, Think 4P/Distribution manažer společnosti Lenovo. „Dotykové displeje jsou významným prvkem, který určuje trend spotřebitelské výpočetní techniky. Nejenže uživatelům umožňují snadné ovládání, ale přináší zcela jiný způsob komunikace. Z toho důvodu se snažíme tuto možnost integrovat do většiny našich zařízení,“ doplňuje.

Lenovo Miix se pyšní 10,1” HD IPS displejem s rozlišením 1366 x 768. Kombinuje výkon tabletu a plnohodnotného notebooku v jednom jediném zařízení při použití snadno odnímatelného pouzdra s integrovanou klávesnicí. V obou režimech jej lze ovládat intuitivně jednoduchými dotyky. Poháněn je dvoujádrovými procesory Intel Atom a nabízí 64 GB vestavěné paměti rozšiřitelné o 32 GB pomocí paměťové karty micro SDHC. Poskytuje tak dostatek prostoru pro uložení filmů nebo snímků pořízených při cestování.

Extrémně tenký a lehký Lenovo Miix je stvořený pro použití v pohybu. Váží jen 1,2 kg a tenký je pouhých 10 mm. Svým uživatelům nabízí atraktivní vzhled s na dotek měkkým zadním krytem. Pro celý den práce vydrží až 10 hodin provozu na baterii. Vybaven je čelní webkamerou pro video chat, integrovaným Bluetooth 4.0, Wi-fi a volitelně nabízí připojení 3G. Díky tomu mohou uživatelé zůstat ve spojení s rodinou nebo přáteli kdykoliv a kdekoliv.

Cena a dostupnost

Lenovo Miix bude u nás dostupný od srpna za cenu od 12 000 Kč s DPH.

Témata článku: Notebooky, Integrovaná webkamera, Tenký film, Funkce počítačové klávesnice, Snadná cesta, Klávesnice na tablet, SDHC, Klávesnice Lenovo, Tenký notebook, Pouzdro na paměťové karty

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji