Lenovo IdeaPad U510 – nový Ultrabook v portfoliu

Lenovo IdeaPad U510 – nový Ultrabook v portfoliu

Patnáctipalcový IdeaPad U510, který byl představen na letošním veletrhu IFA v Berlíně, skvěle doplňuje řadu populárních Ultrabooků IdeaPad U310 a U410. Dokáže stahovat emaily i v režimu spánku, ze kterého se navíc probudí za pouhou jednu sekundu. Je tenký jen 21 mm, váží pouhých 2,2 kg a baterie vydrží až 6 hodin na jedno nabití. Elegantní kovový povrch dodává Ultrabooku dostatečnou odolnost pro časté přenášení, takže je IdeaPad U510 ideálním zařízením pro pohodlnou práci na cestách.

Stylový a výkonný

Stylový IdeaPad U510 s operační pamětí až 8GB DDR3 je poháněn procesorem až Intel Core i7 třetí generace, jehož výkon je systém Energy Management v módu Ultra Performance schopen zvýšit ještě o 25 %. Ultrabook je vybaven klávesnicí AccuType pro přesné psaní a inteligentním touchpadem optimalizovaným pro rozhraní Metro systému Windows 8 s funkcemi pro jednoduché scrollování, přibližování nebo otáčení obrazu.

Klepněte pro větší obrázek

S grafickou kartou NVIDIA® GeForce® 625M 1GB zvládne i náročnější činnosti při zachování perfektního obrazu, přičemž technologie Intel Wireless Display bezdrátově přenese obraz z počítače na velkou obrazovku či plátno. Této funkce lze využít především při sledování filmů nebo promítání prezentací.

Data je možné sdílet mezi libovolnými zařízeními kdykoliv a kdekoliv díky online úložišti Lenovo Cloud. IdeaPad U510 nabízí až 1 TB úložného prostoru na pevném disku a 24 GB SSD pro urychlení práce. Nechybí samozřejmě ani OneKey Recovery systém pro snadné zálohování a obnovení dat. V případě ztráty či krádeže zařízení uživatelé jistě ocení technologii Intel Anti-theft, která po aktivaci umožňuje vzdálené zablokování počítače a vysledování jeho polohy pomocí GPS nebo Wi-Fi.

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad U510 bude na českém trhu dostupný v prosinci za cenu od 13 333 Kč bez DPH.

Témata článku: Lenovo Ideapad, Elegantní počítač, Snadná cesta, Pohodlná práce, Tenký film, Přesná data, Úložný prostor, Přesná poloha

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí