Lenovo a EMC vytvořily společný podnik LenovoEMC

Lenovo a EMC vytvořily společný podnik LenovoEMC

Společnosti Lenovo a EMC Corporation oznámily, že dokončily vznik LenovoEMC Ltd. Společný podnik byl oznámen v loňském roce a představuje širší strategické partnerství v oblasti serverů a síťových úložných řešení. Začleněním aktiv společnosti EMC Iomega přinese nový společný podnik co-brandovaná Network Attached Storage (NAS) řešení geograficky rozptýleným podnikům, vzdáleným pobočkám a malým a středním podnikům.

„Renomé společnosti Lenovo jako jedné z nejrychleji rostoucích technologických firem na světě a tradice společnosti Iomega jako lídra úložných síťových řešení umožňují společnému podniku využít příležitost k růstu a přinášet inovace na trhu NAS pro SMB,“ řekl Eric Arcese, prezident a generální manažer společnosti LenovoEMC Ltd.

Portfolio síťových úložišť Iomega zahrnuje desktopové, tower a rackové systémy, jejichž kapacita se pohybuje od bezdiskových verzí (0 TB) až po 48 TB. Iomega NAS řešení využívají operační systém EMC® LifeLine™, který kombinuje špičkové vlastnosti a výhody se snadností použití, a je vytvořený na míru pro uživatele z řad malých firem, vzdálených podnikových kanceláří, datových center a dalších. Tyto možnosti poskytují ideální rozšíření skladovací kapacity špičkových serverů a pracovních stanic Lenovo ThinkServer a ThinkStation.

Kromě společného podniku zahrnuje globální strategické partnerství mezi společnostmi Lenovo a EMC Corporation také program technologického rozvoje v segmentu standardních serverů x86, stejně jako OEM a prodejní vztahy pro úložná řešení společnosti EMC.

Obě společnosti, EMC a Lenovo, jsou akcionáři LenovoEMC Ltd., přičemž společnost Lenovo má ve společném podniku většinový podíl. Partnerství zde popsané nebude mít vliv na zisk v rámci fiskálního roku ani u jedné ze společností.

Infografika: Návštěvníci Seznamu mají největší zájem o Vladimíra Franze

Témata článku: Tower, Malý podíl, Malé úložiště, Technologická společnost, Partnerství, Ideální řešení, NAS Server, Společné řešení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší