Legendární XANADU se vrací

Praha, Pardubice, České Budějovice, 18. ledna – Technologická společnost XANADU slaví v těchto dnech 15 let své existence. Firma se ke svému tradičnímu názvu vrátila poté, co management společnosti v prosinci 2005 odkoupil celý podíl společnosti AAC Solutions od holdingu AAC (Rocheby Finance).
Legendární XANADU se vrací

V lednu 1991 byla založena společnost CAD Studio, která se v roce 2002 přejmenovala na XANADU. Začlenění firmy do holdingu AAC přineslo i změnu jména na AAC Solutions. Poté, co jsme zjistili, že nám spojení se zahraničním kapitálem nepřineslo očekávané synergie a dodatečnou přidanou hodnotu pro zákazníky i firmu, osamostatnili jsme se a vracíme se i k zavedenému a nezapomenutému jménu XANADU,“ uvedl Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU.

 

První ohlasy ukazují, že návrat k názvu XANADU je dobrým rozhodnutím, které řada zákazníků vnímá jako logický návrat k prověřenému a zažitému jménu při zachování tradičně vysoké kvality poskytovaných služeb.

 

Zákazníků se změna jména společnosti nijak nedotkne, právní kontinuita zůstává zachována. Vlastníky XANADU s.r.o. jsou Tomáš Netolický a Radek Nekl, členové managementu firmy. Nezměněno zůstává IČO, DIČ, adresa, bankovní spojení a další identifikační údaje. Současně s přejmenováním došlo k navýšení základního jmění společnosti na 2.000.000 Kč.

 

15 let úspěchů

Firma XANADU vyrostla do dnešní podoby silným organickým růstem a vybranými akvizicemi dalších technologických firem (Minisoft/EPe, i-Systems/Oskar, Dialog MTS). Hlavní aktivity společnosti jsou směřovány do řešení v oblasti CAD a GIS, založených na produktech společnosti Autodesk, vývoji vlastních aplikací a dodávkách produktů a služeb IT infrastruktury.

 

Profil společnosti XANADU

XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí.

 

Historie společnosti

o        Leden 1991        Založení CAD Studia

o        Červenec 2000    CAD Studio přebírá aktivity společnosti Minisoft/EPe

o        Říjen 2000          CAD Studio stává členem holdingu AAC (Rocheby Finance)

o        Říjen 2002          CAD Studio přebírá aktivity společnosti i-Systems/Oskar

o        Říjen 2002 Název firmy se mění na Xanadu

o        Leden 2005 ­       Xanadu přebírá aktivity společnosti Dialog MTS

o        Leden 2005        Název firmy se mění na AAC Solutions

o        Prosinec 2005     AAC Solutions se osamostatňuje od skupiny Rocheby Finance

o        16. leden 2006    Firma slaví 15 let své existence a vrací se k názvu XANADU

 

Co znamená XANADU?

XANADU představuje bájné místo, opředené mnoha legendami, které se údajně nacházelo před mnoha tisíci lety v oblasti dnešní Číny. Toto místo chránil speciální štít proti vnějšímu nebezpečí, a vytvářel tak „rajské“ prostředí pro život jeho obyvatel. Název má také vztah k Autodesku a k počátkům celosvětové sítě - Internetu.

Váš názor Další článek: Google opět rozšiřuje své obzory, proniká na reklamní trh v rádiích

Témata článku: Xanadu

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší