LCS zařazuje vyšší rychlostní stupeň

V Praze 4. května 2007. Největší tuzemský producent podnikových informačních systémů (ERP), LCS International, ohlašuje další zlomový okamžik ve svém rozvoji. Stává se součástí skupiny Asseco, která je významným mezinárodním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií. Pro LCS a systémy Helios se tímto partnerstvím otevírají nové možnosti konsolidace českého trhu formou akvizic i příležitosti průniku na další zahraniční trhy.
LCS zařazuje vyšší rychlostní stupeň

Investiční smlouvu podepsala společnost Asseco Slovakia s majoritními akcionáři i LCS International v pátek 4.5.2007. Získala tak v LCS 55% podíl. Stávající akcionáři si ponechali ve společnosti LCS minoritní podíl a dále se budou společně podílet na rozvoji skupiny Asseco. Celá transakce ještě podléhá schválení PMÚ na Slovensku a ÚOHS v České republice.

LCS International, a.s. působí v oblasti ERP systémů již od roku 1990. Během své historie se propracovala do čela českého trhu IT - stala se největší českou firmou produkující ERP systémy. LCS, jako leader trhu, průběžně hledala akcelerátory svého rozvoje. V roce 2000 rozšířila své aktivity akvizicí svého tehdejšího konkurenta, firmy Softprofes. V roce 2004 převzala klienty společnosti Insoft, která se rozhodla ukončit své aktivity.

LCS tak dosáhla hranice možností standardního rozvoje a rozhodla se hledat strategického partnera, který by podpořil její další akceleraci. Nejvhodnějším kandidátem byla nakonec shledána skupina Asseco, expandující na trzích střední a východní Evropy. Asseco je významným hráčem, poskytujícím komplexní služby v oblasti informačních a komunikačních technologií. Asseco Poland, SA je kótována na polské burze, stejně tak jako Asseco Slovakia, a.s., která počátkem letošního roku vstoupila do jednoho z předních slovenských dodavatelů ERP řešení,,firmy Datalock. Součástí skupiny je také Asseco Czech Republic, vzniklá ze společnosti PVT, a.s.

Se vstupem strategického partnera se pro LCS otevírají nové možnosti v oblasti akvizic, směřujících k dalšímu posílení role leadera českého ERP trhu. LCS dosud operovala na trzích Česka, Slovenska a Německa. Nyní předpokládá další růst také v oblasti svého zahraničního rozvoje. Se zázemím silné skupiny Asseco získává LCS přístup k mnoha mezinárodním zkušenostem a příležitost vstupovat na další trhy. Kvalitní a technologicky vyspělé systémy Helios mají dobré předpoklady uspět na trzích celé Evropy.

„Vstup Asseco do LCS obecně považuji za výrazné posílení konkurenceschopnosti produktů Helios a jako příležitost pokračovat v konsolidaci českého trhu informačních technologií. Za velmi důležitý považuji také fakt, že silný a na mezinárodním poli zkušený partner nám dává příležitost se systémy Helios rychleji vstupovat na další zahraniční trhy,“ konstatuje Jan Přerovský, generální ředitel LCS International, a.s.

„Som veľmi rád a teším sa skutočnosti, že najväčší český ERP producent LCS International sa stal súčasťou skupiny Asseco. Po akvizovaní slovenského Datalocku v januári tohto roku, je spoločnosť LCS ďalšou ERP spoločnosťou v skupine, čím sa Assecu darí napĺňať stratégiu vytvorenia silnej ERP kompetencie v CEE regióne. Veríme, že táto akvizícia bude významným prínosom tak ako pre LCS tak pre celú Asseco skupinu.“ sdělil k novému partnerství Jozef Klein, generální ředitel Asseco Slovakia, a.s.

Váš názor Další článek: VMware Workstation 6.0: celá řada vylepšení

Témata článku: Důležité partnerství, Leader, Český trh, Helios, Klein, Významný podíl

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší