LCS vzkazuje: DPH podávejte již jen elektronicky

6. prosince 2005
Spustili jsme online chat
Společnost LCS International opět získala prvenství ve spolupráci svých informačních systémů s Portálem veřejné správy (PVS). Ve velmi krátkém čase, jako jeden z prvních dodavatelů informačních systémů uskutečnila se systémem LCS Helios IQ elektronické podání přiznání k dani z přidané hodnoty a souhrnného hlášení přes PVS.
LCS vzkazuje: DPH podávejte již jen elektronicky

Od dnešního dne mají firmy k dispozici nový nástroj pro zjednodušení pravidelného podávání DPH a souhrnného hlášení, ke kterému byly dříve nutné různě složité administrativní kroky či osobní návštěva na finančním úřadě. Díky postupující elektronizaci státní správy a především PVS lze již některé agendy zasílat v elektronické formě (například pro Českou správu sociálního zabezpečení to jsou roční evidenční listy důchodového pojištění, důchodové pojištění a nemocenské pojištění). Nově jsou nyní dostupné agendy Ministerstva financí, mimo jiné přiznání k dani z přidané hodnoty a podání souhrnného hlášení. Aby tyto funkce bylo možné ve firmě automatizovaně využívat, je důležitá jejich implementace do příslušného systému. Pro zákazníky LCS je to však již realita, protože veškeré výše uvedené agendy zprovoznila ve svém informačním systému LCS Helios IQ

 

„Okamžitě po obdržení informace od společnosti Microsoft o zahájení komunikace Portálu veřejné správy a ministerstva financí začali programátoři LCS pracovat na zprovoznění této funkcionality,“ říká Michal Froněk, manažer značky LCS Helios, a doplňuje: „LCS si rozhodně chce i nadále udržet technologický náskok, díky kterému může okamžitě reagovat na legislativní a technologické změny. Uživatelé systému LCS Helios IQ si tak mohou ověřit snahu LCS o maximální spokojenost svých uživatelů."

 

LCS International na propojení a integraci agend úzce spolupracovala se společností Microsoft. Ing. Robert Hernady, Principal Systems Engineer a zástupce realizačního týmu z této společnosti k tomu říká: „Společnost LCS opět ukázala snahu o okamžité zprovoznění elektronické komunikace ve svých produktech. Svou rychlou reakcí a zkušební komunikací se tak mimo jiné podílela i na úspěšném rozšíření možností PVS a tím i zjednodušení komunikace zákazníků s veřejnou správou."

 

Komunikaci s PVS dnes podporují informační systémy LCS SIS 6.0 pro malé a střední firmy, již uváděný LCS Helios IQ pro střední a větší firmy a také.LCS Noris pro velké korporace.

 

Portál veřejné správy je řešení poskytované Ministerstvem informatiky České republiky jako služba pro občany a organizace, která si klade za cíl vybudovat elektronickou veřejnou správu a působit jako společná brána pro elektronický styk se všemi úřady veřejné správy.

 

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Společnost LCS je producentem podnikových informačních systémů LCS SIS, LCS Helios IQ a LCS Noris, pokrývajících nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny produkty jsou doplněné širokým spektrem služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat skupiny LCS v roce 2004 činil 233 mil. Kč.

Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

Váš názor Další článek: Spustili jsme online chat

Témata článku: Microsoft, Veřejná komunikace, Level, Helios

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší