LCS SIS elektronicky komunikuje s Komerční bankou

Komerční banka umožňuje od prosince 2005 svým klientům elektronicky zasílat pohledávky k zajištění úvěrů z informačního systému LCS SIS z dílny LCS International. Od zavedení služby si KB slibuje větší komfort, flexibilitu a spokojenost svých klientů.
LCS SIS elektronicky komunikuje s Komerční bankou

„Komerční banka se neustále snaží přinášet svým zákazníkům nové služby a možnost stále více věcí řešit elektronicky, tedy bez nutnosti fyzické návštěvy banky,“ říká Filip Kotora, vedoucí segmentu Střední podniky. „Od prosince 2005 tak mají naši klienti možnost díky informačnímu systému LCS SIS získávat pohledávky k zajištění úvěrů v elektronické podobě,“ dodává.

Tato nová možnost komunikace s bankou znamená zjednodušení a zrychlení celého procesu. Elektronická zástava pohledávek je velmi jednoduchý a flexibilní způsob zajištění úvěrových obchodů. Klient již nemusí doručovat seznamy pohledávek do banky v papírové podobě, ale automaticky tyto údaje vygeneruje přímo z ekonomického systému LCS SIS a zašle je elektronicky do banky, podobně jako soubory platebních příkazů. Vyexportovaný seznam pohledávek z modulu Účetnictví klient odesílá přes internetové bankovnictví KB prostřednictvím služby  Mojebanka nebo Profibanka.

„Když nás KB oslovila s možností spolupráce na projektu elektronického zasílání informací, rádi jsme nabídku akceptovali, protože komunikace našich zákazníků s bankou, ale i úřady prostřednictvím internetu naplňuje naši vizi o postupném zjednodušování, zrychlování a zefektivňování práce našich uživatelů,“ říká Pavel Štěpán, manažer značky LCS SIS. „Nová verze informačního systém LCS SIS již samozřejmě obsahuje předpřipravené funkce, které přesně takovéto možnosti podporují. Proto jsme pro KB nemuseli vyvíjet nový modul a došlo pouze k úpravě toho stávajícího.“

Zástava pohledávek v účetním systému LCS SIS je přístupná z modulu Účetnictví od verze 6.00.0005 a je součástí základní verze. Zákazník tedy nemusí nic přikupovat nebo instalovat. Podmínkou je pouze mít aktivovánu službu Mojebanka nebo Profibanka u Komerční banky.
Postup exportu ze systému LCS SIS je velmi jednoduchý, v modulu Účetnictví systému LCS SIS stačí v Konfiguraci úlohy zaškrtnout „Zástavní smlouva“ a zadat číslo smlouvy. Ve volbě Export dat spustit „Zástava pohledávek“, zadat filtrační parametry a vybrané pohledávky podle potřeby upravit. Pak již stačí spustit Internetové bankovnictví Mojebanka nebo Profibanka a informace odeslat do KB.

O Komerční bance
Komerční banka patří k nejvýznamnějším bankovním institucím nejen v České republice, ale i v regionu střední a východní Evropy. Komerční banka je součástí skupiny Société Générale, která je pátou největší bankovní skupinou v Eurozóně a jejich služeb využívá na 16 miliónů klientů na celém světě.
Skupina Komerční banky poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. 7 600 zaměstnanců banky obsluhuje více než 1 400 000 klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 335 obchodních míst v celé České republice. KB provozuje 555 bankomatů a téměř 700 000 klientů využívá jeden z kanálů přímého bankovnictví.
Bližší informace na www.kb.cz.

O společnosti LCS
Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Společnost LCS je producentem podnikových informačních systémů LCS SIS, LCS Helios IQ a LCS Noris, pokrývajících nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny produkty jsou doplněné širokým spektrem služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat skupiny LCS v roce 2004 činil 233 mil. Kč.
Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

Témata článku: Producent, Bank, Komerční banka, Papírová verze, Celý klient, Sis, Banky, Banka

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje