LCS Noris nově v prodeji automobilů FORD

Společnost AUTO IN, dealer vozů FORD, začal využívat výhod jednotného dealerského informačního systému DMS (Dealer Management System) na bázi LCS Noris, který přinesl snížení nákladů na lidskou sílu, zjednodušení kontrolních mechanizmů a zvýšení komfortu obsluhy pro zákazníka i zaměstnance.
LCS Noris nově v prodeji automobilů FORD

Není to tak dávno, co společnosti LCS International a Hewlett-Packard oznámili společný postup při dodávkách řešení pro dealery automobilů (viz. tisková zpráva 13. 12. 2004) a již jsou zde první konkrétní úspěchy. Informační systém DMS byl certifikován dovozcem značky FORD, společností Ford Motor Company, s. r. o., pro celou dealerskou síť v České republice. O kvalitě nabízeného řešení, kromě certifikace od FMC, vypovídá i bezproblémová instalace systému, který je nyní již v rutinním provozu. Úspěch implementace je také dán výhradním postavením společnosti HP na trhu IT (pětkrát zvolena systémovým integrátorem roku), robustní a stabilní platformou LCS Noris (8 let na trhu ERP řešení) a širokou partnerskou sítí implementátorů.

 

„Globalizace trhu, nové vyhlášky Evropské unie upravující obchod s novými auty, ale i rozšíření služeb odběratelům, úspora času a minimalizace nákladů na lidské zdroje nás donutili zamyslet se nad naším informačním systémem,“ vzpomíná Ing. Miloš Pavlíček, ředitel společnosti AUTO IN. „Na každou činnost jsme měli jiný software, což bylo do budoucna neúnosné.“

 

Nový informační systém se začal hledat již v loňském roce, kdy jedním z kritérií výběru bylo posouzení systému přímo v praxi. Požadován byl také silný partner s dobrými referencemi, který využívá moderní technologie, a je tak zárukou zprovoznění informačního systému včas a v mezích rozpočtu. Po důkladném výběru byl nakonec jako vítězný zvolen DMS postavený na bázi LCS Noris.

 

Smlouva byla podepsána na konci roku 2004 a samotná implementace byla realizována v první polovině roku 2005. AUTO IN se rozhodla využívat základní a partnerské moduly LCS Noris, a dále pak branžové řešení pro dealery automobilů – Servis, Prodej, Marketing a Bazar. Hlavní část implementace byla na centrále dokončena a nyní se pokračuje na individuální úpravách dle potřeb klienta. Zároveň se pro implementaci nového systému připravují pobočky v Hradci Králové, Chrudimi a Havlíčkově Brodě. Očekávaný rozvoj systému bude orientován na integraci partnerů a fleetových zákazníků.

 

Výhody přechodu na nový systém jsou jednoznačné, vedly ke snížení nákladů na lidskou sílu, zjednodušení kontrolních mechanizmů a zvýšení komfortu obsluhy pro zákazníka i zaměstnance. „Vše je nyní na jednom místě,“ říká spokojeně M. Pavlíček, „uspořili jsme čas, zamezili chybovosti a řízení je nyní jednodušší.“

 

 

O společnosti AUTO IN

Společnost AUTO IN, s. r. o., sídlí v Pardubicích a má 40 zaměstnanců. Roční obrat přesahuje 300 mil. Kč. AUTO IN se zabývá prodejem nových a ojetých vozů Ford, jejich servisem, prodejem náhradních dílů a půjčovnou aut. Další pobočky společnosti jsou v Hradci Králové, Chrudimi a Havlíčkově Brodě.

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Společnost LCS je producentem podnikových informačních systémů LCS SIS, LCS Helios IQ a LCS Noris, pokrývajících nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny produkty jsou doplněné širokým spektrem služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat skupiny LCS v roce 2004 činil 233 mil. Kč.

Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

 

O společnosti HP

Společnost HP je dodavatelem technologických řešení pro spotřebitele, podniky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti zahrnuje infrastrukturu IT, osobní počítače a přístupová zařízení, globální služby, zpracování obrazového materiálu a tiskové technologie. Za čtyři fiskální čtvrtletí končící 31. říjnem 2004 dosáhly celkové tržby HP výše 79,9 miliardy USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) naleznete na webové adrese www.hp.com.

Témata článku: Ford, Yellow, Nové auto

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje