LCS International v Top 10 CzechTrade 2005

Národní proexportní agentura CzechTrade již třetím rokem vyhlašovala soutěž Nejúspěšnější klient CzechTrade 2005, ve které zúčastněné firmy dokládají objemově největší zakázku získanou prostřednictvím služeb agentury. Letos se k deseti nejlepším připojila i česká jednička na trhu podnikových informačních systému LCS.
LCS International v Top 10 CzechTrade 2005

„Jsem ráda, že dlouhodobá spolupráce LCS a CzechTrade na exportních zakázkách přináší své ovoce v podobě expanze v zahraničí. Důkazem je i letošní umístění LCS mezi desítkou našich nejúpěšnějších klientů. LCS patří mezi firmy, které využívají řadu našich služeb, od přímé asistencena zahraničních trzích, přes dlouhodobou podporu v rámci vývozní aliance Czech ICT Alliance, až po semináře v rámci exportního vzdělávání či předkládání projektů do dotačních programů,“ uvádí k úspěchu společnosti LCS Jitka Hanzlíčková, generální ředitelka CzechTrade.

Třetí ročník soutěže Nejúspěšnější klient CzechTrade 2005 hodnotil největší realizovaný vývoz s využitím služeb agentury CzechTrade v období od 1.10.2004 do 30.9.2005. Oproti roku 2003, kdy export účastníků soutěže dosáhl 475 miliónů Kč, v roce 2004 se přiblížil hranici jedné miliardy korun a letos představuje kontrakty za 1,1 miliardy korun. LCS s objemem vývozu za rok 2004 17,8 milionů korun realizovala své hlavní exportní aktivity na trzích, kde působí i se svými lokálními pobočkami, tedy na Slovensku a v Německu. Na  téměř stoprocentním nárůstu exportu oproti roku 2003 se přínos spolupráce s CzechTrade podílel téměř pětatřiceti procenty, tedy částkou 6,2 mil. Kč. Z více než dvaceti zahraničních referencí jmenujme například Slovenskou televizi či německou firmu Soller.

„Již od počátku našich exportních aktivit je pro nás CzechTrade nejcennějším partnerem při dobývání nových trhů. Toto ocenění je pro nás důležitý milník, neboť jsme k pětiletému úsilí přidali hmatatelné výsledky na nejnáročnějších trzích. Každá takováto podpora v nelehkém životě českého exportéra dodává energii pro další cestu,“ říká Petr Maňas, ředitel pro strategii společnosti LCS.

Vzájemná spolupráce začala, když před pěti lety LCS konzultovala s agenturou CzechTrade možnost založení pobočky v Německu. Společnými silami pak byly dále testovány podmínky pro vstup na další trhy. LCS se postupně začala účastnit propagačních akcí v zahraničí, stala se členem Czech ICT Alliance a ještě více se začala angažovat v proexportních podporách. Dnes je LCS na takové úrovni, že poskytuje cenné rady dalším českým firmám, například v oblasti DPH či při adaptaci informačních a účetních systémů.

„LCS dnes stojí pevně na svých nohou. Patří do absolutní špičky domácích IT společností s evropskou působností. Zároveň kromě tradičních exportních trhů Německa a EU testuje i vzdálené a náročné trhy USA či Japonska. Právě takový cílený a komplexní přístup k expanzi firmy jak doma tak v zahraničí je cestou k dlouhodobému úspěchu,“ říká na závěr Jitka Hanzlíčková.

O společnosti CzechTrade
Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade je národní proexportní organizací České republiky. Cílem agentury je poskytovat špičkový servis v oblasti exportního poradenství, služeb a vzdělávání. Usilovat, aby značka agentury pomohla k úspěchům klientů CzechTrade v zahraničí a společně s nimi budovala výborné jméno českého exportu. CzechTrade působí ve 30 centrech 27 zemí světa. V každém z regionů ČR jsou služby CzechTrade dostupné prostřednictvím sítě informačních míst při hospodářských komorách (RIM). CzechTrade se stal třetí národní proexportní organizací v Evropě, která získala certifikát systému managementu kvality ISO 9001:2000. V žebříčku CzechTop100 dosáhl ocenění Obdivovaná firma roku 2004 a roku 2005 v oblasti služeb pro podniky.
Bližší informace lze nalézt na www.czechtrade.cz.

O společnosti LCS
Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Společnost LCS je producentem podnikových informačních systémů LCS SIS, LCS Helios IQ a LCS Noris, pokrývajících nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny produkty jsou doplněné širokým spektrem služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává cca. 200 pracovníků. Obrat skupiny LCS v roce 2004 činil 233 mil. Kč.
Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

Témata článku: Expanze, Alliance, Program televize dnes, Český trh, Absolutní špička, Národní trh, Podnikové cílení, Slovenská televize, Producent, Cenná koruna, Export

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje