LCS International dokončila fúzi s LCS Softprofes

29. září 2005
DivX Create Bundle dočasně zdarma
Společnost LCS International, a. s. dokončila fúzi s dceřinou společností LCS Softprofes, a. s. S platností od 1. října 2005 se dosavadní firma LCS Softprofes stává pobočkou společnosti LCS International v Hradci Králové.
LCS International dokončila fúzi s LCS Softprofes

Původní společnost Softprofes, s. r. o., působila na trhu od roku 1990 a od svého vzniku se zabývala vývojem a implementací ekonomického systému LCS SIS (dříve SIS 21). V roce 2000 do společnosti LCS Softprofes majetkově vstoupila společnost LCS International, a. s. Tím LCS vhodně doplnila svou nabídku produktů pro střední (LCS Helios) a velké společnosti (LCS Noris) systémem LCS SIS, určeným pro podnikatele a malé firmy. Později se společnost LCS Softprofes, a. s., stala 100% dceřinou společností LCS International.

 

Podle usnesení Městského soudu v Praze k 1. říjnu roku 2005 zaniká LCS Softprofes, a. s., převodem jmění na jediného akcionáře, tj. na společnost LCS International, a. s., a stává se tím pobočkou Hradec Králové společnosti LCS International.

 

K tomuto kroku jsme přistoupili z důvodu zjednodušení administrativy a správy skupiny LCS.“ říká k fúzi Jan Přerovský, generální ředitel a předseda představenstva LCS International.

 

„Existenci dceřiné společnosti jsme v tomto případě považovali za nadbytečný článek ve vztahu dodavatel – zákazník. Tento krok byl tedy zaměřen také na větší přiblížení se k našim zákazníkům a partnerům,“ říká Vladan Zalejský, nedávno jmenovaný ředitel hradecké pobočky LCS International.

 

Z hlediska zákazníků, partnerů, dodavatelů či zaměstnanců původní společnosti LCS Softprofes nedojde v důsledku této fúze k žádné změně. Společnost LCS je orientována na rozvoj a realizovaná fúze tento směr významně posílí.

 


O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Společnost LCS je producentem podnikových informačních systémů LCS SIS, LCS Helios IQ a LCS Noris, pokrývajících nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny produkty jsou doplněné širokým spektrem služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat skupiny LCS v roce 2004 činil 233 mil. Kč.

Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

Váš názor | DivX Create Bundle dočasně zdarma

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší