LCS Helios zajišťuje výrobu telekomunikačních rozvaděčů

Prostějovská společnost MICOS, která produkuje výrobky z oblasti telekomunikační a slaboproudé elektrotechniky, si z nabídky od dvanácti dodavatelů vybrala informační systém LCS Helios z dílny české jedničky v oblasti ERP systémů - LCS International. Nový systém přináší společnosti MICOS lepší kontrolu nad výrobou, pružnější reagování na požadavky trhu a transparentní pohled na informace ve firmě.
LCS Helios zajišťuje výrobu telekomunikačních rozvaděčů

Společnost MICOS a její stěžejní divize TELECOM produkuje výrobky z oblasti telekomunikační a slaboproudé elektrotechniky, z nichž zejména kovové a plastové rozváděčové skříně se staly standardním vybavením telekomunikačních a datových sítí na území celé České republiky.

„Rozvoj divize TELCOM nás nutil rychle se poohlédnout po novém informačním systému, protože stávající systém pracoval na platformě MS-DOS, byl zastaralý a málo přizpůsobivý změnám,“ říká Jakub Hájek, zodpovědný za marketing divize TELCOM, a dodává: „Potřebovali jsme systém, který bude vyhovovat naší malosériové a zakázkové výrobě a zároveň bude schopen poskytnout dostatečný prostor pro náš budoucí rozvoj.“

„ERP systém LCS Helios, který je určený pro středně velké a menší podniky, se na oblast výroby dlouhodobě zaměřuje. V dnešní době je tak schopen poskytnout funkce pro kompletní zajištění efektivního výrobního procesu - od kompletní technické přípravy výroby (TPV), přes řízení výroby, varianty výrobků až po kapacitní plánování,“ říká Michal Froněk, manažer značky LCS Helios.

Ve výběrovém řízení trvajícím cca. tři měsíce bylo osloveno celkem dvanáct dodavatelů, z nichž byli vybráni čtyři finalisté. „Důvodů pro výběr systému LCS Helios bylo hned několik, zejména však výborný poměr výkon/cena a dobrá přizpůsobivost, která je nutná pro naši výrobu,“ vypočítává Hájek. Smlouva byla podepsána v červenci 2005. Implementaci zajišťovala brněnská pobočka LCS a probíhala ve dvou fázích. Ekonomické a obchodní moduly byly nastaveny do tří měsíců a moduly pro řízení výroby a TPV pak do konce roku 2005.

Přestože ještě neskončil testovací provoz, již teď je možné sledovat pozitivní dopady nového systému. „Máme lepší kontrolu nad výrobou a můžeme pružněji reagovat na požadavky trhu, a to vše za transparentních podmínek,“ dodává Jakub Hájek.

O společnosti MICOS
Společnost MICOS byla založena v roce 1990. Sídlem společnosti je Prostějov, obchodní kanceláře má firma v Brně a v Praze. Od původního obchodu s výpočetní technikou se od roku 1994 změnilo uspořádání organizační struktury se zaměřením na základní činnosti: divize OFFICE SYSTEM - pro obchod s kancelářskou technikou a potřebami, divize TELCOM - pro vývoj a výrobu pasivních prvků pro telekomunikační sítě, divize DANET - pro dodávky a montáže elektronických komunikačních systémů a dále pak divize ITS - pro řešení, dodávky a servisní činnost v oblasti informačních technologií.

O systému LCS Helios
Moderní informační systém LCS Helios je určený středně velkým a menším firmám. Na trhu působí již 15 let a získal si přes 3 500 zákazníků. Je vystavěn na bázi vícevrstvé architektury client/server, která zajišťuje maximální bezpečnost dat, stabilitu a rychlost. Vedle Ekonomické agendy zahrnuje i řízení obchodu a služeb, řízení procesů ve výrobních firmách, problematiku Dopravy a spedice, Zemědělství, CRM a řadu dalších specifických oblastí. V anketě ERP Czech 2004 byl informační systém LCS Helios odbornou porotou vyhlášen za absolutního vítěze v kategorii „Podnikový informační systém roku 2004 pro středně velké podniky“.

O společnosti LCS
Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Společnost LCS je producentem podnikových informačních systémů LCS SIS, LCS Helios a LCS Noris, pokrývajících nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny produkty jsou doplněné širokým spektrem služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat skupiny LCS v roce 2004 činil 233 mil. Kč.
Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

Váš názor Další článek: Microsoft varuje před novými bezpečnostními chybami

Témata článku: Bezpečnost, Producent, Brněnská pobočka, Kancelářské potřeby brno, Kancelářské potřeby praha, Helios, Divize, Výroba, Jakub, Velký dopad, Kompletní sídlo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší