LCD monitory Ferrari – nová řada výkonných displejů Acer

PRAHA, 8. listopadu 2005. Počátek spolupráce mezi společností Acer, jedním z předních světových dodavatelů informačních technologií, a týmem Ferrari spadá do února 2003, kdy byla podepsána smlouva, podle níž se společnost Acer stala oficiálním dodavatelem týmu z Maranella.
LCD monitory Ferrari – nová řada výkonných displejů Acer

Maranellský tým a Acer mají sice rozdílné cíle, avšak sdílejí společnou vášeň pro nové výzvy a zaměřují se na posílení svého vedoucího postavení na trhu.

V průběhu druhého čtvrtletí letošního roku společnost Acer upevnila a dále posílila své vedoucí postavení na evropském trhu LCD monitorů. Poslední průzkum společnosti Bryan Norris Associates zaměřený na evropský “značkový trh” potvrdil trvalý růst prodejů společnosti Acer na západoevropském trhu LCD monitorů, která si tím upevnila svou vedoucí pozici a ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2005 dále zvýšila svůj podíl na trhu o více než 2 % na 18,7 %.


Obě společnosti, které se opírají o vysoce dynamické a pružné pracovníky, působí sice v rozdílných odvětvích, avšak spojuje je smysl pro soutěživost a vysoké nároky. Tato hluboká spřízněnost nakonec umožnila v roce 2003 společnosti Acer vyvinout a uvést na trh notebooky Ferrari s procesory AMD.

Notebook Ferrari, který byl vyvinut a zdokonalen v průběhu této spolupráce, zaznamenal takový úspěch, že společnost Acer před nedávnem oznámila, že uvede na trh novou řadu LCD monitorů Ferrari, které navrhla a vytvořila pro profesionální uživatele i fanoušky této stáje.

LCD displeje Ferrari s úhlopříčkou 17”, 19” a 20” se vyznačují elegancí a stylem, využitím jedinečných materiálů a progresivních technologií, jako např. Acer CrystalBrite, které zaručují vyšší světelný tok a jasnější obraz, a tedy jsou vhodné pro náročné profesionální aplikace, hry i jiné způsoby využití.

Technologie Acer CrystalBrite navíc zaručuje nejlepší vizuální zážitek, neboť zabraňuje rozptylu okolního i vyzařovaného světla.

Technologie Acer CrystalBrite je založena na třech základních principech:
intenzivní sytost barev
vynikající kontrast
ostrý obraz.

V normálním pracovním prostředí, jako např. v kanceláři, běžné LCD panely rozptylují světlo, a tedy zkreslují vzhled barev. Ve srovnání se standardními TFT LCD displeji dokáže technologie Acer CrystalBrite číst barevné souřadnice s vyšší přesností, a tedy
omezuje zkreslení a vytváří vysoce věrné barvy za všech podmínek.

Společnost Acer rovněž zabudovala do všech LCD monitorů Ferrari technicky progresivní mediální modul s audio/video rozhraními pro připojení jakéhokoli mediálního zařízení a také plně funkční televizní tuner včetně dálkového ovládače, aby tím naplnila stále rostoucí nároky na řešení digitálního domova.

LCD monitory řady Ferrari navržené společností Acer jsou rovněž vhodné pro nejnáročnější aplikace díky rozlišení až 1680 x 1050 pixelů, jakož i spojení vynikající sytosti barev a dokonale ostrého obrazu.

Vysoce univerzální a výkonné LCD monitory Ferrari s dobou odezvy 8 ms a kontrastem až 800:1 zaručují neobyčejně detailní podání obrazu, který je ideální pro náročné aplikace. LCD monitory Ferrari nabízejí profesionálním uživatelům dlouhodobě vysoký výkon, kvalitní provedení a vynikající ergonomii. Všechny monitory jsou certifikovány podle nejnáročnějších norem ISO 13406-2 a tím šetří oči uživatelům i při intenzivní práci.

Acer a Ferrari mají společnou schopnost vyvíjet komplexní strategie a upevňovat svůj celosvětový  úspěch. Tyto dvě společnosti prokázaly spřízněnost nejen úzkou spoluprací, jíž formálně vyjadřuje partnerská smlouva, ale také rozhodnutím umístit svá loga vedle sebe na řady špičkových výrobků, určených pro profesionály i náročné příznivce IT, kteří nepřestávají hledat komplexní, spolehlivá  a výjimečná řešení.

Na LCD monitory Acer je poskytována tříletá záruka typu carry-in.

 

Model

Specifikace

DKC bez DPH

F 17"

1280 x 1024, kontrast 500:1, jas 400cd/m2, 140o/130o, 8 ms, reproduktory, DVI, AV, Acer CrystalBrite, Tuner TV

    13 490 Kč

16 760 Sk

F 19"

1280 x 1024, kontrast 550:1, jas 400cd/m2, 140o/130o, 8 ms, reproduktory, DVI, AV, Acer CrystalBrite, Tuner TV

    16 490 Kč

20 390 Sk

F 20"

1680 x 1050, kontrast 800:1, jas 300cd/m2, 160o/160o, 8 ms, reproduktory, DVI, AV, Acer CrystalBrite, Tuner TV

    21 990 Kč

27 630 Sk

 

Acer – profil společnosti

Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

 

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Témata článku: Microsoft, Ferrari, LCD TV, Silver, TV Tuner, Profesionální AMD, Nejnáročnější uživatel, Výjimečný zážitek, Světelný rok

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí