Lava! HÝBE INTERNETEM

10. ledna 2000
Pozor na reklamace!
Tvořte vlastní internetové hudební videoklipy pomocí nového interaktivního 3D grafického software LAVA!
Lava! HÝBE INTERNETEM
Stále více a více lidí používá své PC k tomu, aby poslouchalo a vytvářelo svou vlastní hudbu. LAVA.com - internetová společnost “Lava.com” založená společností Creative Labs, Inc. uvedla na trh verzi 2.0 svého hudebního videopřehrávače MusicVideo Player. Interaktivní hudební videoklipy s hudbou ve formátu MP3 se tak stávají realitou.

Software LAVA! je první programové řešení, které nabízí interaktivní 3D hudební zábavu doprovázenou obrazem na Internetu, jež umožňuje lidem vytvářet obrázky pohybující se v rytmu připojené hudby.

Přehrávač zvuku a videa - MusicVideo Player 2.0 LAVA! umožňuje lidem tvořit jejich vlastní hudbu, která překračuje možnosti tradičních hudebních videoklipů, jež můžeme vidět na MTV či VH1. Pro hudbu zapálení amatéři a hudebníci dnes mohou vytvářet efektní interaktivní 3D ozvučené videozáznamy, které mohou doprovázet jejich digitální zvukové nahrávky.

“Primárním cílem při vývoji technologie LAVA! bylo dát komukoliv možnost tvořit unikátní a uchvacující hudební video během mnohem kratší doby než stačí k vyslechnutí písničky,” řekl Bary Raskin, ředitel projektu LAVA! u společnosti Creative. “LAVA! mění zážitek z hudby na Internetu ze situace, kdy se hudba pouze jednoduše poslouchá, na novou kvalitu, kdy hudba může být také vizuálně prožita ve třídimenzionálním prostoru. Náš software obsahuje inteligentní zvukové řízení 3D grafiky, jež umožňuje lidem automatizovat generování sofistikovaných vizuálních scén.”

S použitím kombinace sofistikové zvukové analýzy a akcelerace 3D grafiky dodává technologie LAVA! hypnotický 3D audiovizuální zážitek pro milovníky hudby z Internetu a poskytuje cenově efektivní nástroj pro hudebníky, aby propagovali a distribuovali jejich hudební nahrávky přes Internet.

Technologie LAVA! 2.0 přináší nové možnosti tvorby audiovizuálních nahrávek a také nové možnosti přehrávání, mezi něž patří:

  • Scene Storyboards - S pomocí nové multiscenerické funkce v technologii LAVA! si nyní uživatelé mohou vybírat a míchat několik vizuálních prostředí, která jsou pak automaticky po sobě procházena při přehrávání písně. Tímto způsobem jsou zajištěny nekonečné možnosti vytváření audio vizuálních mistrovských kousků.

  • Intro Credits Screen - Původní obrazovky, na které mohou být vytvořeny hypertextové odkazy, umožňují spojit autorům jejich hudební videa s obálkou titulu, jménem interpreta, názvem písně a nebo s kontaktní informací (URL/e-mail). To vše dává hudebníkům mnohem větší možnosti propagovat jejich produkci na Internetu.

  • Open Scene Architecture - LAVA! nyní umožňuje uživatelům importovat nové tématické šablony scén přímo z WWW stránek na Internetu, které byly navrženy vývojáři produktu LAVA! tak, aby vyhověly široké paletě hudebních žánrů. Návštěvníci stránky www.lava.com nyní mohou přistupovat a stahovat si šablony scén a textů z neustále se rozšiřující knihovny, jež bude průběžně aktualizována.

  • Slick User-Interface - (Skvělé uživatelské rozhraní) Díky novému zcela přepracovanému postmodernímu vzhledu a pocitu je přehrávač LAVA! PLAYER 2.0 ještě více intuitivní. Nabízí mnohem větší možnost ovládání, což zajišťuje, že i noví uživatelé mohou zcela bez námahy tvořit špičkové interaktivní 3D video/audio kreace.
LAVA! se spojila s mnoha špičkovými poskytovateli hudby na Internetu, aby zajistila podporu hudebních video LAVA! kreací. Návštěvníci stránky www.lava.com si zdarma mohou stáhnout nová videa ve formátu LAVA a připojit si MP3 nahrávky z exklusivních LAVA! video archivů. Mezi další partnery poskytovatelů obsahu Lava.com patří:

O společnosti Creative
Společnost Creative Technology Ltd. vyvíjí, vyrábí a dodává širokou paletu vyspělých multimediálních řešení pro PC, zábavu, vzdělávání, hudebníky a trh nástrojů zvyšujících produktivitu práce. Produkty od společnosti Creative jsou prodávány prostřednictvím OEM, systémových integrátorů a maloobchodních kanálů pod různými značkami včetně rodinného jména Blaster. Sound Blaster se stal multimediálním průmyslovým de facto standardem. Sound Blaster je audio platforma skládající se ze zvukové karty včetně sady integrovaných obvodů, softwarových ovladačů a připojených programových aplikací, které umožní, aby PC produkovalo vysoce kvalitní zvukový signál. Sídlo společnosti a základní výroba jsou v Singapuru a s prodejními distribučními a vývojovými základnami tvoří širokou globální síť poboček umístěných v severní Americe, Evropě, Asii a Africe.
Váš názor Další článek: Pozor na reklamace!

Témata článku: Video, Software, Nová možnost, Zvuková technologie, Ozvučené video, Lid, Výroba obálky, Hudba


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky