Lahůdkové informační systémy zamířily k českým hotelům a restauracím

Lahůdkové informační systémy zamířily k českým hotelům a restauracím

Specializované informační systémy pro gastronomická a ubytovací zařízení z produkce slovenského Asseco Solutions – Datalock Horec a Datalock BlueGastro - jsou od podzimu letošního roku k dispozici i českým hotelům a restauracím. Na tiskové konferenci to včera oznámili zástupci Asseco Solutions.

Tiskové konference se kromě Ivany Šilerové, produktové manažerky obou systémů a Dušana Lapčíka, obchodního ředitele Asseco Solutions, zúčastnil i Václav Stárek, generální sekretář Asociace hotelů a restaurací ČR. Vyjádřil přesvědčení, že dnes už se bez softwaru neobejde žádný typ podnikání, hotely a restaurace nevyjímaje, a že zejména mladá generace bere IT jako přirozenou součást života.

Oba systémy, které blíže představila Ivana Šilerová, nejsou mezi ubytovacími a stravovacími zařízeními na Slovensku žádnými novinkami, ačkoli v ČR jsou zatím využívány pouze v několika málo případech. Datalock Horec se už více, než 15 let úspěšně prosazuje v oblasti hoteliérství a Datalock BlueGastro se po dobu svého pětiletého působení na slovenském trhu stal velmi oblíbeným a rozšířeným systémem mezi stravovacími zařízeními.

První z nich pomáhá pracovníkům recepce při vykonávání každodenních činností. Zjednodušuje a zpřehledňuje povinnou evidenci, poskytuje komplexní informace o hostech, jejich potřebách a přáních. Flexibilně tvoří ceníky ubytování, rezervaci prostorů a služeb. Oblíbené jsou interaktivní grafické přehledy pokojů a poschodí. Samozřejmostí je i on-line rezervace ubytování prostřednictvím internetu. Datalock Horec je postavený na třívrstvé architektuře s využitím databáze ORACLE. Je otevřený novým možnostem a prostřednictvím internetu umožňuje práci se systémem odkudkoli na světě.

Datalock BlueGastro pokrývá všechny činnosti gastronomického provozu – obsahuje skladové hospodářství,modul produkce (receptury a výroba hotových výrobků), prodej prostřednictvím dotykových pokladena mobilních číšníků (tzv. PDA), věrnostní systém, evidenci zaměstnanecké stravy, vícestupňovou kontrolu provozu a další. Je vhodný pro samostatné provozovny i sítě. Systém je inspirovánsoučasnými gastronomickými trendy a je vybaven moderními technologiemi.Je postaven na trojvrstvé architektuře, jejímž základem je databáze ORACLE. K údajům se lze dostat přes internet prakticky odkudkoli.

Další článek: Investor dal 200 miliónů dolarů za podíl v českém AVG Technologies

Témata článku: Strava, Ivan, Evidence

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší