Kyocera potvrzuje svoje kvality

Kyocera potvrzuje svoje kvality

Několik prestižních ocenění od renomovaných nezávislých společností, které se zabývají testováním produktů z oblasti tisku dokumentů, získala pro své nedávno uvedené tiskárny a multifunkční zařízení společnost Kyocera. Dva stroje z produktové řady TASKalfa byly navíc ohodnoceny jako “nejspolehlivější“ v obsáhlém průzkumu, který mezi distributory uskutečnila společnost Industry Analysts Inc.

BLI
Od společnosti Buyers Laboratory Inc. (BLI), významné světové autority zabývající se nezávislým testováním produktů v oblasti tisku dokumentů, obdržela Kyocera ocenění Line of the Year 2011 za produktovou řadu monochromatických tiskových zařízení. Z toho dvě tiskárny (FS-1320D, FS-1370DN) a jedna multifunkce (FS-3140MFP) získaly od BLI ještě samostatná výběrová ocenění Winter 2011 Pick.

Ocenění Line of the Year od BLI je jednou ročně udělováno nejlepší produktové řadě ve své kategorii. Výběr probíhá na základě podrobných a normalizovaných laboratorních měřítek a mezi hlavní posuzované faktory patří zejména spolehlivost, výkonnost, kvalita tisku, intuitivnost ovládání, celková hospodárnost, kompatibilita s IT nebo bezpečnost. Oceněním Pick of the Year vyznamenává BLI dvakrát ročně výrobky, které v souboru přísných laboratorních testů prokázaly nejvyšší celkovou výkonnost. BLI testuje každý výrobek v pásmu kritického zatížení z hlediska spolehlivosti, četnosti chyb podávání, kvality zobrazení při kopírování a tisku, produktivity a efektivity kopírování a tisku, snadnosti ovládání a hospodárnosti.

Tiskárny FS-1320D a FS-1370DN od Kyocery prokázaly svou spolehlivost při dvouměsíčním laboratorním testování, během něhož vytiskly 25 000 stran. Společnost BLI dále ocenila například nízké náklady na spotřební materiál a nadprůměrnou rychlost tisku první stránky. Multifunkce FS-3140MFP oslovila odborníky z BLI především bezchybným výkonem při tisku 100 000 stran v zátěžovém testu, vysoce intuitivním ovládáním a nízkými náklady na jednu vytištěnou stránku. Všechna tři zařízení si proto od BLI vysloužila navíc ještě hodnocení Highly Recommended, které označuje nejlepší modely ve své třídě v celém odvětví.

BERTL
Produkty Kyocera ocenila také společnost BERTL Inc. (Business Equipment Research & Test Laboratories), která se věnuje nezávislému hodnocení a srovnávacím analýzám digitálních tiskových systémů a řešení pro správu tisku. Cenu BERTL's Best v kategorii zařízení pro pracovní skupiny obdržely hned dvě novinky, barevná multifunkce FS-C2126MFP a monochromatická FS-3140MFP.

Ve svém hodnocení označili odborníci společnosti BERTL zařízení FS-C2126MFP za Vynikající a vyzdvihli zejména skvělý výkon při tisku a kopírování a mimořádně snadné ovládání. Na hodnotitele zapůsobil také výjimečný výkon, co se rychlosti týče.

Označení Vynikající udělily laboratoře BERTL i černobílé multifunkci FS-3140MFP, u které ocenily především výkon v rychlostních testech a označili ji jako velice rentabilní a spolehlivé řešení pro menší a středně velké pracovní skupiny.

Industry Analysts
Společnost Industry Analysts Inc., zabývající se průzkumem trhu v oblasti automatizace kanceláří, ocenila Kyoceru jako výrobce nejspolehlivějších kopírek a multifunkčních tiskáren. V rychlostním segmentu od 20 do 29 stránek jednoznačně zvítězily dvě barevné multifunkce Kyocera, TASKalfa 250ci a TASKalfa 300ci. V průměru tyto stroje dokázaly mezi servisními zásahy vytisknout až o 2 000 stran více než konkurenční zařízení, a pracovat více než dvakrát tak déle než je průměrný počet dní mezi servisními zásahy v tomto segmentu.

V rámci realizovaného průzkumu společnost Industry Analysts požádala na 177 nezávislých manažerů a servisních techniků z řad dealerů, aby ohodnotili primární značky, tedy značky, s jejímž užíváním jsou v různých oblastech nejvíce obeznámeni.

Hodnocení proběhlo v několika různých kategoriích, které zahrnovaly rentabilitu výrobku, spolehlivost jeho součástek, spolehlivost nově zavedeného výrobku, následnou spolehlivost výrobku a spolehlivost modernizovaných součástí. Celková spolehlivost zařízení pak vzešla ze zprůměrovaných výsledků každé z uvedených kategorií.

Oliver Kreth, marketingový ředitel společnosti Kyocera Mita Europe B.V. k získaným oceněním uvedl: „Společnost Kyocera si klade za cíl budovat svou pověst jako dodavatel vysoce spolehlivých, vysoce výkonných a rentabilních zařízení, a proto jsme rádi, že jsme obdrželi tato nezávislá ocenění jako uznání kvality našich výrobků. Jsou důležitým důkazem úspěšnosti našich konstrukčních a výrobních postupů, a jsou také cennými nástroji, které mohou pomoci našim zákazníkům vybrat si pro své potřeby to správné zařízení KYOCERA." 

Další článek: Nejlepší program pro snímání obrazovky

Témata článku: Nízká efektivita, Podrobné testování, Multifunkční zařízení, Různé kategorie, Nízká kvalita, Winter, Kyocera, Různé segmenty, Tiskárny multifunkční, Skvělá efektivita, Výrobek, Srovnávací test, Nejlepší rychlost, Tiskárny na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky