Kultura na World Online

11. ledna 2001
Pronto proti prachu pfirmy Philips
Celorepublikový přehled filmů, televizních pořadů a kulturních akcí je nyní dostupný na Internetu prostřednictvím World Online
Kultura na World Online
Praha, 10. ledna 2001 – Lidé dnes velmi rádi a často tráví svůj volný čas on﷓line, i když čas strávený off-line stále ještě vítají i ti nejvěrnější internetoví nadšenci. Ještě před tím, než opustí kyberprostor a vyrazí do kina či divadla, na výstavu nebo jen do obývacího pokoje k televizi, mohou nyní uživatelé českého internetu zůstat on-line o něco déle a vyhledat si divadelní hru, výstavu či televizní pořad přesně podle svých představ.

Obsáhlý celorepublikový on-line přehled filmů, televizních pořadů a kulturních akcí je nyní k dispozici v nových sekcích internetového portálu World Online (www.worldonline.cz), patřícího vedoucí internetové komunikační společnosti v České republice. Kromě programů kin, televize a dalších kulturních událostí nové stránky uživatelům přináší bohatou nabídku zpráv a informací ze světa filmu, televize a ostatní umělecké tvorby nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Nový svět "Film a TV" na portále World Online (http://filmatv.worldonline.cz) přináší uživatelům internetu aktuální zprávy ze světa filmu, mezi nimiž nechybí pozvánky na filmové premiéry, přehledy právě hraných či připravovaných filmů, informace z filmových festivalů a

pokračování …

udílení filmových cen, recenze, statistické údaje, krátké filmové klipy, rozhovory a profily herců, režisérů, scénáristů i producentů, stejně jako nejčerstvější zprávy a filmové novinky. V sekci jsou rovněž k dispozici doporučené odkazy na stránky světového internetu, na kterých zájemci naleznou další informace ze světa kinematografie, včetně ukázek z nových či chystaných filmů.

Televizním divákům svět "Film a TV" na portále World Online nabízí denní přehledy televizních pořadů (http://tv.worldonline.cz) pro všechny celoplošné televizní stanice (ČT1, ČT2, Nova, Prima, TV3), stejně jako pro kabelové televize a mnohá satelitní vysílání (Max1, Hallmark, HBO, Discovery, Markíza, SuperMax, EuroSport, Sport 1, Animal Planet, Romantica). Televizní programy jsou navíc doplněny o kvalitní vyhledávací nástroj, díky němuž si diváci mohou najít právě ty pořady, které je nejvíce zajímají. Uživatelé mohou v programech vyhledávat podle stanice, dne, týdne, měsíce, názvu pořadu a/nebo druhu pořadu (film, pořad pro děti, sportovní přenos, komedie, zpravodajský pořad).

Podobná vyhledávací funkce je k dispozici také v nové kulturní sekci na portále World Online (http://cokdekdy.worldonline.cz), která návštěvníkům umožňuje procházet přehled kulturních akcí v celé České republice a vyhledávat v něm podle oblasti, města, data, události, místa či kategorie události. Tyto kategorie zahrnují kina, divadla, festivaly, kluby, koncerty současné i vážné hudby, baletní vystoupení, výstavy, galerie, akce pro děti a nabídky zahraničních kulturních center. Výsledek hledání obsahuje popis události, termíny, časy, kontaktní adresy a telefonní čísla, stejně jako informace o možnosti zakoupení vstupenek, e-mail adresu a odkaz na příslušné webové stránky.

"Nabídka zábavních a kulturních akcí v celé republice je nevídaná,“ uvedl Naveed Gill, generální ředitel World Online v České republice. "V dnešní uspěchané době si mnozí lidé jen velmi obtížně hledají čas na kulturní vyžití, natož aby listovali nabídkami kulturních akcí a snažili se najít právě to, co je především zajímá. Internet je úžasný prostředek, díky němuž se orientace v záplavě informací ze světa kultury a zábavy stává mnohem snadnější, ať jste kdekoliv zemi. Nezáleží na tom, chcete-li se zúčastnit slavnostní premiéry opery v pražském Národním divadle nebo si jen ověřit, co o víkendu hrají v opavském kině Mír. Kulturní přehled na portále World Online Vám okamžitě řekne to, co potřebujete vědět."

"Filmovým fanouškům a televizním divákům," dodal Naveed Gill, "náš nový svět 'Film a TV' nabízí nejlepší způsob, jak si svůj oddechový čas naplánovat. Pomocí vyhledávácího nástroje si například rodiče mohou kdykoli a snadno vytvořit speciální program televizních pořadů vhodných pro jejich děti. Milovníci humoru si mohou okamžitě vyhledat veškeré komedie, zábavní pořady či seriály. A diváci, kteří se chystají na dovolenou a nechtějí během své nepřítomnosti zmeškat své oblíbené pořady, si mohou televizní přehled prohledat i několik týdnů dopředu a podle toho si nastavit nahrávání."

"Přestože jsme samozřejmě rádi, když naši uživatelé tráví co nejvíce času on-line," uzavřel Naveed Gill, "samozřejmě chceme, aby se také během chvíle dostali ven. Proto společnost, která uživatelům přinesla svět on﷓line, je zároveň tou nejlepší adresou pro ty, kteří chtějí objevit také svět off-line."

Nový svět “Film a TV”, televizní program i přehled kulturních akcí jsou k dispozici na portále společnosti World Online na adrese www.worldonline.cz, kde uživatelé rovněž naleznou širokou škálu internetových zpráv, informací, událostí a služeb, včetně bezplatného připojení do internetu pro uživatele v České republice. Nově upravené přehledné menu v levé části portálu, ve kterém jsou světy (jako například

pokračování …

zpravodajství, sport, počasí, peníze, kultura a další) a služby (jako například vyhledávání či elektronická pošta) rozděleny do dvou samostatných sekcí, přispívá ke snadnější a rychlejší navigaci na portále World Online. Informace o službách společnosti jsou rovněž k dispozici na bezplatné telefonní lince zákaznického servisu World Online 0800 184 184.

Česká pobočka World Online, patřící do skupiny Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato: TIS), poskytuje uživatelům internetu v České republice celou řadu on-line služeb, mezi které patří celonárodní přístup do sítě internet za místní telefonní poplatky v rámci tarifu Internet 2001, zpravodajství a bohatá nabídka informací v českém jazyce, elektronická pošta, okamžité zasílání zpráv, finanční informace, referenční systémy, zákaznická podpora, interaktivní časopisy a noviny, zábava, hry a přenosy živých událostí. V on-line anketě, kterou uskutečnil český internetový portál Seznamka.cz v listopadu 2000, byla společnost World Online vyhodnocena jako nejoblíbenější poskytovatel bezplatného připojení do internetu v České republice. Bližší informace o službách a produktech společnosti World Online jsou rovněž k dispozici na WWW stránkách společnosti na adrese www.worldonline.cz nebo na bezplatné telefonní lince zákaznického centra World Online 0800 184 184.

World Online International, od prosince 2000 vlastněná společností Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato: TIS), je součástí jedné z největších a nejrychleji rostoucích internetových společností v Evropě. Dne 30. září 2000 poskytovala společně s Tiscali přístup do sítě internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb 6,8 miliónu registrovaných uživatelů. World Online působí v 15 zemích a z evropských poskytovatelů služeb sítě internet jde o společnost s nejširším geografickým záběrem. Dne 17. března 2000 uskutečnila společnost World Online primární veřejnou nabídku akcií na burze Euronext (dříve amsterdamská burza cenných papírů). Dne 7. listopadu 2000 zveřejnil italský poskytovatel internetových služeb Tiscali formální nabídku na sloučení se společností World Online. Dne 6. prosince 2000 byla nabídka přijata akcionáři, kteří reprezentují 96,1 % vydaných akcií World Online. Nabídka byla společností Tiscali realizována dne 7. prosince 2000 a vedla ke vzniku vedoucího celoevropského poskytovatele internetových a síťových služeb.

WWW stránky společnosti World Online: www.worldonline.com

WWW stránky společnosti Tiscali: www.tiscali.com

Váš názor Další článek: Pronto proti prachu pfirmy Philips

Témata článku: Internet, Pořad, Festival, Online, Internetová televize, Televize online, HBO, Online televize, Česká televize, Televize program, Animal, Kino, Nová sekce, Eurosport, Nová informace, Televize a internet, Televize akce, Program televize hbo, World, Česká republika, Nová akce, Televize s internetem, Internet TV


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky