Kruh se uzavřel - Panasonic uvádí DVD videokameru

17. března 2003
CeBIT 2003: Lahůdkářství u Toshiby
Japonská společnost Matsushita Electric Industrial Co., Ltd., známá především výrobky značek Panasonic a Technics, představila novou DVD videokameru VDR-M30, která jako záznamové médium používá stále oblíbenější DVD-RAM a DVD-R disky.
Kruh se uzavřel - Panasonic uvádí DVD videokameru

 Po úspěšném uvedení DVD přehrávačů a DVD videorekordérů tak Panasonic uzavírá produktovou řadu umožňující pořízení, editaci a přehrávání videozáznamu při zachování nejvyšší DVD kvality.

 

Díky využití DVD-RAM/R disků je nahrávání s VDR-M30 snadné a rychlé. Po stisknutí tlačítka pro záznam přístroj najde automaticky prázdné místo na disku a téměř okamžitě začne nahrávat. Odpadají tak problémy se zdlouhavým hledáním volného místa i obavy z nechtěného přemazání stávajícího záznamu.

 

Kamera využívá disky o průměru 8 cm, takže si zachovává velmi kompaktní rozměry (89 x 56 x 133 mm) spolu s nízkou hmotností (500 g). Natáčet je možné takřka okamžitě a záznam lze přehrát na jakémkoli DVD-RAM kompatibilním přehrávači. Záznam na DVD-R disku přehraje kterýkoli DVD přehrávač.

 

DVD disky navíc umožňují i jednodušší a intuitivnější přehrávání. Orientaci v nahrávce usnadňují náhledy zastupující každou zaznamenanou scénu. Náhledy je možné prohlížet na LCD displeji kamery nebo na televizní obrazovce. Vybranou scénu je pak možné okamžitě přehrát. Stejně tak je možné rychle zkontrolovat právě nahraný záznam a okamžitě pokračovat v natáčení.

 

DVD-RAM a DVD-R disky jsou bezkontaktní média, takže opakovaným přehráváním nedochází ke snížení kvality záznamu. Data jsou na disky ukládána ve formátu MPEG2, stejném jaký používají běžná média DVD-Video. Uživatelé mají na výběr mezi módy 10 Mbps VBR (proměnný datový tok) nebo 6 Mbps a 3 Mbps CBR (konstantní datový tok). V závislosti na zvoleném módu je na disk možné uložit až 120 minut vysoce kvalitního obrazového záznamu. DVD-RAM disky navíc umožňují přepis záznamu až 100 000x bez jakékoliv ztráty kvality.

 

Funkce playlist umožňuje stříhat záznam přímo v kameře. Automaticky zobrazí náhledy po sobě následujících scén, počáteční a koncové body si ovšem může nastavit i sám uživatel. Scény je pak možné uspořádat do zvoleného pořadí a uložit je jako playlist. VDR-M30 též umožňuje nastavit plynulé přechody mezi jednotlivými scénami. Záznam můžete dále zatraktivnit přidáním střihových efektů (stmívačky, roztmívačky, stíračky) a na počítači jsou možnosti editace téměř neomezené. Data lze na PC přenést jednoduše vložením disku z kamery do DVD mechaniky počítače nebo připojením videokamery přes USB kabel.

 

 

Videokamera VDR-M30 je také vybavena slotem pro SD paměťovou kartu, na kterou lze ukládat statické snímky. Náhledy uložených fotografií může uživatel prohlížet na LCD displeji kamery nebo na obrazovce televizoru. Data uložená na SD kartě je navíc možné pohodlně sdílet s dalšími SD kompatibilními produkty, například tiskárnou nebo celou řadou multi AV přístrojů.

 

 

 

 

- Konec –

 

 

 

Poznámka pro editory:

 

Japonská  Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značek Panasonic a Technics, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby  elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití.  Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.

 

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice a to jednak díky plzeňské továrně na výrobu televizorů (Matsushita Television Central Europe, s.r.o.) a závodu v Pardubicích (Matsushita Communication Industrial Czech, s.r.o.), který vyrábí mobilní telefony a autorádia značky Panasonic.

 

Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o.

Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Matsushita Electric Europe.

 

 

 

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte:

 

agentura Mmd Public Relations

Ivana Parpelová

 tel.: 224 251 555, fax: 224 254 364

e-mail: parpelova@mmd.cz

 

 

 

 

 

 

Váš názor Další článek: CeBIT 2003: Lahůdkářství u Toshiby

Témata článku: Technics, Playlist, Televizory Panasonic, Nechtěná data


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu