Křišťálový disk pro MechSoft-PROFI

CAdis, a.s. oznamuje, že její produkt MechSoft-PROFI získal u příležitosti konání 9. mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX-COMPUTER Brno 1999 prestižní ocenění „Křišťálový disk ´99“.
Křišťálový disk pro MechSoft-PROFI
CAdis, a.s. oznamuje, že její produkt MechSoft-PROFI získal u příležitosti konání 9. mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX-COMPUTER Brno 1999 prestižní ocenění „Křišťálový disk ´99“. Odborná porota, složená ze zástupců šesti hodnotitelských skupin – zástupců redakcí pěti odborných časopisů CAD, CHIP, COMPUTERWORLD, PC WORLD, SOFTWAROVÉ NOVINY, pracujících pod vedením svých šéfredaktorů, a skupiny akademických odborníků vedené rektorem Masarykovy univerzity v Brně, udělila aplikaci MechSoft-PROFI tři nominace.

„Toto ocenění přišlo ve chvíli, kdy CAdis dokončuje složitou transformační cestu, kterou nastoupil v květnu minulého roku.“ reagoval Otta Matoušek, předseda představenstva CAdis a. s. „O to pozitivněji toto ocenění chápeme a také o to více je pro nás závazkem do budoucna.“

Oceněn nebyl konkrétní produkt, ale nová generace této nadstavby pro 3D CAD systémy, kde porota ocenila především část Správce vazeb, která řeší unikátním způsobem připojení inženýrských znalostí k modelu sestavy, uchovávání těchto znalostí i jejich přenos mezi podporovanými CAD systémy.

Oceněná verze MechSoft-PROFI je výsledkem 10 let vývoje strojírenských aplikací pro vedoucí světové CAD systémy. Ve své současné podobě je k dispozici pro systémy Solid Edge V7 (Unigraphics Solutions), SolidWorks 99 (SolidWorks) a Mechanical Desktop 4 (Autodesk) a je dodávána prostřednictvím sítě prodejců těchto systémů.

Klíčové vlastnosti:
MechSoft-PROFI je koncipován jako integrované řešení, které přináší nástroje, které pomáhají konstruktérovi ve vlastním konstrukčním procesu. Jedná se především o:

  • Správce vazeb – program pro řešení vzájemně provázaných výpočtů, normalizovaných součástí, prvků, uživatelských součástí a parametrů sestavy.

  • Sadu výpočetních programů, řešících širokou škálu strojírenských problémů od spojovacích součástí, přes ozubení až např. po výpočet hřídele.

  • Rozsáhlou databázi normalizovaných součástí zahrnující široké spektrum národních norem. Zpracováno je cca 1500 norem ANSI, BS, ČSN, DIN, FN, ISO, JIS a STN, takže k dispozici je více než 1.000.000 součástí.
MechSoft-PROFI přináší asociativitu mezi modelem v CAD systému a konstrukčním modelem ve Správci vazeb. CAD systém zobrazuje informace o konstruovaném zařízení – tedy odpověď na otázku CO je vytvořeno. Ve správci vazeb nalezne uživatel odpověď na otázku PROČ to bylo vytvořeno, na základě jakých výpočtů, jakého vstupního zatížení, jakých vnitřních funkčních vazeb a dalších parametrů.

MechSoft-PROFI také pomocí technologie „nových pohledů“ řeší rozpad jednoho orgánu do více stavebních prvků. Nový pohled je určen pro objekty, které se v CADu zobrazují na několika místech, ale v MechSoft-PROFI jsou reprezentovány jediným dialogem či výpočtem. Typickým příkladem pro nový pohled je spojení perem. Z jednoho výpočtu je možné ovlivňovat rozměr pera, drážky v hřídeli a drážky v náboji.

Před několika lety udělali vývojáři CAD systémů krok od neparametrickým modelářů k parametrickým. Tím přinesli uživateli možnost vracet se k modelům, měnit jejich parametry, modifikovat konstrukci zařízení. MechSoft-PROFI dělá další krok na této cestě – ve výkresu jsou nyní uloženy i informace o funkčních vztazích mezi součástmi, o výpočtech, o normalizovaných součástech, … Je tedy možné měnit celou konstrukci na základě funkčních parametrů (otáčky, výkon, …), které následně díky výpočtům a vazbám ovlivní velké množství geometrických parametrů součástí a sestav.

O CAdis, a.s.
CAdis, a.s. je světově vedoucí společností ve vývoji strojírenských prostředků, nadstaveb a jedinečných technologií určených pro produkty vedoucích světových firem. V roce 1995 byl CAdis ohodnocen titulem Autodesk Developer of the Year, od roku 1997 je CAdis členem Autodesk Mechanical Application Initiative (MAI) a v současné době je největším partnerem Autodesku v oblasti automatizace strojírenského návrhu. Od roku 1999 je CAdis členem Voyager Program firmy Unigraphics Solutions. Členy tohoto programu jsou nezávislí dodavatelé software a hardware, kteří nabízejí špičková řešení pro Solid Edge v oblastech CAD/CAM/CAE.

Od svého vstupu na trh MCAD aplikací v roce 1990 společnost uvedla na trh strojírenské aplikace pro prostředí Windows, které podstatně zvyšují produktivitu uživatelů při 2D a 3D modelování a konstruování a významně zkracují dobu vývoje výrobku. Nejnovější verze byly uvedeny na trh v říjnu roku 1999 a zaznamenaly pozitivní ohlas uživatelů i odborného tisku

O strojírenském řešení MechSoft-PROFI
Nadstavby MechSoft-PROFI jsou vyvíjeny za použití nejnovějších softwarových technologií a technik. Plná objektová orientace, použití inteligentních objektů nebo revoluční technologie správy vazeb spolu s dalšími mocnými nástroji v nadstavbě MechSoft-PROFI dramaticky zvětšují prostor pro kreativitu uživatele.

Nadstavby MechSoft-PROFI jsou k dispozici v prostředí Windows 95, Windows 98 a Windows NT v těchto verzích: MechSoft-PROFI LT 97/98 pro AutoCAD LT 97/98, MechSoft-PROFI Double LT 98 pro AutoCAD LT 98, MechSoft-PROFI 6.3 pro AutoCAD R14, MechSoft-PROFI Plus pro AutoCAD 2000, MechSoft-PROFI pro Desktop pro Mechanical Desktop 2.0, 3.0 a 4.0, MechSoft-PROFI pro Solid Edge V7, MechSoft-PROFI pro Unigraphics V15 a MechSoft-PROFI pro SolidWorks 99.

Nadstavby MechSoft-PROFI podstatně rozšiřují funkčnost a zvyšují výkon CAD systému a pokrývají potřeby designérů a konstruktérů ve velmi širokém spektru.

V současnosti jsou všechny poskytovány v českém jazyce a v mezinárodní anglické verzi, některé ve verzi německé a japonské.

Váš názor Další článek: Vytvořte si své vlastní ikony a kurzory: Cursor Maker 3.0

Témata článku: Windows, Odborná znalost, Nová součást, Odborný titul, Funkční program, Vnitřní orgán, Voyager, Typický zástupce, Otta, Součást, Jedinečný parametr, Nejnovější model, Otto, Nezávislý titul, Autocad Lt


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 128

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11