KPNQwest vstoupí do burzovního rejstříku AEX Index

7. února 2001
Jaký bude procesor Tualatin?
Společnost KPNQwest, přední panevropská firma v oblasti Internetu a datových komunikací, potvrdila, že byla oficiálně informována o tom, že její akcie budou zahrnuty do rejstříku AEX Index.
KPNQwest vstoupí do burzovního rejstříku AEX Index
Praha 5. února 2001 – Společnost KPNQwest, přední panevropská firma v oblasti Internetu a datových komunikací, potvrdila, že byla oficiálně informována o tom, že její akcie budou zahrnuty do rejstříku AEX Index. Začlenění této společnosti mezi 25 nejlepších společností na Amsterodamské burze (AEX) přichází necelých 14 měsíců po velice úspěšném IPO v listopadu 1999. Tato zpráva následuje po oznámení finančních výsledků za čtvrté čtvrtletí a celý fiskální rok 2000, které zaznamenalo dvojnásobný nárůst tržeb na hodnotu 461,6 milionu euro.

Jack McMaster, CEO a prezident společnosti KPNQwest, zdůrazňuje: “Začlenění společnosti KPNQwest do AEX Indexu, který představuje 25 nejlepších společností na Amsterodamské burze, je pro naši společnost důležitým mezníkem. Tato skutečnost odráží stále se rozšiřující náhled na KPNQwest jako na panevropského technologického lídra.”

AEX Index je nyní složen z následujících společností: ABN AMRO, Aegom, Ahold, Akzo Nobel, ASM Lithography, Buhrmann, DSM, Elsevier, Fortis (NL), Getronics, Gucci Group, Heineken, Hagemeyer, ING Group, KPN, KPNQwest, Numico, Philips, Royal Dutch, TNT Post Group, Unilever, UPC, Versatel, VNU and Wolters Kluwer. Zařazení do rejstříku se týká akcií typu C (držitelem akcií typu A je společnost KPN a držitelem akcií typu B je společnost Qwest). Podle pravidel AEX Indexu bude tento index opětovně přepočítán v prvním obchodním dni v březnu a začne platit od 2. března 2001.

O společnosti KPNQwest Czechia

KPNQwest Czechia s. r. o. poskytuje svým zákazníkům na vysoké profesionální úrovni široké spektrum datových služeb od základního připojení do Internetu, přes Web hosting a další možnosti pro spravování webových aplikací v rámci Datacenter v Praze a Brně, nabídku hlasových služeb až po multimediální přenosy. Díky zapojení do sítě EuroRingů získají klienti KPNQwest Czechia hned v prvním roce nového milénia prakticky neomezený přístup k celoevropské vysokorychlostní optické datové síti, což jim přinese, především z hlediska očekávaného vstupu České republiky do Evropské unie, řadu konkurenčních výhod.

O společnosti KPNQwest

KPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc km, která spojuje téměř 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com.Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwest.cz/) a portálu pro novináře http://www.PRnet.cz.

Váš názor Další článek: Jaký bude procesor Tualatin?

Témata článku: Nejlepší síť, Nobel, Heineken, Subscriber, Index, TNT, Fortis, Optické spektrum, Unilever, Royal


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky