KPNQwest uvádí první panevropské služby IP VPN

KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, uvádí v celoevropském měřítku sadu služeb IP VPN (virtuální privátní sítě založené na protokolu IP) pro podnikovou sféru.
KPNQwest uvádí první panevropské služby IP VPN
Praha 19. září 2000 – KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, uvádí v celoevropském měřítku sadu služeb IP VPN (virtuální privátní sítě založené na protokolu IP) pro podnikovou sféru. Vedle nesrovnatelné funkcionality, širokého dosahu, integrovaného řešení pro bezpečnost dat a zaručené úrovně kvality nabízejí služby IP VPN společnosti KPNQwest spravovatelné routery, řiditelné firewally, zálohování ISDN, zabezpečený přístup na Internet a nepřetržitou technickou podporu. Služby IP VPN společnosti KPNQwest navíc poskytují bezpečný vzdálený přístup do podnikových sítí prostřednictvím 7 500 přípojných uzlů (PoP´s) ve 150 zemích světa, a to za pomoci analogových linek, ISDN nebo mobilního spojení GSM. Plná podpora služeb IP VPN je zajišťována prostřednictvím 300 vlastních přípojných uzlů (PoP´s) v 19 evropských zemích v rámci optické sítě EuroRingů společnosti KPNQwest o délce 20 tisíc kilometrů s vlastní transatlantickou konektivitou, která připojuje tuto infrastrukturu k severoamerické IP-síti firmy Qwest.

Nové služby IP VPN společnosti KPNQwest jsou prvními službami svého druhu poskytovanými v globálním měřítku a nastavují vysokou laťku pro nejnovější a cenově efektivní řešení v nastávající etapě využívání evropské síťové infrastruktury pro podnikovou sféru. Zákazníci budou moci snáze a rychleji přejít z tradičních smíšených sítí WAN a řešení, jako jsou např. Frame Relay nebo mnohonásobné připojení prostřednictvím lokálních poskytovatelů, ke komplexnímu a bezpečnému prostředí založenému na užívaných průmyslových standardech, které umožní plné využití intranetových/extranetových řešení s jednotným fakturováním za veškerý přenos dat včetně hlasových služeb a videa.

Hlavními charakteristickými rysy služeb IP VPN společnosti KPNQwest jsou: špičkové zabezpečení prostřednictvím firewallu, zaručená vysoká kvalita přenosu po celé síti, integrovaný přístup k Internetu pro uživatele ve firmě i ve vzdálených lokalitách a rozšíření dosahu při zachování plné funkčnosti i mimo infrastrukturu IP-sítě společnosti KPNQwest. Platforma virtuálních privátních sítí rovněž podporuje nejnovější aplikace jako přenos videa v reálném čase, multicasting, hlasové služby prostřednictvím IP (VoIP), předávání zpráv/FTP a řešení pro elektronický obchod.

“Díky rozšiřujícímu se dosahu vysokokapacitní optické sítě EuroRingů společnosti KPNQwest, která již pokrývá 26 z plánovaných 50 obchodních center a dosáhne celkové délky 20 tisíc kilometrů, představují tyto služby zásadní přelomové síťové řešení pro evropské podniky a organizace všech velikostí,” prohlásil Jack McMaster, prezident a výkonný ředitel společnosti KPNQwest. “Síťoví manažeři všech firem touží implementovat řešení založené na IP co nejdříve, mnozí však dosud váhali vzhledem k záruce zabezpečení a omezenému dosahu. Služby IP VPN společnosti KPNQwest jsou první pádnou a komplexní odpovědí na všechny pochybnosti.”

Nové služby IP VPN společnosti KPNQwest si v těchto dnech vybrala firma Intershop, přední světový dodavatel softwarových řešení pro elektronický obchod se sídlem v San Francisku, pro zabezpečení veškerých operací na evropském kontinentu. Navíc několik dalších renomovaných společností již začalo služby IP VPN využívat, včetně DBV-Winterthur, což je jedna z největších pojišťovacích skupin v Německu a součást mezinárodní společnosti Credit Suisse Group, nebo firmy Akerlund & Rausing Group, významného evropského výrobce obalů pro potravinářský průmysl.

Trh pro služby IP VPN

Díky rychlému propojování obchodu a internetových technologií a také z důvodu významných úspor dosahovaných integrací hlasu, dat a multimedií analytici očekávají, že poptávka po službách IP VPN poroste během následujícího roku velmi rychle. Odhadovaný finanční nárůst do konce roku 2001 se má pohybovat mezi 800 miliony až 1,47 miliardy euro, což znamená zvýšení o 100 až 120 %.

“Yankee Group vnímá služby IP VPN jako další významný krok v rozvoji komunikací v podnikové sféře. KPNQwest je ve vynikající pozici díky kvalitě své IP-sítě, jejímu dosahu a zaměření na využívání Internetu a řešení pro elektronický obchod,” prohlásil Chris Lewis ze společnosti Yankee Group.

O společnosti KPNQwestKPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc kilometrů, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com.

Váš názor Další článek: Altavista propouští 25 % zaměstnanců

Témata článku: Internet, Bezpečnost, VPN, Vysoký dosah, Subscriber, Plný internet, Vysoké zabezpečení, Síťový protokol, Integrovaný obchod, Virtuální obchod, Dosah, Největší video, Lewis, Služba, Credit, Síťová IP, Relay


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky