KPNQwest dodá společnosti Dell vysokokapacitní VPN

KPNQwest dodá společnosti Dell vysokokapacitní VPN založenou na protokolu IP.
KPNQwest dodá společnosti Dell vysokokapacitní VPN
Praha 4. ledna 2001 – KPNQwest (NASDAQ: KQIP), přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu oznámila, že firma Dell Computer Corporation si vybrala její řešení virtuální privátní sítě založené na protokolu IP (IP VPN) pro spojení svých 21 poboček, výrobních závodů a center zákaznické podpory v Evropě.

Řešení společnosti KPNQwest splní veškeré požadavky evropského vedení firmy Dell týkající se datové komunikace a vytvoří integrované, bezpečné a výkonné prostředí založené na užívaných průmyslových standardech pro veškeré operace a provozování stěžejních aplikací firmy Dell v této oblasti. Společnost KPNQwest dodá pro každou z 21 připojených lokalit zabezpečení a přepínací technologie na špičkové úrovni, stejně jako duální přístup a vybavení CPE (Customer Premises Equipment) tak, aby mohla plně garantovat nepřetržité služby s dynamickým přesměrováváním a zajistila plynulý a bezproblémový chod veškerých důležitých operací i aplikací firmy. Několik klíčových míst v rámci celé IP-virtuální privátní sítě bude využívat dedikované konektivity 34 Mb/s, což v současnosti v Evropě představuje první vysokorychlostní VPN založenou na protokolu IP.

Paul Bell, prezident EMEA společnosti Dell, řekl: “Nejnovější technologie včetně Internetu využíváme především z důvodu růstu potřeby rychlosti pro obchodní operace a rozšíření našich interaktivních vztahů se zákazníky. Implementace vysokorychlostního a bezpečného řešení IP VPN je dalším krokem vpřed v rámci našeho závazku důsledně zvyšovat pružnost a efektivitu našeho podnikání a zároveň pokračovat v investicích do naší vlastní IT-infrastruktury.”

“Tento kontrakt se týká především rychlosti,” prohlásil Jack McMaster, prezident a CEO společnosti KPNQwest. “Rychlost, kterou bude mít v rámci tohoto řešení Dell k dispozici, rychlost samotné sítě a následně rychlost, s jakou bude moci reagovat na poptávku po produktech a službách, posílí pozici firmy jako vedoucího přímého dodavatele počítačových systémů na světě.”

O IP VPN společnosti KPNQwest

Sada služeb IP VPN (virtuální privátní sítě založené na protokolu IP) společnosti KPNQwest pro podnikovou sféru nabízí vedle nesrovnatelné funkcionality, širokého dosahu, integrovaného řešení pro bezpečnost dat a zaručené úrovně kvality také spravovatelné routery, řiditelné firewally, zálohování ISDN, zabezpečený přístup na Internet a nepřetržitou technickou podporu (7x24). Služby IP VPN společnosti KPNQwest navíc poskytují bezpečný vzdálený přístup do podnikových sítí prostřednictvím 7 500 přípojných uzlů (PoP´s) ve 150 zemích světa, a to za pomoci analogových linek, ISDN nebo mobilního spojení GSM. Plná podpora služeb IP VPN je zajišťována prostřednictvím 300 vlastních přípojných uzlů (PoP´s) v 19 evropských zemích v rámci optické sítě EuroRingů společnosti KPNQwest o délce 20 tisíc kilometrů s vlastní transatlantickou konektivitou, která připojuje tuto infrastrukturu k severoamerické IP-síti firmy Qwest.

Nové služby IP VPN společnosti KPNQwest jsou prvními službami svého druhu poskytovanými v globálním měřítku a nastavují vysokou laťku pro nejnovější a cenově efektivní řešení v nastávající etapě využívání evropské síťové infrastruktury pro podnikovou sféru. Zákazníci budou moci snadněji a rychleji přejít z tradičních smíšených sítí WAN a řešení, jako jsou např. Frame Relay nebo mnohonásobné připojení prostřednictvím lokálních poskytovatelů, ke komplexnímu a bezpečnému prostředí založenému na užívaných průmyslových standardech, které umožní plné využití intranetových/extranetových řešení s jednotným fakturováním za veškerý přenos dat včetně hlasových služeb a videa.

O společnosti Dell

Dell Computer Corporation (NASDAQ: DELL) je vedoucím přímým dodavatelem výpočetních systémů na světě. V posledních čtyřech čvtrtletích vykázal obrat 28,5 miliardy dolarů a je předním dodavatelem produktů a služeb požadovaných zákazníky, kteří vytvářejí vlastní internetovou infrastrukturu. V přehledu Fortune 500 obsadila společnost 56. příčku, v přehledu “Fortune Global 500” 154. příčku a v přehledu Fortune “nejobdivovanější firmy” třetí pozici. Společnost Dell navrhuje, vyrábí a přizpůsobuje produkty a služby podle požadavků zákazníků a nabízí široký výběr softwaru a periferních zařízení. Další informace o firmě a jejích produktech lze nalézt na adrese www.dell.com.

O společnosti KPNQwestKPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc km, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com.

Váš názor Další článek: Olympus C-700 UZ - Základní technické parametry

Témata článku: Bezpečnost, VPN, Evropská úroveň, Subscriber, Nasdaq, Relay, Bezproblémové řešení, Plný internet, Požadovaná rychlost, Evropský zákazník, Rámec, Virtuální svět, Připojený uzel


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky